Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin


Teraz jest Pn gru 10, 2018 10:49 pm

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lis 19, 2017 1:25 pm 
Offline

Dołączył(a): N lis 19, 2017 1:18 pm
Posty: 3
Witam mam parę pytań do znawców tematu zamawiania z chin.Mianowicie chcę zamówić odczyt cyfrowy do tokarki dokładnie ten z linku https://pl.aliexpress.com/item/New-sale-HXX-Milling-Drill-Lathe-EDM-Machine-3-Axis-Digital-Readout-DRO-and-0-005mm/32423275716.html?isOrigTitle=true.Moje pytanie jest takie czy sprzedawca pisze prawdę o tym ze zamawiając UPS-em nie zapłacę vatu ani cła?
Obrazek
Z góry dzięki za odpowiedź.


Ostatnio edytowano N lis 19, 2017 7:32 pm przez marles, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 19, 2017 6:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 4:00 pm
Posty: 167
Po pierwsze to to urządzenie nie ma oznakowania CE (więc i certyfikatu CE), więc nie zostałoby wpuszczone przez celników na teren EU. Widzę tylko znaczek China Export, który jest podobny do CE i może być mylący. Poproś o przesłanie deklaracji zgodności CE zanim zamówisz, inaczej możesz wpakować się na minę.

_________________
Olga Martyńska
MART
potrzebujesz transportu- zapraszam!
airsea4u@gmail.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lis 19, 2017 7:33 pm 
Offline

Dołączył(a): N lis 19, 2017 1:18 pm
Posty: 3
W którym miejscu jest ten znaczek ba ja właśnie nic nie widzę.A jeśli chodzi o tego kuriera UPS to on prawdę pisze czy ściemnia bo i tak cło i VAT będzie?

Czyli chodzi o taką deklarację jaka jest tutaj na ostatnim zdjęciu
https://pl.aliexpress.com/item/brand-new-lathe-one-dro-set-GCS900-3DB-digital-readout-with-three-pieces-450mm-linear-glass/1000001974855.html?spm=a2g17.10010108.1000014.7.5f8e6e0cP10LQj&traffic_analysisId=recommend_3035_null_null_null&scm=1007.13338.80878.000000000000000&pvid=f8e29177-3fac-4fa9-ae69-8d39e084914f&tpp=1

Tylko tyle ze tam jest GCS900-3 a to jest GCS900-3D i nie wiem czy to jakiś problem nie jest jak myślicie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 20, 2017 1:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 11:14 pm
Posty: 599
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk/Kuźnica Bialostocka
Dzień dobry ,
Jeśli chodzi o zwolnienia z cła , przepisy mówią , jak poniżej :

Zwolnienia celne ze względu na szczególne przeznaczenie przywożonych towarów

Część zwolnień celnych uzależniona jest od tzw. szczególnego przeznaczenia towarów. W przypadku zwolnienia takiego towaru z należności celnych przywozowych towar pozostaje pod dozorem celnym. Dotyczy to towarów i sytuacji określonych w następujących przepisach prawa celnego:

- w rozporządzeniu Rady (WE) Nr 1186/2009:

• art. 3-11 - towarów przywożonych w ramach tzw. mienia osobistego;
• art. 12-16 - towarów przywożonych w związku z zawarciem związku małżeńskiego;
• art. 28-34 - dóbr inwestycyjnych przywożonych w związku z przeniesieniem działalności gospodarczej;
• art. 42-52 - materiałów dydaktycznych, naukowych, kulturalnych; przyrządów i aparatury naukowej (43-52b);
• art. 57-58 - przyrządów i aparatury przeznaczonej do badań medycznych, diagnozowania i leczenia;
• art. 61-65 - towarów przywożonych dla organizacji charytatywnych;
• art. 66-73 - towarów przywożonych do użytku osób niepełnosprawnych (67,68);
• art. 74-80 - towarów przywożonych na rzecz ofiar katastrof; (74 ust. 1)
• art. 95-101 - towarów przywożonych do badań, analiz lub prób;
• art. 107-111 - paliwa w standardowych zbiornikach pojazdów samochodowych,

- w ustawie - Prawo celne:

·art. 37 - paliwa w statkach, samolotach, środkach transportu kolejowego;

art. 41 - towarów przeznaczonych do użytku dyplomatów

art. 42 - towary przywożonych dla sił zbrojnych i personelu NATO

Zwolnienia z należności celnych przywozowych przesyłek

Zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się w Unii Europejskiej, przy czym „towary o niewielkiej wartości" oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę.

Zwolnienia, o którym mowa nie stosuje się do:

a) napojów alkoholowych;

b) perfum i wód toaletowych;

c) tytoniu lub wyrobów tytoniowych.

Towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym, wysyłane z państwa trzeciego przez osobę fizyczną do innej osoby fizycznej, mieszkającej na obszarze celnym Unii Europejskiej, są zwolnione z należności celnych przywozowych do równowartości 45 euro.

Za przywóz o charakterze niehandlowym uważa się przywóz przesyłek, które jednocześnie:
• mają charakter okazjonalny,
• zawierają towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny, które nie wskazują ani swoim charakterem, ani ilością na ich przeznaczenie handlowe;
• są wysyłane do odbiorcy przez nadawcę bez żadnego rodzaju opłat.

Zwolnienie, o którym mowa, ograniczone jest na jedną przesyłkę do ilości podanych dla każdego z poniżej wyszczególnionych towarów:

a) wyroby tytoniowe:
• 50 papierosów, lub
• 25 cygaretek (cygar o maksymalnej wadze 3 gramów sztuka), lub
• 10 cygar, lub
• 50 gramów tytoniu do palenia,
lub proporcjonalny asortyment tych różnych produktów w zestawie;

b) alkohol i napoje alkoholowe:
• napoje destylowane i spirytusowe o zawartości alkoholu nieprzekraczającej 22 % objętości; nieskażony alkohol etylowy o zawartości alkoholu nieprzekraczającej 80 % objętości: 1 litr, lub
• napoje destylowane i spirytusowe, i koktajlowe na bazie wina lub alkoholu, o zawartości alkoholu nieprzekraczającej 22 % objętości; wina musujące, wina likierowe: 1 litr lub proporcjonalne ilości wyżej wymienionych wyrobów w zestawie i
• wina niemusujące: 2 litry;

c) perfumy: 50 gramów, lub
wody toaletowe: 0,25 litra.

A jeśli chodzi o VAT :
Art. 51. 1. Zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro.

2. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do:

1) napojów alkoholowych;

2) tytoniu i wyrobów tytoniowych;

3) perfum i wód toaletowych.

3. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.

_________________
Agencja Celna SPEED/Gdynia,Gdańsk,Kuźnica
http://www.speedagencja.com,ip@speedagencja.com
AEO PLAEOC320000100012
- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 20, 2017 7:39 pm 
Offline

Dołączył(a): N lis 19, 2017 1:18 pm
Posty: 3
A ktoś z forum zajmuje się sprowadzaniem towarów z chin? Chodzi mi o jedną sztukę nie cały kontener.Chodzi o to aby ktoś zają się całą papierologią.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL