Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Cz lip 19, 2018 6:43 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sty 26, 2015 11:19 pm 

Puszczając wodze fantazji i wypiszę moje podświadome skojarzenia:

1 - zna Pani nomenklaturę – odrobinę inną w konsolidacji niż w spedycji – co mi kojarzy się ewidentnie z faktem że miała Pani coś wspólnego z branżą
2 - nick pani sugeruj sympatie apenińskie – a BL to nie jest twór Słoweński jeno Włoski.
3 – dziwnie zbieżny typ, pisania co Ragazzola z pierwszych stron wątku – począwszy od sformułowań, stylu, co meteorytyce.
3 - wiem że kwestia współpracy z jakąś firmą to często kwestia subiektywna. W myśl zasady że „jeden lubi tort, drugi lubi jak mu śmierdzą nogi” ale opinia o BL w Pani wykonaniu jest skrajnie inna niż rynku. Sugeruje więc chałupniczy marketing szeptany:)
4 – Wiem że jestem mistrzem literówek i błędów które generuje mój android – ale Pani za to klika już razy napisała że jest to Pani firma – może to tylko zwykły byk – a może pomyłka Freudowska :D
5 – tłumaczy się Pani z tego

Jak na razie kończę – służę pomocą – w razie kłopotów z Konsolidacjami a zapraszam na PW. Dyskusja zrobiła się jałowa – bo nie udowodnimy sobie czyja racja jest bardziej „mojsza”

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt lut 09, 2016 10:27 am 

Specjalnie zarejestrowałem się na forum żeby przestrzec innych przed firmą Boxline.
Za namową przewoźnika zgodziliśmy się na zmianę naszego standardowego agenta na ich firmę która miała nam wysłać przesyłkę na warunkach DAT Gdańsk...
Po dostawie okazało się że nie jest to DAT i w sumie za obsługę płacimy więcej niż za FOB ale to już będę wyjaśniał po nowym roku z załadowcą.

Dlaczego nie polecam Boxline
1. Opłata za składowanie - ok zgodzę się całość trwała ponad tydzień. Tylko dlatego że odprawa w ich agencji trwała od poniedziałku kiedy podesłałem komplet dokumentów do piątku. Więc płacę za to że firma nie umie odprawić zwykłego towaru ( bez żadnych inspekcji sanitarnych itp ) w 1-2 dni
2. Paletyzacja - opłata za paletyzacje 30 Euro ( dwie palety ) + 24 Euro za wydanie towaru z magazynu.
Kiedy pytam o wymiary palet do odebrania okazuje się że paczki które bez problemu zmieściły by się na 2 paletach euro w sumie (1,7cbm, 1200kg, 65 paczek ) zapakowali na paletach nad wymiarowych 110x130cm.
Po zastrzeżeniach i żądaniu przepakowania na standardowe palety których transport jest 30% tańszy dostaje takie wiadomości:
Cytuj:
"Oczywiście możemy się bawić w paletyzacje na paletach eur – tych kartonów które się zmieszczą , ale z 2 palet zrobi nam się ich 3-4 .
Poza tym , nie widzę, aby gdziekolwiek w korespondencji była informacja, o życzeniu paletyzacji na paletach eur o podstawie 120x80/"
"Na papierku wszystko wygląda pięknie , ale zapomina Pan, że towar musi się na tej palecie utrzymać.
Na Pańskie życzenie ułożymy towar na paletach eur , ale proszę w tym celu oświadczenie na papierze firmowym, że bierze Pan na siebie odpowiedzialność za :
1) Pusty odbiór – bo,żaden kurier nie odbierze niestabilnych palet
2) Ryzyko uszkodzenia kartonów w trakcie transportu
3) Wszystkie dodatkowe koszty, które powstaną w związku z niewłaściwym spaletyzowaniem towaru."

Tutaj już nie wytrzymuje i rozrysowuje jak mają ułożyć paczki żeby paleta była dobrze zapakowana i wysyłam skan co by więcej nie robili problemów gdzie ich nie było od początku.
W odpowiedzi już nie ma mowy o problemie z ułożeniem tylko z naklejeniem etykiety do DHL na palecie bo nie wykupiłem takiej usługi....
Do tego momentu myślałem że zostawię to dla siebie ale to już za dużo płacę w sumie za spakowanie dwóch palet 250zł a Ci mnie informują po zamówieniu kuriera że pojawia się nowa opłata o której wcześniej nie wspominali żadnym słowem, opłata za wydrukowanie 2 kartek papieru... 10 Euro

Wiec kto lubi być popychadłem i naciąganym na każdym kroku śmiało polecam Boxline innym radzę trzymać się z daleka.

PostNapisane: Śr lut 10, 2016 12:36 pm 

Faktycznie , to już w porcie paletyzacja wychodzi taniej ...

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1