Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest So lip 11, 2020 5:15 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 15, 2007 4:56 pm 

Jeżeli wybrałem zły dział, to proszę o przekierowanie. Czy mógłby mi ktoś objaśnić co oznacza zwrot "EX Shenzhen Terms"? Wiem, że Shenzhen to rejon w Chinach, a terms - warunki, płatności. Interesuje mnie raczej co oznacza cały ten zwrot. Mówiąc krótko, jaki ma wpływ na zasobnośc mojego portfela. :D

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 16, 2007 1:53 am 
Do: sylwester

Witam,

"EX Shenzhen Terms" - domyślam się, że dokładnie chodziło o "EXW Shenzhen Terms".

Warunki EXW, wg INCOTERMS 2000, oznaczają, iż kupujący ponosi koszty i ryzyko związane z transportem towaru od momentu udostępnienia towaru przez sprzedającego w jego siedzibie/fabryce.

Skoro warunki dostawy określone są jako EXW Shenzhen, domyślam się, iż fabryka/magazyn sprzedającego zlokalizowany jest w Shenzhen i kupujący zobowiązany jest do ponoszenia wszelkich kosztów i ryzyka związanego z transportem towaru z Shenzhen do ostatecznego portu przeznaczenia.

Dokładniejsze informacje znajdzie Pan na stronie:
http://www.bigchina.pl/dhl/INCOTERMS2000.doc

Pozdrawiam,
Emilia Górska

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 16, 2007 5:55 am 

Pani Emilio bardzo dziękuję za pomoc. Pozostaję wdzięczny.

Z wyrazami szacunku
Sylwester

PostNapisane: Pt mar 23, 2007 2:22 pm 

do Pani Emilii
Przepraszam za (jak przypuszczam)banalne pytanie. Jestem początkujący proszę mi wybaczyć. Otóż czy moje rozumowanie jest prawidłowe? Incoterms regulują tak naprawdę kwestie odpowiedzialności
w transporcie towarów i jej podział między dostawcą i odbiorcą oraz moment przejścia odpowiedzialności z jednego na drugiego. Przy EXW w zasadzie cała odpowiedzialnośc spoczywa na odbiorcy. Ja właśnie mam być odbiorcą. Co w takim razie z fizycznym aktem wysyłki? Czy mogę liczyć na to,że dostawca dostarczy zaadresowaną paczkę np do DHL, czy to ja mam zlecić to DHLowi? Proszę napisać jak to wygląda w praktyce.

Tytuł: EXW
PostNapisane: Pt mar 23, 2007 3:19 pm 
Do: zbiges

Witam,

Pana rozumowanie jest jak najbardziej prawidłowe.

Przy EXW kupujący (odbiorca) ponosi wszelkie ryzyko i koszty związane z importem od momentu odbioru towaru z fabryki sprzedającego towar.

Import towaru na bazie EXW odbywa się, z reguły, na następujących zasadach:
- importer wysyła zlecenie spedycyjne do lokalnego oddziału DGF;
- DGF, po akceptacji przyjęcia zlecenia, wysyła zlecenie aranżacji transortu do odpowiedniego biura w Chinach;
- biuro w Chinach kontaktuje się z eksporterem i aranżuje odbiór towaru i nadanie go do Polski;
- po dotarciu towaru do miejsca przeznaczenia, DGF w Polsce dokonuje odprawy celnej w imporcie i dostawy pod wskazany adres.

Jeśli sprzedający jest elastyczny w działaniu, może również skontaktować się z DGF w Chinach i lokalnie zlecić transport. Niemniej jednak, przy EXW, nasze biuro azjatyckie będzie potwierdzało przyjęcie zlecenia z biurem w Polsce.

W obu przypadkach cały proces operacyjny jest pod kontrolą DHL Global Forwarding - przejmujemy na siebie ciężar aranżacji transportu międzynarodowego.

Jeśli ma Pan dane dotyczące towaru, zachęcam do wysłania zapytania cenowego na adres pl.bigchina@dhl.com - przedstawimy Panu ofertę cenową.

Pozdrawiam serdecznie,
Emilia Górska

Strefa czasowa: UTC + 1