Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest So lis 17, 2018 9:42 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sie 21, 2014 3:26 pm 

Sam jestem ciekaw co to jest za numer.
Moze nawet jakas akcja z falszowaniem danych. Ostatnio glosna sprawa kurier dhl dostal 5lat za falsz podpisow na odbior paczek....coraz lepsza jakosc daja nam niemcy.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz sie 21, 2014 6:18 pm 

Michael22 napisał(a):
haha ale jaja UC zrobił odprawe na dhl a nie na CIebie? i zapytaj o kod 5DK2 upowaznienie ciekawe na kogo dali:D

To właśnie mnie zastanawia... Ja rozumiem, że powinni znaleźć się w miejscu "zgłaszający", ale "odbiorca"?
I właśnie przez to nie mogę sam reprezentować siebie przed UC.

To mówicie, że nie mają takiego prawa jakoś "z automatu" zostać odbiorcą?
Mogą się zasłaniać jakimś regulaminem czy uproszczoną procedurą...

PostNapisane: Cz sie 21, 2014 6:42 pm 

Nie maja takiego prawa a nawet jak maja regulamin to jest on zwyczajnie niezgodny z prawem....

Jak oni tak odprawiaja towar ludzia to ten kto ma wejscia w dhl moze robic niezle przemyty.

PostNapisane: Cz sie 21, 2014 6:51 pm 

vib napisał(a):
Michael22 napisał(a):
haha ale jaja UC zrobił odprawe na dhl a nie na CIebie? i zapytaj o kod 5DK2 upowaznienie ciekawe na kogo dali:D

To właśnie mnie zastanawia... Ja rozumiem, że powinni znaleźć się w miejscu "zgłaszający", ale "odbiorca"?

Dla mnie to jest skandal i powinno się to oprzeć o prawnika ( prawdopodobnie podrobione upoważnienie ).

Ja bym nie darował tym ........ i napisał skargę do kierownika OC II 443030, niech się tłumaczą

Agencja Celna Cargo Sad Service oferuje obsługę celną - przesyłki lotnicze, przesyłki pocztowe - cały kraj
Spedycja lotnicza, morska, drogowa
Kontakt: tel.603080199 mail: info@cargosad.pl

PostNapisane: Cz sie 21, 2014 7:14 pm 

Cargo Sad Service napisał(a):
vib napisał(a):
Michael22 napisał(a):

Dla mnie to jest skandal i powinno się to oprzeć o prawnika ( prawdopodobnie podrobione upoważnienie ).

Ja bym nie darował tym ........ i napisał skargę do kierownika OC II 443030, niech się tłumaczą

A to by się nawet układało w jedną całość...
Pani podpisana pod SADem jakoś dziwnie mocno chce żebym im TERAZ napisał upoważnienie do reprezentowania przed UC...

PostNapisane: Cz sie 21, 2014 10:11 pm 

Nic nie podpisuj niech sie wytlumacza.
bo tutaj smierdzi grubym walkiem.

PostNapisane: Pt sie 22, 2014 9:15 am 

skoro zachowywali sie tak jak zachowywali to nic nie podpisuj. Ktos dal mocno ciała i teraz próbują to odkrecic.
Jesli zachowywaliby sie normalnei to inna sprawa, ale z takim podejscie do Klienta to olac i nie pomagac.

PostNapisane: Pt sie 22, 2014 10:50 am 

Odpowiedź DHL:

Witam

Odprawę dokonaliśmy na podstawie dokumentów dołączonych do przesyłki przez firmę eksportową

Jeśli przesyłka kierowana jest do osoby prywatnej , aby ta osoba nie ponosiła dodatkowych kosztów / upoważnienie, zabezpieczenie -205 pln łącznie/ ,zgłoszenia dokonujemy na podstawie upoważnienia bezpośredniego firmy DHL EXPRESS.

Jeżeli znany jest nam towar z faktury importowej , nie kontaktujemy się z odbiorcą.

W polu 44 nie ma żadnego absolutnie sugerowanego przez Pana fałszerstwa , jest to numer upoważnienia.

Każdy dokonujący obrotu z zagranicą , winien wiedzieć że jeśli eksporter nie umieści kosztów transportu , albo nie zamieści prawidłowych warunków dostawy , koszty transportu w tym momencie lotnicze naliczone muszą być do wartości towaru . Koszty transportu w transporcie lotniczym nalicza się z taryfy IATA

Wartość przesyłki zawsze szacowana jest z faktury dołączonej do paczki.

Firma DHL , nie ponosi odpowiedzialności za błędne faktury dołączane do przesyłek przez eksporterów.

"Upoważnienia bezpośredniego"?
Comments?

