Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt paź 23, 2018 1:55 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 03, 2011 10:31 am 

wyjatkowo nieuczciwy spedytor mający biuro w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 75. Do kosztów CIF towaru dolicza - chiński podatek importowy ??? , oraz - kuriozum - dodatkową opłatę za przeliczenie usd na euro w wysokości 10 Euro - od ... metra sześciennego przesyłki . Oczywiście chciałem zapłacic w usd i nie było mi potrzebne żadne przeliczanie.Czy ktoś słyszał o takich bzdurach. Od 20 lat improtuje towar z Chin i na tak nieuczciwego spedytora jeszcze nie trafiłem . Na prośbę żeby przedstawił koszty ,które ponoć refakturuje - odpowiada , że są to jego wewnetrzne dokumenty. Szantażyk , a towar w porcie stoi.Koszt transportu mimo opłacenia towaru na CIF wzrósł o 50 % wartości towaru.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: So mar 05, 2011 9:19 pm 

Fred,

od 20 lat importujesz i nie znasz zasad????
Jesli importujesz na warunkach CIF powinieneś wiedzieć, ze koszta ,które opłacasz są z góry ustalone w Chinach. Dałeś się naciągnąć Chińczykowi i teraz szukasz współczucia....

Korzystam z uslug Boxline za pośrednictwem mojego spedytora ( nie pracują oni bezpośrednio z importerami) i muszę powiedzieć, ze mają najlepszy serwis na rynku!!!

Tobie na przyszlośc radzę postudiowac INCOTERMS.. i zacząć kupować frachty w Polsce, zaręczam, że żadna cena Cię nie zaskoczy..

A innym forowiczom gorąco polecam BOXLINE UCL d.o.o, naprawdę, moj spedytor pływał juz ze wszystkimi Euroconsol, Shipco, Damco itp., odkąd pływa z Boxline wszystkie dostawy mam na czas!!!

Ragazzola

PostNapisane: So mar 05, 2011 9:35 pm 

Nie płaczę tylko ostrzegam przed oszustwem. Jeżeli uważasz że przeliczanie usd na eur zależy od objętości towaru to chyba sam pracujesz u nich kolego.

Tytuł:
PostNapisane: So mar 05, 2011 9:45 pm 

Facet,

oplata o ktorej mowisz jest stosowana przez wszystkich spedytorow jesli zamawiasz fracht oplacony przez chinczyka...

Wiem , bo tez kiedys zamawailam na CIF-ie... dalam sie skusic niskiej stawce frachtu , ktora dal mi chinczyk... oczywiscie zapomnial wspomniec ze w gdyni bedzie 10000 innych oplat w sumie 1320 eur...

Wtedy to pewna Pani z firmy Euroconsol wyjasnila mi na czym to wszystko polega... skontaktowala mnie tez ze spedycja z ktora ''plywam'' od 4 lat... od roku za posrednictwem Boxline...

oplaty, ktore ponosisz w praktyce trafiaja do kieszeni chinczyka .. tzw. cudowne rebat-y.

zamiast, ostrzegac przed firma, ktora wykonala swoja prace poprawnie.. zastanow sie gdzie popelniles blad i w przyszlosci nie daj sie wykolowac chinczykom..

Podtrzymuje moje zdanie, Boxline jak na ten moment, ma najlepszy serwis oferowany na Polskim rynku..

pozdrawiam

Ragazzola

Tytuł:
PostNapisane: N mar 06, 2011 12:29 pm 

Żaden uczciwy i normalny spedytor nie nalicza różnicy kursowej w zależności od objetości przesyłki. Zaznaczam że chińczykowi płacili w usd i ja im w usd chciałem też zapłącić .Widzę że chyba jesteś z tej niezbyt uczciwej firmy Boxline.

Tytuł:
PostNapisane: N mar 06, 2011 12:29 pm 

Żaden uczciwy i normalny spedytor nie nalicza różnicy kursowej w zależności od objetości przesyłki. Zaznaczam że chińczykowi płacili w usd i ja im w usd chciałem też zapłącić .Widzę że chyba jesteś z tej niezbyt uczciwej firmy Boxline.

Tytuł:
PostNapisane: N mar 06, 2011 4:47 pm 

Rozczaruje Cie, nie pracuje w spedycji, ale korzystam z usług tej firmy..

Jesli przejrzysz to forum, znajdziesz bardzo duzo dyskusji na temat przesylek zamawianych na CIF-ie....

Każdy poważny importer potwierdzi ci, że najlepszą opcja dla odbiorcy jest zamawianie na FOB-ie ...

Wracając do rożnicy kursowej... naliczana jest na bazie waga/miara tylko w przypadku dostaw drobnicowych... Oplata jaka poniosl spedytor dzielona jest proporcjonalnie do kazdej przesylki w kontenerze..

