Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N gru 08, 2019 9:02 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lip 02, 2013 8:44 pm 

Witam
To mój pierwszy post wiem że forum dotyczy importu towarów z Chin więc zrozumie jak olejecie temat, ale jeśli znajdzię się ktoś pomocy to będe bardzo zobowiązany. Mianowicie pracuje w fimie która produkuje herbaty, ostatnio odezwał się do nas kontrahent z Nigerii chciałby abyśmy wysłali mu kilka ton herbaty za pomocą Incoterms2010 dokłądnie chodzi o FOB. Poczytałem o tym rozpisałem koszty po jego i naszej stronie. Ale nie wiem dokładnie o co chodzi:
• koszty uzyskania licencji eksportowej lub innych upoważnień, koszty podatku, cła i innych oficjalnych opłat związanych z eksportem, koszty eksportowych formalności celnych.
Co to jest ta licencja jak ją uzyskać, koszty jkaiego podatku VAT? jakie są pozostałe oficjalne opłaty eksportowe?
• koszty kontroli jakościowej, mierzenia, ważenia, liczenia, które są niezbędne do dostarczenia towaru na statek;
czy my musiamy przed wysłaniem sprowadzic sanepid czy to oni sa do tego zobowiązani.
Dziękuję za pomoc z góry.
Pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz lip 04, 2013 7:30 pm 

A nigeryjski przekręt to nadal funkcjonuje, czy już nie?

Wyszukamy towar i sprowadzimy dla Ciebie! Doradzimy / pomożemy w pierwszym i kolejnych importach

Jesteśmy 24/7 dostępni: import (at) imptex.pl

PostNapisane: Pt lip 05, 2013 8:22 pm 

Nie wiedziałem, że w Polsce rośnie herbata.
PS. Za niedługo dowiesz się od swojego kontrahenta, że teraz trzeba opłacić jakiegoś prawnika, który zorganizuje import po tamtej stronie, względnie dowiesz się, że trzeba dać jakąś łapówkę urzędnikowi lub cokolwiek innego, a masz to opłacić ty poprzez "Western Union Money Transfer".
PS 2. Pewnie twój kontrahent jest zainteresowany baaardzo dużą ilością herbaty na co najmniej kilka milionów USD.

PostNapisane: Pt lip 05, 2013 9:49 pm 

U mnie w szklance rośnie herbata - taka w torebeczce z taką żółtą przywieszką z nazwą na L :)

Wyszukamy towar i sprowadzimy dla Ciebie! Doradzimy / pomożemy w pierwszym i kolejnych importach

Jesteśmy 24/7 dostępni: import (at) imptex.pl

PostNapisane: So lip 06, 2013 5:04 pm 

Produkujemy w sensie własne mieszanki wg. własnych receptur (z dodatkami, aromatami itp)ale baze czyli herbate sprowadzamy, nie wiem ile dokładnie chcą zamówić kierownik mnie nie poinformował, ale na pewno coś koło tony może więcej, nigeryjczycy płacą z góry stąd moje oględziny co i jak trzeba w ramach FOB (Incoterms2010) załatwić. Poszperałem trochę i ponoć papiery i odprawe trzeba załatwić za pomocą agencji celnej tak mi powiedział kolega spedytor. Co do przekrętu słyszalem o nim, ale nie mam podejrzeń jak na razie, chyba że uważacie że nie warto z nimi wchodzić w biznes? Czy ktoś kiedyś wysyłał cokolwiek za pomocą FOB?
Pozdrawiam i dziękuje za odzew ps. w torebkach nie ma herbaty jako krzewu tylko pył tzn. odpad z herbat nawet w tych na L :)

PostNapisane: So lip 06, 2013 6:18 pm 

Co do Nigerii polecam poczytać dwa dialogi biznesowe:
http://www.scamorama.com/larzlo-paul.html
http://resources.alibaba.com/topic/5000 ... _Scams.htm
ja również dostałem kilkanaście ofert z tamtego rejonu. Zawsze po wymianie kilku maili chcieli albo próbki za darmo, zaproszenie wizowe albo wysłać im pieniądze na jakiś prawników czy certyfikaty. I też w pierwszym mailu informowali, że płacą z góry.

PostNapisane: Cz maja 16, 2019 12:01 pm 

Jestem bardzo ciekawy czy ktoś z was zna sklep internetowy https://eherbata.pl/ . Moim zdaniem to jest na pewno bardzo interesujące na 100 procent dla mnie.

PostNapisane: So maja 25, 2019 11:12 am 

Moim zdaniem jeśli chodzi ona prawde dobre i warte uwagi herbaty, to polecam wam sprawdzić te https://big-active.pl/produkty/herbata- ... pigwy-100g zieloną herbatę z pigwą. Według mnie nie ma ona sobie równych i na prawdę jest świetna

Strefa czasowa: UTC + 1