Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr sty 17, 2018 7:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lis 06, 2013 9:47 am 

Witam.
Zakupiłem poprzez serwis aliexpress.com buty do biegania.
Niestety dowiedziałem się od znajomego pracującego na poczcie iż mogę mieć w związku z tym problemy, czego przed zakupem nie byłem świadomy.
Z tego co zdążyłem już przeczytać grozi mi grzywna oraz opłata za ewentualne zniszczenie towaru ponieważ może się okazać że towar jest podrobiony.
Problem jest w tym, że na zdjęciu aukcji przedmiotu http://www.aliexpress.com/snapshot/288539256.html nie ma znaków handlowych firm co mogłoby wskazywać na to iż buty są podrobione. Ewentualnie kształt.
Moje pytanie jest następujące:
Czy jeżeli przesyłka zostanie zatrzymana na WER Zabrze (moj adres zam. podlega pod Zabrze) to jak mam postąpić?
Nie miałem na celu zakupu podrabianych butów (takich ze znakami NIKE lub innych). Jeżeli otrzymam list z WER to czy przesłanie wydruku z aukcji pozwoli uniknąć problemów jeżeli stwierdzą że buty zostały podrobione?
-
Buty już zostały wysłane. Nie chcę jakichkolwiek problemów natury prawnej. Czy jeżeli dostanę takie zawiadomienie, to nieprzyznanie się do przesyłki jest wyjściem z sytuacji? Utrata tych paru $ nie jest żadnym problemem.

PostNapisane: Śr lis 06, 2013 10:02 pm 

Możesz się nie przyznawać i po sprawie.
Możesz spróbować im wyjaśnić jeśli naprawdę takie przyślą ale tutaj loteria bo to UC.

Skoro kupiłeś buty takie a nie inne to raczej ci przyślą bez znaków towarowych...możesz się ich ewentualnie podpytać. Co więcej mogą ci przysłać dokument bo będą ci chcieli to oclić.

pozdrawiam

PostNapisane: Śr lis 06, 2013 11:38 pm 

andachiel napisał(a):
Możesz się nie przyznawać i po sprawie.
Możesz spróbować im wyjaśnić jeśli naprawdę takie przyślą ale tutaj loteria bo to UC.

Skoro kupiłeś buty takie a nie inne to raczej ci przyślą bez znaków towarowych...możesz się ich ewentualnie podpytać. Co więcej mogą ci przysłać dokument bo będą ci chcieli to oclić.

pozdrawiam

Wolę dmuchać na zimne i nie mieć w żaden sposób do czynienia z UC etc.
A czy jest taka możliwość, że paczka zostanie od razu otwarta, na towarze będą zastrzeżone znaki handlowe i dostanę zawiadomienie o wszczęciu postępowania wykonania ekspertyzy mającej na celu ustalenie czy jest to falsyfikat ?
Czy można wystąpić domniemanie winy tylko na podstawie tego, że paczka była do mnie zaadresowana?
Mam możliwość w takiej sytuacji odwołać się od decyzji i zaświadczyć iż to nie ja to zamówiłem?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

PostNapisane: Cz lis 07, 2013 1:02 am 

Tak jeśli się tak stanie z prośbą o przesłanie dokumentów i faktur. Tutaj mogą powiedzieć od razu że mają wątpliwości lub zagrać i poprosić o faktury i potem gdy już ofiara sie przyznała że kupiła, wysyłają pismo że podważają wiarygodność i konsultują sie z kancelarią która potem żąda mega odszkodowania.

Więc jeśli buty po pierwsze zostaną zatrzymane a nie musi się tak stać. Jeśli przyślą pismo w zależności jakie albo olewa pan jego treść i oni to odsyłają lub po prostu przesyła oświadczenie że to nie pana.

Myślę jednak że wszystko będzie dobrze i spokojnie będzie pan biegał w swoich nowych butach

PostNapisane: Pt lis 08, 2013 10:34 pm 

andachiel napisał(a):
Tak jeśli się tak stanie z prośbą o przesłanie dokumentów i faktur. Tutaj mogą powiedzieć od razu że mają wątpliwości lub zagrać i poprosić o faktury i potem gdy już ofiara sie przyznała że kupiła, wysyłają pismo że podważają wiarygodność i konsultują sie z kancelarią która potem żąda mega odszkodowania.

Więc jeśli buty po pierwsze zostaną zatrzymane a nie musi się tak stać. Jeśli przyślą pismo w zależności jakie albo olewa pan jego treść i oni to odsyłają lub po prostu przesyła oświadczenie że to nie pana.

Myślę jednak że wszystko będzie dobrze i spokojnie będzie pan biegał w swoich nowych butach

Dziękuję za pomoc! Po zakończeniu sprawy napiszę jak wszystko wyglądało, tak dla przyszłych pokoleń ;-)

PostNapisane: So lis 09, 2013 12:00 pm 

To super , bo innym pomagamy i nic nie napisza potem co się stało, czy przeszło czy kara czy cokolwiek,

PostNapisane: Wt lis 19, 2013 2:06 am 

Michael22 napisał(a):
To super , bo innym pomagamy i nic nie napisza potem co się stało, czy przeszło czy kara czy cokolwiek,

Tak jak obiecałem, dostałem list z UC. Napisałem maila iż nie zamawiałem takiej paczki i w takiej sytuacji nie zostaje nic innego jak odesłanie do nadawcy. Pan Chińczyk musi zwrócić jednak $.
Tyle w temacie. Nie przyjmowałem paczki, wolałem uniknąć problemów ;)

PostNapisane: Pt maja 08, 2015 7:54 pm 

no uszczelnione...i to bardzo.

PostNapisane: Wt wrz 20, 2016 12:00 pm 

e tam, myslę, że to niepotrzebny strach, ja nie raz zmawiałem buty w aliexpress, przeciesz płacisz vat, cło, to co kogo obchodzi czy towar jest lewy? ty kupujesz, wiec nie wiesz, winny jest tylko sprzedawca. Więcej informacji tutaj znajdzisz o zakupach w aliexpress.

PostNapisane: Wt paź 25, 2016 10:29 am 

Ultus napisał(a):
e tam, myslę, że to niepotrzebny strach, ja nie raz zmawiałem buty w aliexpress, przeciesz płacisz vat, cło, to co kogo obchodzi czy towar jest lewy? ty kupujesz, wiec nie wiesz, winny jest tylko sprzedawca. Więcej informacji tutaj znajdzisz o zakupach w aliexpress.

Co za niedorzeczności !!! Jeśli towar to podróbki - nie ma możliwości, żeby urząd celny dopuścił go do obrotu.

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

Strefa czasowa: UTC + 1