Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr sty 17, 2018 4:02 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 08, 2015 3:18 pm 

Chciałbym zamówić kilkadziesiąt, może kilkaset pewnych przedmiotów, które następnie chciałbym sprzedać na allegro.

Koszt zamówienia to tylko ok. $450. Problem polega na tym, że sprzedawca zaproponował mi cenę za transport ok $150, co czyni całe przedsięwzięcie dla mnie nie opłacalnym.
Nie zależy mi aby paczka była u mnie w przeciągu tygodnia. Jestem w stanie pogodzić się, jeżeli paczka trafi do mnie po 1 - 2 miesiącach. Chodzi o cenę, aby była jak najmniejsza.

Sprzedawca zgodził się aby przesyłka została od niego odebrana moim przewoźnikiem, bądź aby zawiózł ją do portu. Miasto nadania to Shenzhen.

Proszę Was o pomoc, jak wysłać to jak najtaniej, z kogo usług korzystać. Zakup będzie oczywiście na firmę, paczka do oclenia i narzucenia VATu. Odbiór może być osobisty w Trójmieście (mieszkam niedaleko).

Nie ukrywam, że otwarty będę na szerszą współpracę. Niestety chcę dopiero zacząć, więc będą to na początku nie duże paczki.

PostNapisane: Wt cze 09, 2015 8:00 am 

przy takiej wadze ciezko bedzie o dobra cene.

PostNapisane: Wt cze 09, 2015 8:17 am 

no właśnie.... jest to nie duża paczka, teoretycznie do dorzucenia w dowolny kontener... chciałem zacząć swoją przygodę z importem zaczynając od czegoś nie dużego i w miarę opłacalnego ;) paczka ma dokładnie 18 kg 92*22*44cm. Jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę :)

PostNapisane: Wt cze 09, 2015 9:44 am 

nie dorzucisz do kazdego kontenera bo trzeba to odprawic...to nie dziala tak ze ktos ci otwiera drzwi od puszki i mowi wrzucaj synu.

PostNapisane: Wt cze 09, 2015 9:52 am 

Ale takie potężne koszty przesyłki powodują, że cena bardzo mocno zbliża się do cen z allegro... dziwię się, że niektórym się to opłaca.

5 paczek takich jak powyżej to chińczyk mi zawołał $460.... 2000 zł za transport takiej paczki? Zgrozo... na prawdę nie ma możliwości morskiego transportu, długiego w czasie w jakiś sensownych pieniądzach?

PostNapisane: Wt cze 09, 2015 3:28 pm 

Kajoj, do 1 m3 (czyli teoretycznie do 10 takich paczek) mogę Ci przywieźć na warunkach FOB Shenzhen za 570 PLN już z odprawą, THC i innymi cudami - gotowe do zabrania z BCT.

PostNapisane: Wt cze 09, 2015 3:59 pm 

Jak Ci z allegro zamawiaj kontener tego to im się opłaci, najgorzej mają Ci co się bawią w taką drobnice typu 1 karton, bo raz , że koszt wysyłki wysoki jak na tak mały transport a dwa dadzą Ci gorsze ceny

PostNapisane: Śr lis 23, 2016 10:14 am 

Sprawdz tutaj: http://www.chinapostaltracking.com/serv ... e-package/

Strefa czasowa: UTC + 1