Przed kolenjym zamowieniem radzilabym, abys poczytal jak funkcjonuje transport morski, szczegolnie drobnicowy..

pozdrawiam

Ragazzola

PostNapisane: Pn mar 07, 2011 8:36 am 

Fred34 napisał(a):
Nie płaczę tylko ostrzegam przed oszustwem. Jeżeli uważasz że przeliczanie usd na eur zależy od objętości towaru to chyba sam pracujesz u nich kolego.

witam,

jezeli moge zapytac, jakim dodatkiem Box uzasadnia naliczenie tej oplaty ? Pod jaka nazwą jest naliczny finalnemu odbiorcy ?

Ryzyko kursowe , w tym równiez niska wartośc EUR do USD wydaje sie byc problemem BOX a nie finalnego odbiorcy i powinna byc wkalkulowana w koszty działalnosci firmy. To ze oni rozliczaja sie ze swoim kontrahentem w chinach w USD to ich problem.

Faktem jest ze przy ROE eur do usd 1,29 pojawiły sie rózne co najmniej dziwne dodatki ale dzis mamy roe znacznie powyzej 1,36 wiec taka oplata nie ma uzasadnienia. z tego co wiem rowniez zaden nvo jej obecnie nie nalicza.

PostNapisane: Pn mar 07, 2011 10:49 am 

Fred34 napisał(a):
wyjatkowo nieuczciwy spedytor mający biuro w Warszawie przy Al. Jerozolimskich 75. Do kosztów CIF towaru dolicza - chiński podatek importowy ??? , oraz - kuriozum - dodatkową opłatę za przeliczenie usd na euro w wysokości 10 Euro - od ... metra sześciennego przesyłki . Oczywiście chciałem zapłacic w usd i nie było mi potrzebne żadne przeliczanie.Czy ktoś słyszał o takich bzdurach. Od 20 lat improtuje towar z Chin i na tak nieuczciwego spedytora jeszcze nie trafiłem . Na prośbę żeby przedstawił koszty ,które ponoć refakturuje - odpowiada , że są to jego wewnetrzne dokumenty. Szantażyk , a towar w porcie stoi.Koszt transportu mimo opłacenia towaru na CIF wzrósł o 50 % wartości towaru.

Witam,
Wyjątkowo nieuczciwa firma. Dwukrotnie zmuszony byłem skorzystać z ich usług i dwukrotnie miałem problemy. Za pierwszym razem przez kilka miesięcy walczyłem o odszkodowanie za uszkodzony towar (mimo pełnego ubezpieczenia), a i tak nie otrzymałem pełnej kwoty roszczenia. Za drugim razem przez kilka dni wstrzymywali wydanie towaru w oczekiwaniu na pojawienie się wpłaty na ich koncie (mimo że wcześniej poinformowali mnie, że wystarczy przesłanie kopii potwierdzenia wykonania przelewu) a następnie wystawili dodatkową f-rę za magazynowanie i to za kolejne 7 dni !
Do tego cynicznie manipulują terminami bezpłatnego składowania. Niby odbiorcy przysługują 3 darmowe dni składowania licząc od wejścia towaru na magazyn, ale tak naprawdę składowe naliczają po drugiej dobie i to od razu za kolejne 7 dni.
Oczywiście za każdym razem rozmowa jest krotka - albo płacisz albo nie wydamy towaru.
Magazynier z firmy użyczającej im powierzchni magazynowej w Gdyni od razu na dzień dobry spytał mnie jak tam „współpraca” z Boxline bo jak się okazuje prawie każdy korzystający z ich usług ma jakieś problemy z odbiorem towaru.
Do wszystkiego dochodzi jeszcze pełna nieprzewidywalność naliczonych przez nich kosztów. Mimo dwóch takich samych przesyłek (wagowo i gabarytowo), od tego samego dostawcy za drugim razem zapłaciłem dwa razy tyle co za pierwszym razem a wspomniany wyżej podatek importowy wzrósł trzykrotnie.
Mimo ponad dwudziestoletniej praktyki w imporcie towarów nie znam drugiej tak ewidentnie idącej na wyrwę firmy jak Boxline.

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 07, 2011 5:48 pm 

[witam,

jezeli moge zapytac, jakim dodatkiem Box uzasadnia naliczenie tej oplaty ? Pod jaka nazwą jest naliczny finalnemu odbiorcy ?

Ryzyko kursowe , w tym równiez niska wartośc EUR do USD wydaje sie byc problemem BOX a nie finalnego odbiorcy i powinna byc wkalkulowana w koszty działalnosci firmy. To ze oni rozliczaja sie ze swoim kontrahentem w chinach w USD to ich problem.

Faktem jest ze przy ROE eur do usd 1,29 pojawiły sie rózne co najmniej dziwne dodatki ale dzis mamy roe znacznie powyzej 1,36 wiec taka oplata nie ma uzasadnienia. z tego co wiem rowniez zaden nvo jej obecnie nie nalicza.

Drogi Euroconsolu,

przy ilosci zazalen opisanych na tym forum na koszta aplikowane przez Was,
uwazam, ze akurat w tej kwesti nie powinniscie sie wypowiadac.

Wtrącanie sie do dyskusji na temat konkurencyjnej firmy ( na ten moment oferujacej o niebo lepszy serwis), uwazam za niesmaczne.

Ale coz, to tylko moja opinia.