PostNapisane: Pt sie 22, 2014 11:09 am 

vib napisał(a):
Odpowiedź DHL:

Witam

Odprawę dokonaliśmy na podstawie dokumentów dołączonych do przesyłki przez firmę eksportową

Jeśli przesyłka kierowana jest do osoby prywatnej , aby ta osoba nie ponosiła dodatkowych kosztów / upoważnienie, zabezpieczenie -205 pln łącznie/ ,zgłoszenia dokonujemy na podstawie upoważnienia bezpośredniego firmy DHL EXPRESS.

Jeżeli znany jest nam towar z faktury importowej , nie kontaktujemy się z odbiorcą.

W polu 44 nie ma żadnego absolutnie sugerowanego przez Pana fałszerstwa , jest to numer upoważnienia.

Każdy dokonujący obrotu z zagranicą , winien wiedzieć że jeśli eksporter nie umieści kosztów transportu , albo nie zamieści prawidłowych warunków dostawy , koszty transportu w tym momencie lotnicze naliczone muszą być do wartości towaru . Koszty transportu w transporcie lotniczym nalicza się z taryfy IATA

Wartość przesyłki zawsze szacowana jest z faktury dołączonej do paczki.

Firma DHL , nie ponosi odpowiedzialności za błędne faktury dołączane do przesyłek przez eksporterów.

"Upoważnienia bezpośredniego"?
Comments?

upoważnienie bezpośrednie jest to upoważnienie w którym reprezentant działa w imieniu i na konto zleceniodawcy

Czyli odbiorcą na SAD powinieneś być Ty a zgłaszającym DHL, za dług celny odpowiadasz Ty

Jeżeli twierdzisz, że żadnego upoważnienia nie podpisywałeś to oni nie powinni w ogóle zgłaszać towaru a tym bardziej płacić za Ciebie należności celno podatkowych.

Napisz im, że jest to ich ewidentna wina że działali w Twoim imieniu przed U.C. bez podpisanego przez Ciebie upoważnienia oraz wpisali jako odbiorcę DHL a nie Ciebie, przez co nie możesz we własnym imieniu złożyć wniosku o korektę zgłoszenia celnego. W związku z powyższym kierujesz sprawę do Postępowania Celnego.

Jednocześnie poproś o kserokopię upoważnienia wymienionego w polu 44 o nr. ..................
oraz podstawę prawną mówiącym o tym że DHL może zgłosić towar jako odbiorca skoro odbiorcą towary na f-rze jesteś Ty.

Agencja Celna Cargo Sad Service oferuje obsługę celną - przesyłki lotnicze, przesyłki pocztowe - cały kraj
Spedycja lotnicza, morska, drogowa
Kontakt: tel.603080199 mail: info@cargosad.pl

PostNapisane: So sie 23, 2014 8:29 pm 

No to poproś o skan tego upoważnienia, dla mnie ewidente fałszerstwo, na szybko podrobili upoważnienie i teraz chcą abyś wysłał im umpoważnienie żeby być na czysto

a kto odprawiał możesz napisać tu imie i nazwisko agentki celnej? wole wiedzieć na kogo mam uważac

PostNapisane: N sie 24, 2014 12:41 pm 

Mich ja juz nie wysylam dhl mozesz sie nie martwic.

PostNapisane: N sie 24, 2014 12:53 pm 

a czym teraz wysyłasz :P

PostNapisane: N sie 24, 2014 2:03 pm 

Ups, fedex a nawet gls.

PostNapisane: Pn sie 25, 2014 1:36 pm 

Podpisała się pod SADem Anna Grabska.
Po piątkowym e-mailu na razie cisza...

Moim małym rozumkiem rozumiem to tak, że ta uproszczona procedura pozwala im występować jakoś z automatu (automatyczne upoważnienie?) w imieniu odbiorcy, biorąc to "na siebie"... stąd DHL w polu ODBIORCA.
Nie wiem, staram się racjonalizować...

Jednocześnie znalazłem gdzieś w sieci, że:
Odprawy na podstawie proformy można dokonać tylko w szczególnych przypadkach zgodnie z zapisami KC: tj.
Gdy dopuszczone do obrotu mają być towary otrzymane nieodpłatnie, próbki, a także w przypadku napraw gwarancyjnych.
Wg prawa polskiego proforma NIE JEST w ogóle fakturą, ani żadnym dokumentem księgowym.
Jeśli dokonali odprawy na podstawie proformy, i nie poprosili o moją deklarację, to właśnie choćby w tym elemencie jest to ich wina. Tylko nie znalazałem na razie konkretnych zapisów podstawy prawnej w tym temacie.

A gdyby sie wypięli i zamilkli na zawsze, to do kogo mam prawo napisać skargę?
Jest jakiś organ nadzoru? Czy do UC?

PostNapisane: Pn sie 25, 2014 4:30 pm 

Oczywiście UC i postępowanie celne, DHL to Nie Bogowie,

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1