Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt paź 23, 2018 1:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: So mar 19, 2011 7:59 pm 

Jakiś czas temu zarejestrowaŁam się na Big China. Super forum. Super pomysŁ - gratuluję.
NawiązaŁam kilka kontaktów mniej lub bardziej owocnych, ale ja nie o tym.
Zastanawiam sie jakie prawa mają niektórzy tzw "importerzy" lub "pośrednicy w imporcie" aby obrażać na forum innych ludzi!!!!!!!!! Bo co????? bo nie mają doświadczenia, dobrych kontaktów, czy może są jednak mądrzejsi niż WIELCY DOSWIADCZENI ( zeby nie byŁo niedomówień, nie mówię tu o sobie w żadnych z tych dwuch sytuacji)
Już kilka razy natknęŁam się na "dziwną wymianę zdań pomiędzy np Panem Slaveckim a innymi forumowiczami. Przecież to jaką totalna gupota!!!!!wyzywać innych bo co?? bo mają mniej kasy, bo chcą osiągnąć coś mimo to.
Mnóstwo podobnych wpisów czytaŁam dotyczących "biaŁego Misia" czy Perter Calki" Każdy z nich wyżywaŁ sie na forumowiczach ile weszo, a później co????? OkazaŁo się ze to jeden więlki przekręt.
Niestety nie tylko tych wielkich dotyczy to ze z kulturą na bakier mają. "CHINOL, CHINOLEK, ZÓŁTEK....."to Twój biznesowy partner, czŁowiek taki jak My. Różnica jest taka, że ze czasami wydaje mie się że są o 1000000 razy mądrzejsi niż my. Wspópracuję z Chinami, Bangladeszem, Turcją, Indiamii wierzcie mi że to są naprwde fantastyczni ludzie, z gową do interesu. Nie rozumiem po co ich obrażąć?????? Czy to powoduje ze bardziej siebie doceniamy????. To chyba tylko w Waszej wyobraźni!!!!.

Sugeruję trochę kultury. Mimo że jesteśmy anonimowi to kultura jeszce nikomu nie zaszkodzia.
A może poprostu blokować takie osoby na forum????

Pozdrawiam
Beata

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 23, 2011 8:25 pm 

Z mojego doświadczenia, rozmowy z Chińczykami są łatwe i proste. Jeśli siedzisz w swojej branży dość mocno, to rozmowa z Chińczykiem jest rzeczowa i szczera (na ile może być w biznesie). Jeśli wiesz na czym Ci zależy i ile mniej więcej może to kosztować, to żaden polski pośrednik nie jest Ci potrzebny. Z mojego doświadczenia, nie da się kupować w Chinach wszystkiego, gdyż niektóre rzeczy są w porównywalnej cenie co w UE (tylko czas dostawy nieporównywalnie krótszy i formalności łatwiejsze, bo nikt w faktury Ci nie zagląda), a niektóre nawet droższe. Problemy pojawiają się dopiero wtedy, gdy korzystasz z polskiego pośrednika lub na siłę szukasz okazji (nie mając przy tym pojęcia o rynku).

Niestety po raz kolejny dochodzę do wniosku, że podczas handlu z zagranicznymi kontrahentami, najbardziej jest się narażonym na oszustwo, poprzez naszych ziomków czyhających na świeżaków.

Nie ma lepszej recepty na interes, niż zdrowy rozsądek i kontakt bezpośrednio z Chińczykiem.

Ja kupiłem już parę rzeczy i jestem szczerze zachwycony obsługą zarówno Chińczyków, jak i obsługą dużych firm spedycyjnych (jak narazie).

Tomasz

PostNapisane: N wrz 18, 2011 2:48 am 

Beata napisał(a):
Jakiś czas temu zarejestrowaŁam się na Big China. Super forum. Super pomysŁ - gratuluję.
NawiązaŁam kilka kontaktów mniej lub bardziej owocnych, ale ja nie o tym.
Zastanawiam sie jakie prawa mają niektórzy tzw "importerzy" lub "pośrednicy w imporcie" aby obrażać na forum innych ludzi!!!!!!!!! Bo co????? bo nie mają doświadczenia, dobrych kontaktów, czy może są jednak mądrzejsi niż WIELCY DOSWIADCZENI ( zeby nie byŁo niedomówień, nie mówię tu o sobie w żadnych z tych dwuch sytuacji)
Już kilka razy natknęŁam się na "dziwną wymianę zdań pomiędzy np Panem Slaveckim a innymi forumowiczami. Przecież to jaką totalna gupota!!!!!wyzywać innych bo co?? bo mają mniej kasy, bo chcą osiągnąć coś mimo to.
Mnóstwo podobnych wpisów czytaŁam dotyczących "biaŁego Misia" czy Perter Calki" Każdy z nich wyżywaŁ sie na forumowiczach ile weszo, a później co????? OkazaŁo się ze to jeden więlki przekręt.
Niestety nie tylko tych wielkich dotyczy to ze z kulturą na bakier mają. "CHINOL, CHINOLEK, ZÓŁTEK....."to Twój biznesowy partner, czŁowiek taki jak My. Różnica jest taka, że ze czasami wydaje mie się że są o 1000000 razy mądrzejsi niż my. Wspópracuję z Chinami, Bangladeszem, Turcją, Indiamii wierzcie mi że to są naprwde fantastyczni ludzie, z gową do interesu. Nie rozumiem po co ich obrażąć?????? Czy to powoduje ze bardziej siebie doceniamy????. To chyba tylko w Waszej wyobraźni!!!!.

