Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr kwi 25, 2018 7:59 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 19, 2009 9:56 am 

Witam,
jeżeli ktoś wprowadza w błąd innych- to moim zdaniem powinien dobrowolnie opisac swoj blad a jesli nie zostać usunięty z forum.
Każda wypowiedz powinna być przemyślana.

Sa osoby które chętnie i profesjonalnie pomagają, ale coraz częściej czytamy posty które sa długie i wprowadzające użytkowników w błąd.

Uważam takie działanie za kontr produktywne.

Jakie sa wasze opinie na ten temat?

Pozdrawiam
chello9999

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 17, 2009 8:56 pm 

Ciężko jest przy tylu postach dokładnie śledzić kto wprowadza w błąd. Tym bardziej, że takie działania - jeśli się zdarzają - nie są celowe. Być może chodzi Ci o to, że ktoś twierdzi, że prowadzi firmę, a np. jej nie ma (a na podstawie fałszywej informacji ktoś inny może podjąć błędną decyzję). Tu jednak sprawa jest jeszcze trudniejsza, gdyż pewne sprawy są trudne do udowodnienia.

Uwaga na pewno jest ciekawa, z tym, że na ten moment nie bardzo mam pomysł jak to wprowadzić w życie.

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 1:00 am 

Ja mysle ze w pierwszej fazie to poprzez zamieszczenie linku "zglos naduzycie"- wowczas nie trzeba filtrowac calego forum tylko zapoznac sie z danym watkiem lub postem.

Problem z uzytkownikami ktorzy twierdza ze posiadaja firmy mysle ze jest latwy do rozwiazania:
punkt x regulaminu mowi:
- kazdy uzytkownik moze zamiescic informacje o swojej dzialalnosci w stopce kazdej wypowiedzi jesli sa to informacje o charakterze komercyjnym nalezy uwzglednic publikacje takich danych jak( i tu wymienic kilka ogolnych informacji).
Plus informacje o kosekwencjach jakie ponosi uzytkownik za zlamanie tego punktu regulaminu.

Mysle ze to by wystarczylo.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowano Pt gru 18, 2009 3:17 am przez chello9999, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 18, 2009 2:57 am 

Generalnie, koncepcja wydaje się być całkiem niezła.

Chociaż pomysł ze "zgłaszaniem nadużycia" chyba jest jedynie pozornie dobrym rozwiązaniem.
Pozostaje przecież pytanie, kto miałby to arbitralnie oceniać?

W sumie, jako taki mechanizm działa sam z siebie. Polega na tym, że jak ktoś palnie głupotę to nie dość, że inni go poprawią i prawdziwa odpowiedź prędzej czy później wypłynie, to jeszcze ośmiesza sam siebie, tracąc tym samym jakiś tam prestiż czy posłuch.
W przypadku, gdyby moderator forum miał taką (wprowadzającą celowo w błąd) odpowiedź np. usuwać, to dopiero wtedy poczucie bezkarności by wzrosło.

Zasadą powinno być, że jak ktoś wie, to odpowiada. Jak nie wie lub poruszane zagadnienie go najzwyczajniej nie interesuje - milczy.
Przy czym nikogo nie można do tego zmusić - byłoby to jawne ograniczanie wolności.

------------------------------

Jeśli chodzi o ujednolicenie i częściowe narzucenie wszystkim konieczności ujawniania określonej porcji informacji na temat firmy, którą reprezentują, czy też na temat samych siebie, to nie mam nic przeciwko - jawność przede wszystkim.

Jednak chello9999 - powinieneś chyba zacząć od siebie, bo póki co pozostajesz anonimowy, chociaż udzielasz rad i mam wrażenie, że sugerujesz, że zajmujesz się pośrednictwem handlowym.

Pozdrawiam,
Karol Szymczak

Tytuł:
PostNapisane: N gru 20, 2009 12:07 am 

Zgłaszanie nadużycia ma sens o tyle iz jest proste w użyciu i miałoby na celu zgłaszanie zarówno łamania regulaminu- np. "wycieczki osobiste" jak i zwrócenie uwagi na błędne wypowiedzi.
Pozostaje to w ocenie moderatora.
Moje spostrzeżenia odnoszą sie głownie do wątków gdzie "korekta automatyczna" wydłuża niepotrzebnie watek który często przejawia sie w wypowiedzi powiedzmy "ad personam"

------------------------------------------------------------------------------------
Sugerowałem iz zamieszczanie informacji o charakterze komercyjnym miałoby być poparte kilkoma dodatkowymi informacjami.
Każdy kto chciałby taka reklamę zamieścić musiałby również opublikować przejrzyste informacje łatwe do weryfikacji.

