Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Cz lut 22, 2018 1:34 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Intefejs DHL
PostNapisane: Pn gru 01, 2014 11:55 am 

Witam,
Zamówiliśmy sobie ze znajomymi 5 interfejsów + 1 raz kable http://www.aliexpress.com/snapshot/6373333661.html. Paczka poszła dhlem. Dzisiaj dostałem telefon od Pani z dhla, żebym podał im maila do wysłania dokumentów. Podałem, po czym dostałem takie coś

Cytuj:
Witam serdecznie,

Pragnę poinformować o nadchodzącej przesyłce, która ze względu na zadeklarowaną wartość podlegać będzie odprawie celnej, w związku z tym proszę o informację w treści maila zwrotnego, żeby przyspieszyć odprawę celną:

- skan / print screen) zamówienia z serwisu aukcyjnego/sklepu internetowego - bardzo proszę, aby było widoczne, CO składa się na cenę, np. shipping, insurance itp.;
- skan potwierdzenia płatności za towar z banku/ konat PayPall/ ksero paragonu;

- informację, co jest zawartościa paczki?
- z jakiego materiału?
- do czego służy?

- proszę o wypełnienie poniższego Oświadczenia i odesłanie (w treści maila zwrotnego):

Oświadczenie

Ja (tutaj wpisujemy imię i nazwisko) ……………………………………………………………………………………….
Świadomy odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań wynikającej z artykułu 233 kodeksu karnego oświadczam, iż biorę pełną odpowiedzialność za przesyłkę AWB .................................................................(numer w temacie maila)

Przesyłka jest kierowana do mnie i będzie wykorzystywana przeze mnie w celach prywatnych i nie będą przedmiotem obrotu handlowego. Zawartością w/w przesyłki jest …………………………...…………………………………………………………………………………… ……………………………………………………............................................................................

Za towar płacono dokładnie …………….
Oświadczam, że Transport jest wliczony w wartość towaru z faktury.
Warunki transportu to DAP POLAND.
Zobowiązuję się również pokryć wszelkie należności celno-podatkowe.

(podpis) ….......................................................…………………

Jakieś porady co mam teraz zrobić ? Jest możliwość odesłania tej paczki do nadawcy abym nie musiał płacić VAT+CŁO ?
Pozdrawiam serdecznie

PostNapisane: Pn gru 01, 2014 7:23 pm 

nikt CI juz kasy za to nie zwroci, wiec lepiej zaplacic clo i vat

PostNapisane: Pn gru 01, 2014 7:42 pm 

Dzięki za szybką odpowiedź, mając na względzie to, że nikt mi kasy nie zwróci jednak chciałbym odmówić przyjęcia paczki, czy jest to możliwe jeśli jest teraz w tym momencie
Cytuj:
Przesyłka znajduje się w magazynie celnym w KATOWICE - POLAND
nie chce niepotrzebnie narażać się sam na niedogodności związane z tym, że są to chyba podróby, bo co z tego że zamawialiśmy to razem z forum hondy skoro dane są tylko moje. Pozdrawiam serdecznie i liczę na szybką odpowiedź

PostNapisane: Wt gru 02, 2014 9:46 am 

a to inna sprawa, tak są to podróby, mozesz poczytać tu co za to grozi jak UC otworzy, kancelaria, kary, grzywny etc

tak mozesz odmowic , to odeslą do nadawcy, mowisz ze to pomylka i nic nie robisz, albo w ogole sie nie odzywasz

PostNapisane: Śr gru 03, 2014 3:48 am 

No ale jak sie do tego przyznal i wyslal faktury im to raczje ciezko sie wykrecic...

PostNapisane: Śr gru 03, 2014 11:16 am 

ale on pisze ze dostal tylko maila z prosbą o doslanie dokumentowi tego oswiadczenia

moze wiec zapytac co to za urzadzenia i ze niezgodne z zamowieniem i prosic o odeslanie

PostNapisane: Śr gru 03, 2014 2:23 pm 

dokładnie Pani tylko do mnie zadzwoniła i powiedziala że jest przesyłka dla mnie z hong kongu i prosi i maila, po czym wysłała mi te dokumenty, ja zadzwoniłem odrazu, że ja nic takiego nie zamawiałem i że odrazu chce odesłać do nadawcy że odmawiam przyjęcia przesyłki, po czym Pani odesłała maila, że oczywiście zostanie odesłane wtorek lub środa i narazie cisza.
Pozdrawiam

PostNapisane: Śr gru 03, 2014 6:13 pm 

no i masz problem z glowy, starta kasy ale wierz mi jakby to otworzyli to mialbys koszmar i kary nawet w tysiącach

PostNapisane: Cz gru 04, 2014 10:17 am 

jak sprawdzilem tracking to przesylka dalej jest w magazynie celnym a minely juz 3 dni od momentu jak Pani z DHLa powiedziala zeby odesla ja w ciagu 2 dni, myslicie ze warto zadzwonic i dowiedziec sie o co chodzi ?

Strefa czasowa: UTC + 1