Sugeruję trochę kultury. Mimo że jesteśmy anonimowi to kultura jeszce nikomu nie zaszkodzia.
A może poprostu blokować takie osoby na forum????

Pozdrawiam
Beata

Kolezanko:

1. Mieszkam w Chinach kilka lat.
2. Zoltek to moja zona bo jest Chinka. Wiec bez takich textow prosze.
3. Jesli dostaniesz 200 maili dziennie od osob zainteresowanych importem po 200-300 usd to tez bedziesz miala takie podejscie.
BTW. nawet takim osobom, ktorych nie jestesmy w stanie obsluzyc, w momencie kiedy otrzymuje maila, zawsze odpisuje, mimo, ze jestem osoba bardzo zajeta.
4. O rynku chinskim nie wiesz nic, ja tez ;-)
5. Nie jestem anonimowy: oblatuje moich kontrahentow co roku w tym roku bede w Polsce przez 2 miesiace. Oblatuje - zebysmy sie dobrze zrozumieli - mamy kontrahentow w Australii, Europie, Kanadzie - latamy samolotem...

Moje nazwisko, telefony i firma widnieje w podpisie.

Nigdy nie zawiedlismy naszych klientow.

I prosze nie porownywac mnie do Calki.

Nigdy nie zamieszczalem podobnych wpisow do bialego misia czy do Petera Calki.

Obraza mnie Pani w tym momencie, gdyz my nigdy zadnego z naszych kontrahentow nie oszukalismy, jak ww osoby.

Nigdy rowniez nikomu nie ublizylem! Prosze poczytac moje posty i dokladnie sie w nie wglebic. Odpowiadam szczegolowo, od 2008 roku staram sie pomagac kontrahentom z Chinami, aby ta kurtyna oszustw runela. Jest to rowniez w moim interesie. Peter Calka po czesci zniszczyl nasz biznes i po czesci przyniosl nam duzych klientow oszukanych wlasnie przez niego. Prosze mnie do tej osoby nie przyrownywac.

Jesli ktos zadaje idiotyczne pytanie typu: chce importoeac 5 DVD... Czy uwaza Pani, ze to jest normalne? Czy ma Pani jakiekolwiek pojecie o pracy fabryki?

Pozostawiam Pania z jej wlasna konstrukcja i przemysleniami, mam nadzieje, ze moj post wystarczajaco Pania naprostowal i zrozumie Pani tak naprawde to co jest istotne.

Nie zdaje sobie Pani rowniez sprawy z tego ilu osobom oszukanym w Chinach pomoglismy i odzyskiwalismy ich pieniadze.

W WIELU PRZYPADKACH ZA DARMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nawet na BigChina sa o tym wpisy. Prosze mnie wiec nie porownywac do osob typu bialy mis czy Peter Calka.

Prosze sie przede wszystkim przedstawic z imienia i nazwiska, jesli probuje mnie personalnie Pani oczerniac.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: So paź 29, 2011 7:36 pm 

Pan Slavecky oczywiście nikogo na tym forum nie obraził,nazwanie mnie "palantem" w jednym z wątków jest na pewno literacką pomyłka :-)

Tytuł:
PostNapisane: So paź 29, 2011 11:32 pm 

Co ciekawe wszystkie posty po za postem gallardo na tym forum zawierajace fraze palan* to sa wlasnie posty slavecky (prosze nie mniej do mnie pretensji, zrobilem to z czystej ciekowsci/zlosliwosci), ale rowniez posty z ta fraza zawieraly dosyc wartosciowa tresc, w przeciwienstwie do wpisow na okolo.

slavecky napisał(a):
i nawet ci nikt nie odpowiedzial palancie, nikt nie chce Twojej pomocy... nikt cie tu nie chce...

pozdrawiam z Chin gallardo......

slavecky napisał(a):
....

Plus jest taki, ze wiekszosc tych palantow straci kase.

slavecky napisał(a):
Jeden z moich klientow, przechadzajac sie po tagrach i po mojej uwadze: to sa Polacy, podszedl i zaczal rozmawiac, jakis Palant ciety z metra z

slavecky napisał(a):
Jesli placisz palantowi 60.000 usd a on ci nie chce wyslac cargo... chlopie majac odpowiedzialnosc na tak duze pieniadze chyba bys mial w portkach jesli jestes powazny.