Odnosząc sie do mnie myślę ze cel chybiłeś- ja nie mam zamieszczonej informacji o swojej działalności- wiec również nic bym nie musiał uzupełniać co w twoim przypadku byłoby wymagane.
Może to jest twoim dużym problemem i nie do końca byłbyś z tego zadowolony.
Od dzisiaj mam super stopkę :D :D :D
Chociaz oferta wstawienia informacji jest kuszaca- poczekam az to zrobi konkuencja :D :D :D
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N gru 20, 2009 1:09 am 

No tak, jeśli mowa o "wycieczkach osobistych" to rzeczywiście - opcja "zgłoś nadużycie" by się przydała. W takim przypadku - popieram pomysł.

W innych przypadkach, "korekta automatyczna", jak sam ją nazwałeś, wydaje się bardziej optymalna, bo forum, z założenia, jest miejscem dyskusji i wymiany choćby najbardziej niedorzecznych uwag.
Prawdy oczywiste nie zawsze istnieją - to raz, a dwa, że każda wypowiedź, nawet wątpliwej jakości, o ile później jest zweryfikowana, przybliża odbiorców treści do głębszej wiedzy na temat biznesu w Chinach.

----------------------------------------

Co do drugiej części wypowiedzi, "zgłoś nadużycie" w kontekście "wycieczek osobistych" spokojnie już mógłbym zastosować (gdyby istniało), ale z drugiej strony wiem, że po ostatniej aferze szkoda by było zachodu.

Sensu rozszerzania treści w moim podpisie również nie widzę - chyba, że łaskawie podpowiesz, czego brakuje :lol:
Zwracam zatem uwagę, że problemu nie ma absolutnie żadnego - stwórzmy równe zasady dla wszystkich i ewentualne problemy same się rozwiążą.
Wtedy też okaże się, kto ma coś do ukrycia i przestanie być aktywny.

Jaki cel niby chybiłem? Nie masz zamieszczonej informacji, ALE udzielasz rad (nie tylko na tym forum) i wprost lub przynajmniej w domyśle - oferujesz swoje usługi.

Warto również wiedzieć, że podpis i to, co w nim zawarte to nie tyle, czy może nie tylko reklama, ale szansa na weryfikację autora zamieszczonej wypowiedzi.
Jeśli myślisz inaczej i sądzisz, że jest to tylko reklama to aż dziwne, że sam z tej możliwości nie korzystasz...

Pozdrawiam,
Karol Szymczak

Ostatnio edytowano Cz lut 11, 2016 12:25 pm przez K.Sinco, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: N gru 20, 2009 2:23 am 

No wlasnie o to chodzi ze "korekta automatyczna" nie zawsze dziala.

I niektore watki odbiegaja daleko od tematu lub sa zasypywane spamem nie na temat- i w takich watkach dobrze by bylo miec taka mozliwosc zgloszenia naduzycia.

-------------------------------------------------------------------------------------

Jesli natomiast chodzi o druga czesc- to wybacz ale najwyrazniej musisz jeszcze raz przeczytac swoja pierwsza wypowiedz w ktorej to ty sugerujesz ze cos musze zrobic.

Nie jest to pierwsza taka wycieczka, gdzie probujesz zmienic temat.
Nie znam do konca tez twojej intencji w tym, ale moge sie tylko domyslec- ze jest to najwyrazniej nie na reke.
No ale coz forum jest otwartym medium dla wszytkich.

A juz sugestia udzielania rad przeze mnie( elementarna funkcja forum)a brakiem opisu- jest uwazam przynajmniej nie fair.
Widzac iz bacznie sledzisz moje postepowanie na wielu innych biznesowych forach- to z jednej strony jest pochlebjajace jednak mam odczucie iz jest w tym won ironii majacej moze na celu zniechecic mnie do wypowiedzi.
Hmm.. powiem tylko.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N gru 20, 2009 10:24 am 

Spam nie na temat? Wydaje mi się, że wiem, kogo masz na myśli...
Najprostsza metoda to powstrzymanie się od komentowania niektórych wypowiedzi.

-------------------------------------------

Nie mam ochoty się kłócić, bo doskonale widać, jak sprawa wygląda.
Katowanie tego samego tematu jest nudne.
Czym innym jest udzielanie rad, a czym innym oferowanie usług i możliwość weryfikacji wiarygodności użytkownika - to chyba również oczywiste.

Nie śledzę żadnych Twoich wypowiedzi, tylko login chello9999 czasem się przewija - na pewno też nie próbuję zniechęcić Cię do wypowiedzi, bo nie ma nic gorszego niż zubożanie dyskusji poprzez zmniejszanie liczby dyskutantów.

Pozdrawiam,
Karol Szymczak

Ostatnio edytowano Cz lut 11, 2016 12:25 pm przez K.Sinco, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 23, 2009 2:16 pm 

Cenię sobie Wasze rady. Przeanalizuję je.

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 28, 2009 5:48 pm 

Użytkownik Peter calka został usunięty z serwisu, gdyż przyznał się, że podawał nieprawdę, czym mógł wprowadzić w błąd potencjalnych klientów.

Strefa czasowa: UTC + 1