Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn lis 19, 2018 10:58 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 17, 2014 2:50 pm 

Witam serdecznie!

Z góry przepraszam za mało wyszukane pytanie ale staram się aktualnie kalkulować koszty mojej inwestycji w import z Chin zabawki. Zacznę od tego, że mam wieloletniego przyjaciela narodowości Chińskiej znam go dobrze i aktualnie jego działalność gospodarcza jest związana z produkcją i sprzedażą kreatywnych zabawek.

Co od niego otrzymałem:

-Ceny które muszę zapłacić za zakup zabawki w Chinach,
-Koszty transportu morskiego,
-Wielkości opakowań w których znajdują się zabawki,
-Wagę opakowań wraz zabawkami,
-Potrzebne certyfikaty,

Generalnie posiadam pełną wiedzę na temat zabawki system isztar powiada że cło na zabawki w Polsce wynosi 5% + VAT 23% - tak więc koszty do momentu wpłynięcia towaru do portu znam. Jedyne czego nie jestem w stanie się doszukać (zapewne z braku doświadczenia) to jakiś taryfikator kosztów portowych (jeżeli taki istnieje) - z tego co zdążyłem doczytać jest kupa rzeczy za które trzeba zapłacić tzn. rozładunek itd.

I tutaj ważne pytanie - ponieważ pozycji na liście zabawek które chce ściągać jest 260 i mogą występować w nich różnice wagowe i w wielkości pudełka - czy jest możliwość policzenia w jakiś rozsądny sposób kosztów portowych dla kontenera 20 stopowego danej zabawki? może przekładając to na kubiki? na czym mają opierać się moje kalkulacje? czy da się to samemu policzyć w domu? totalnie nie wiem jak mam się za to zabrać, nie wiem gdzie szukać tabelek z taryfikatorami kosztów, czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie? jakoś ewentualnie wytłumaczyć jak ten proces przebiega?

Pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Śr gru 17, 2014 6:56 pm 

-Koszty transportu morskiego

jakie warunki Ci dali CIF czy FOB czy EXW?

przeciez zamawiając spedycję w Polsce wylicza Ci koszta transportu od Chińczyka aż pod Twoje drzwi z rozładunkami itd itp,

Musisz znać wagę i CBM kubiczne metry i na tej podstawie dostajesz wycenę

PostNapisane: Cz gru 18, 2014 8:13 am 

standardowa oferta kosztowa via port w Gdyni:

- doc fee - ~EUR 45 / BL
- THC - ~EUR 100 / kontener
- odprawa celna - ~PLN 150 / OGL
- transport do wskazanego miejsca - zależy od odległości

Jeśli nie ma rewizji albo innych cudów na kiju to są to w zasadzie wszystkie koszty.

Odstępstwa od powyższego +/- 10%

W drobnicy trochę inaczej ;-) ale jak będziesz znał kubaturę swojego ładunku to Ci wyliczę.

PostNapisane: Pn gru 22, 2014 11:28 am 

Decydując się na transport aranżowany przez sprzedającego ( trasport drobnicowy czyli część kontenera załadowana jest Pana towarem, reszta kontenera doładowana towarem dla innych odbiorców ) czyli warunki dostawy CIF/CFR Gdynia ( np. ) musi się Pan liczyć z tym, że po przybyciu kontenera agent , który upraszczając - reprezentuje spedytora z Chin wystawi Panu fakturę z dodatkowymi ( z reguły : ogromnymi ) kosztami. Przy ładunku pełnokontenerowym takie sytuacje raczej nie występują .
Jeśli więc nie planuje Pan zamówić tyle towaru, aby zapełnić cały kontener - sugeruję wzięcie `na siebie` gestii transportowej i zakup towaru na warunkach dostawy FOB ( port chiński ) . Wówczas może Pan zwrócić się z zapytaniem do kilku spedycji polskich, ktore powinny przedstawić kompleksową ofertę na realizację zlecenia.
Proszę również pamiętać o możliwości odroczonej płatności VAT realizując import w procedurze uproszconej z odroczonym VAT.
W razie dodatkowych pytań - zapraszam do bezpośredniego kontaktu .

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

Strefa czasowa: UTC + 1