@Beata

Tutaj rowniez moja zlosliwosc, mimo iz jestem dyslektykiem, i sam na wielu forach popelniam bledy ort. to takie kwiatki jak "sobie w żadnych z tych dwuch sytuacji" nie zdazaja mi sie od drógiej :D klasy podstawowki. A druga sprawa, mamy takie znaki, jak ?, jak !, mozna nawet jest zwielokrotnic do powiedzmy ???, !!!, ale netykieta zasadniczo jest przeciwna takiemu intensownemu stosowaniu znakow interpunkcyjnych. Takie zabiegi zostawmy ludzia co uwazaja sie za poetow, i do swojej tworczosci stosuja takie zabiegi. :)

@gallardo

Gdybys Ty slyszal jak ja sie czasem uroczo z kolegami obrazam, tak po przyjacielsku :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 01, 2011 3:27 am 

bercow napisał(a):
Co ciekawe wszystkie posty po za postem gallardo na tym forum zawierajace fraze palan* to sa wlasnie posty slavecky (prosze nie mniej do mnie pretensji, zrobilem to z czystej ciekowsci/zlosliwosci), ale rowniez posty z ta fraza zawieraly dosyc wartosciowa tresc, w przeciwienstwie do wpisow na okolo.

slavecky napisał(a):
i nawet ci nikt nie odpowiedzial palancie, nikt nie chce Twojej pomocy... nikt cie tu nie chce...

pozdrawiam z Chin gallardo......

slavecky napisał(a):
....

Plus jest taki, ze wiekszosc tych palantow straci kase.

slavecky napisał(a):
Jeden z moich klientow, przechadzajac sie po tagrach i po mojej uwadze: to sa Polacy, podszedl i zaczal rozmawiac, jakis Palant ciety z metra z

slavecky napisał(a):
Jesli placisz palantowi 60.000 usd a on ci nie chce wyslac cargo... chlopie majac odpowiedzialnosc na tak duze pieniadze chyba bys mial w portkach jesli jestes powazny.

@Beata

Tutaj rowniez moja zlosliwosc, mimo iz jestem dyslektykiem, i sam na wielu forach popelniam bledy ort. to takie kwiatki jak "sobie w żadnych z tych dwuch sytuacji" nie zdazaja mi sie od drógiej :D klasy podstawowki. A druga sprawa, mamy takie znaki, jak ?, jak !, mozna nawet jest zwielokrotnic do powiedzmy ???, !!!, ale netykieta zasadniczo jest przeciwna takiemu intensownemu stosowaniu znakow interpunkcyjnych. Takie zabiegi zostawmy ludzia co uwazaja sie za poetow, i do swojej tworczosci stosuja takie zabiegi. :)

@gallardo

Gdybys Ty slyszal jak ja sie czasem uroczo z kolegami obrazam, tak po przyjacielsku :)

I jakie to ma znaczenie?

Wszyscy jestescie ekspertami od interesow z Chinami, 99% z Was nie bylo nawet w Chinach ani jednego razu, gallardo obwieszcza wszem i wobec, ze zamierza przybyc do Chin, chyba pierwszy raz w zyciu ....

Jednym slowem:

http://www.forum.bigchina.pl/viewtopic.php?t=6072

chamstwo w:

http://www.forum.bigchina.pl/viewtopic.php?t=6122

zawsze bedzie odpowiedziane chamstwem.

bercow napisał(a):
Tutaj rowniez moja zlosliwosc, mimo iz jestem dyslektykiem, i sam na wielu forach popelniam bledy ort.

Wiesz kiedy uczylem sie w szkole podstawowej ortografii, kiedy w liceum wpajano mi wiedze o jezyku polskim, kiedy na studiach musialem zdrowo wytezac umysl...

Teraz najprosciej powiedziec: jestem dyslektykiem, niebawem 90% spoleczenstwa nie bedzie potrafilo pisac po polsku. Spojrz prawdzie w oczy. Analfabetyzm latwo okreslic jednym stwierdzeniem: jestem dyslektykiem.

Naucz sie chlopie pisac po polsku bo porazasz swoim analfabetyzmem.

bercow napisał(a):
Gdybys Ty slyszal jak ja sie czasem uroczo z kolegami obrazam, tak po przyjacielsku.

Nic dodac, nic ujac. Dorosnij.

gallardo napisał(a):
Pan Slavecky oczywiście nikogo na tym forum nie obraził,nazwanie mnie "palantem" w jednym z wątków jest na pewno literacką pomyłka :-)

Nie czuj sie taki poszkodowany, widocznie zasluzyles. Jesli jestes palantem to nic tego nie zmieni, zawsze nim zostaniesz :) Wybacz. Tobie w sumie tez by sie przydalo, zebys dorosl.

Odnosnie slowa palant, ktore padlo w kilku postach.

Moze z jezykiem polskim masz trudnosci, ale z matematyka na 100%... 789 postow i slowo palant pada w 4 jaki to jest procent? 0.5%???

Nie nauczyles sie jezyka polskiego, co wiecej nie nauczyles sie nawet liczyc moj drogi.

Natomiast ty w 2 postach na 10 mnie zaatakowales. Jaki to jest odsetek? Zadanie matematyczne na poziomie klasy 2 szkoly podstawowej.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Ostatnio edytowano Wt lis 01, 2011 10:53 am przez slavecky, łącznie edytowano 1 raz

Strefa czasowa: UTC + 1