Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N paź 22, 2017 2:07 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 05, 2017 8:54 am 

Witam.

Od jakiegoś czasu ściągam dla siebie i znajomych towar z chin (sprzet sportowy dla dyscypliny którą uprawiamy)

Chce założyć działalność i zajmować się sprzedażą tego na większą skalę.
Kiedy zamawiam towar mam do wyboru tańszą wysyłkę i wtedy towar idzie normalnie przez urzad celny w warszawie zgłaszam co trzeba (faktura, oświadzenie, skan dowodu itd) przychodzi do domu płace cło i vat ALE mam do wyboru także opcję wysyłki sporo droższej ale wtedy towar przychodzi do mnie normalnie do domu bez żadnych dodatkowych opłat co jest wygodniejsze i super jeśli dałoby się tak to robić.

Obie opcje przerobiłem kilkakrotnie i pytanie moje jest takie czy jeśli zamawiam to opcją w ktorej nie musze robić odprawy to mogę zaksięgować to w swojej firmie? Bo dokumentem księgowym jest jak rozumiem SAD ? Chińczyk wytłumaczył mi to tak że przy tej opcji opłaty celno podatkowe są po stronie nadawcy. Towar wtedy idzie przez holandie, niemcy i przychodzi jakby z terenu UE.

Jeśli ktoś wytłumaczył by mi jak to ogarnąć to będe mega wdzięczny, mogę nawet zapłacić bo od nowego roku chce z tym na pewno ruszyć muszę jedynie ogarnąć wszystko od strony papierologicznej.

PostNapisane: Wt wrz 05, 2017 12:51 pm 

Jeśli chce Pan zająć się sprzedażą/dystrybucją towarów importowanych z krajów poza UE musi Pan zgłosić je do odprawy celnej.
Brak odprawy celnej = przemyt .
Nawet jeśli towary `wchodzą` na terytorium UE przez granicę innego kraju członkowskiego - być może spedytor będzie zachęcał żeby tam zrobił Pan odprawę ostateczną czyli uiścił cło ( odprawa fiskalna ) lub cło i VAT ( odprawa standardowa ) . Będzie Pan musiał upoważnić agencję celną do odprawy w Pana imieniu. Proszę pamiętać, że obowiązek dopełnienia wszystkich formalności, prawidłowego zgłoszenia itp. spoczywa na Panu jako importerze.

Czy ta droższa opcja to również transport lotniczy ? Jeśli zainteresowany byłby Pan frachtem morskim ( cały świat ) lub kolejowym ( z Chin ) - zapraszam do kontaktu mailowego .

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

PostNapisane: Wt wrz 05, 2017 1:16 pm 

Transport jest lotniczy. Paczka kosztuje mnie tańszą opcją 80$ a droższą 117$.

Wymiary paczki to wysokosc 70cm długość 83cm szerokośc 18cm. Paczki idą do mnie zazwyczaj okolo 2 tyg, czasem szybciej czasem wolniej. Nie wiem czy istnieje jakas tansza alternatywa.

PostNapisane: Cz wrz 14, 2017 8:21 am 

Hej.

Pozwoliłem sobie na odkopanie, poczytałem troche i jednak dobrą alternatywą byłby transport morski. Dłużej ale koszty kolosalnie niższe niż lotniczym bo dla przykładu transport jednego kompletu tego co ściągam kosztuje mnie 80$ czyli tyle ile za m3 +- gdzie zmiesci się około 20 kompletów :D

Czy podpowiedział by ktoś ile może wysnieść całkowity koszt transportu 1m3 z Xiamen do gdyni (odbiór własny) oraz opcji door to door do lublina.

Chodzi mi o całkowity koszt z odprawą papierologią itd, czy zmieszcze się w 1000zł ? chciałbym sobie to uwzględnić w biznes planie ;)

Przesyłka nie przekroczyłaby 300kg

Pozdrawiam

PostNapisane: Wt wrz 26, 2017 12:40 pm 

Poproszę o wiadomość na maila : ip@speedagencja.com , chętnie przygotuję dla Pani propozycję .

- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

PostNapisane: Wt wrz 26, 2017 12:42 pm 

Poproszę o wiadomość na maila : ip@speedagencja.com , chętnie przygotuję dla Pani propozycję .
Jeśli odbiór własny ( czyli opcja dostawy EXW ) , proszę załączyć adres magazynu w Chinach, z którego należy odebrać towar. Bez tego , moża wycenić tylko fracht morski i opłaty krajowe w Polsce , bez opłat na terenie Chin.

- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

Strefa czasowa: UTC + 1