Chcialabym tylko przypomniec, ze podobna dyskusje przeprowadzilam pare lat temu z Wami ( nieszczesny pre paid na ktory dalam sie namowic), i musze przyznac, ze tlumaczenia waszej pracownicy do mnie trafily.
Skorzystalm z waszej rady i jak to mowicie : Nie pozbawiam sie gestii transportowej na wlasne zyczenie.

Czytajac wasza opinie w tej dyskusji mam nieodparte wrazenie, ze tlumaczenia odnosnie stawek pre paidowych stosujecie tylko w przypdku gdy chodzi o '' wasze'' przesylki, jesli chodzi o konkurencje, przyznajecie racje zalacemu sie....

Sorry, ale w ten sposob dajecie obrazek samym sobie.

pozdrawiam

Ragazzola

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 07, 2011 8:56 pm 

ragazzola napisał(a):
[witam,

Drogi Euroconsolu,

przy ilosci zazalen opisanych na tym forum na koszta aplikowane przez Was,
uwazam, ze akurat w tej kwesti nie powinniscie sie wypowiadac.

Wtrącanie sie do dyskusji na temat konkurencyjnej firmy ( na ten moment oferujacej o niebo lepszy serwis), uwazam za niesmaczne.

Ale coz, to tylko moja opinia.

Chcialabym tylko przypomniec, ze podobna dyskusje przeprowadzilam pare lat temu z Wami ( nieszczesny pre paid na ktory dalam sie namowic), i musze przyznac, ze tlumaczenia waszej pracownicy do mnie trafily.
Skorzystalm z waszej rady i jak to mowicie : Nie pozbawiam sie gestii transportowej na wlasne zyczenie.

Czytajac wasza opinie w tej dyskusji mam nieodparte wrazenie, ze tlumaczenia odnosnie stawek pre paidowych stosujecie tylko w przypdku gdy chodzi o '' wasze'' przesylki, jesli chodzi o konkurencje, przyznajecie racje zalacemu sie....

Sorry, ale w ten sposob dajecie obrazek samym sobie.

pozdrawiam

Ragazzola

No cóz, dobrze ze przynajmniej otrzymał Pan/ Pani dobra rade z której skorzystał. Nie wypowiadamy swoich opini ani nie krytykujemy.
Jako specjaliści w dziedzinie mysle ze konstruktywnie wnosimy wiedze na forum. Czy Box to konkurencja czy nie ,oceni rynek.

Jezeli chodzi o sam dodatek domyslam sie ze chodzi o CAF ,.. CAF jest dodatkiem frachtowym i nie moze byc odbierany dla przesyłek na bazie CIF gdyż jak wynika z INCOTERMS fracht jest oplacony . Co do samego pomysłu, klient ma prawo zarzadac faktury w USD, zamiast PLN , zatem odpada pomysł zarabiania 10 % na róznicach kursowych.

PostNapisane: Wt mar 08, 2011 9:01 am 

Fred34 napisał(a):

E.R.S. - cokolwiek to oznacza

PostNapisane: Pn cze 16, 2014 11:59 am 

Praktyki jakie stosuje ta firma są poniżej jakichkolwiek norm. Zwykła chałtura i dymanie klienta. Nawet nie potrafią się przedstawić przy odbieraniu telefonu (sic!) Mam nadzieje, że wiele osób po pierwszym takim razie zakończy z nimi współpracę na "amen".

Ja mam z nimi obecnie 2 problemy: doliczanie horrendalnych opłat do sampli wysłanych na CFS i uszkodzenie przesyłki - teraz będzie walka o odszkodowanie.

Chętnie ukróciłbym im te praktyki i odzyskał co moje. A jak wiadomo w grupie siła.
Jeśli ktoś też został nieprofesjonalnie potraktowany przez tą firmę daj znać - złożymy proces grupowy.

(1) na zagranicznych forach wypowiadają się o Boxline UCL Słowenia w takim samym klimacie.

Załączniki:
Zrzut ekranu 2014-06-16 o 13.03.00.png
Zrzut ekranu 2014-06-16 o 13.03.00.png [ 47.54 KiB | Przeglądane 9390 razy ]

PostNapisane: Pn cze 16, 2014 2:23 pm 

Niestety to się zdarza u większości spedytorów w Polsce jeżeli ładunek jest na CIF. Mój spedytor (Eurogate Logistics z Gdyni) przekonał mnie do przejścia na FOBy i mam problem z głowy. Jeżeli jest stawka 50USD za w/m to nie ma siły żeby było wiecej. To jest bardzo pomocne przy kalkulacji do dalszej sprzedaży, nawet jak kontener jest jeszcze w drodze.

PostNapisane: Wt cze 17, 2014 8:19 am 

piter00 napisał(a):
Ja mam z nimi obecnie 2 problemy: doliczanie horrendalnych opłat do sampli wysłanych na CFS i uszkodzenie przesyłki - teraz będzie walka o odszkodowanie.

Zapraszam po oferty na FOB, koszta będą zdecydowanie mniejsze. Odnośnie odszkodowania - towar byl dodatkowo ubezpieczony czy nie?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1