Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N gru 08, 2019 8:35 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lip 04, 2013 9:12 am 

Witam,

chciałbym sprowadzić maszynę pakującą bezpośrednio od chińskiego producenta. Jestem świeży w temacie i zastanawiam się na jakie koszty muszę się nastawić, jeśli szacowana cena urządzenia to 35.000 USD, maszyna waży ok 1000 kg, a wymiary ok 2x2x1, czyli 4m3.
Zastanawiam się czy jest duża różnica pomiedzy wysyłką z różnych portów? Czy korzystniej jest sprowadzić maszynę do portu w Gdańsku czy może gdzieś w niemczech?

Dodam, że prowadzę działalność gospodarczą i jestem Vat-owcem. Jak wygląda kwestia odliczenia Vat-u, czy jest to możliwe?

Jak wygląda sprawa wiarygodności? Domyślam się, że mimo wszystko najlepiej jechać na miejsce i wszystkiego dopilnować samodzielnie? Czy są firmy zajmujące się tego typu działaniami, tzn w ramach ścisłości, chodzi mi o "fachowców" w dziedzinie automatyki?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,
PM

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz lip 04, 2013 1:01 pm 

Do ceny towaru z frachtem zapłacisz cło (trzeba przeszukać isthar i ustalić stawkę) oraz 23% podatku.
Co do frachtu to mogę Ci się dowiedzieć u jednego spedytora. Innych ofert masz tutaj pełno w różnych tematach.
W Niemczech można ale nie rozpatrując kwestii tego vatu (odroczenia) to wyjdzie Cię drożej (odprawa w euro, transport stamtąd w euro itp).

Co do kontroli na miejscu to oczywiście znajdzie się ktoś chętny ale nie wyobrażam sobie, że szybko znajdziesz uczciwego speca od automatyki i maszyn, który Ci to na miejscu sprawdzi. Jeżeli nawet to gdybym był na jego miejscu to bym zażądał sporo.
Nie wiadomo też czy się z tego taka osoba wywiąże czy tylko powie "no działało"

O odliczenie (czy też odroczeniu) vatu był tu jakiś temat. W Niemczech jest taka możliwość. W Polsce tylko chyba jakieś opóźnienie w zapłacie.

Wyszukamy towar i sprowadzimy dla Ciebie! Doradzimy / pomożemy w pierwszym i kolejnych importach

Jesteśmy 24/7 dostępni: import (at) imptex.pl

PostNapisane: Pt lip 05, 2013 7:55 am 

Oczywiście dojdzie Ci cena za transport i spedycję. 4 CBM z Chin to coś koło 1700 PLN (tak na oko wyceniam). Stawkę celną na maszyny do pakowania pamiętam na poziomie 1,7% - ale tu musiałbyś sprecyzować dokładnie rodzaj maszyny i potwierdzić to.
Przy odprawie będziesz musiał zapłacić VAT. Cło pamiętaj naliczane jest od wartości + koszty transportu. A Vat od poprzednio podanych wartości + cło.Po odprawie dostaniesz SAD, który jest właściwym dokumentem księgowym tak jak faktura VAT.

Sprowadzenie drobnicy z odprawą w Niemczech/Holandii ci się nie opłaci więc lepiej odprawić w 3mieście.
Z tego Co wiem to producenci jeżdżą po targach międzynarodowych, również w Europie. Wysyłają mi co jakiś czas zaproszenia. Możesz udać się na takie targi i bezpośrednio porozmawiać z firmami. Zobaczyć jak wyglądają ich maszyny, jakie rozwiązania w nich zastosowali, może też dostaniesz lepszą wycenę po takiej bezpośredniej rozmowie. Poproś także o referencje. Może sprzedali komuś w Polsce taką maszynę to mógłbyś się odezwać do ich klienta i dowiedzieć się o transakcję. Zazwyczaj przed wysyłką maszyna jest składana i uruchamiana. Chińczycy mogą wysłać Ci filmik z takiego uruchomienia. Możesz też wtedy posłać tam kogoś odpowiednio go instruując na co ma zwrócić uwagę, samemu polecieć, bądź tylko ich poinstruować na czym Ci zależy aby obejrzeć podczas takiego uruchomienia.

pozdrawiam,

PostNapisane: Cz lip 18, 2013 11:43 am 

Najtańsze obecnie porty chińskie to Shanghai i Ningbo .

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

PostNapisane: Cz kwi 25, 2019 2:52 pm 

Ja zamówiłem do Siebie maszynę pakującą z https://e-owijarki.pl/ Bardzo fajna transakcje i fachowe doradztwo.

PostNapisane: Pn lip 01, 2019 9:24 am 

a może ktoś korzysta z maszyn rolniczych? dobrze sprawdzają się przy transporcie i pracach komunalnych! ja mam ursusa c 360 i tutaj https://www.twojazagroda.pl/pl/c/C-360/58 kupuje do niego części zamienne! polecam każdemu - maszyna doskonała i nisko awaryjna!

Strefa czasowa: UTC + 1