Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N cze 24, 2018 7:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: N maja 15, 2016 3:22 pm 

Chciałbym sprowadzać przedmioty z Chin na firmę w Polsce, żeby móc je potem normalnie sprzedawać. Szukam informacji, ale wciąż nie znalazłem wszystkiego. Z tego co wiem potrzebuję numer EORI, ew. w GIOŚ się zarejestrować czy coś (jeśli bym sprowadzał elektronike). Paczka musi byc zaadresowana na firmę oraz typ przesyłki inny niż GIFT (w deklaracij celnej). Urząd Celny będzie mi kazał przysłać dokument SAD.

1. Co musi się znajdować w adresie? Tylko nazwa firmy, ulica, miasto, kod pocztowy, telefon mail? Coś więcej? (Da się podać dane firmy na AliExpress? Czy poprostu "na pałe" wpisać Imię -> Nazwa Firmy i reszta tak samo?)
2. Dokument SAD - będę go musiał sam wypełnić lub zlecić Agencji Celnej (przedmioty będą o groszowej wartości, ale pewno od różnych spzedawców, więc Agencja odpada, ze względu na duże koszta). Czy jestem w stanie wypełnić go samemu? Gdzie znajduje się największa trudność w jego wypełnieniu? W obliczeniu należności?
3. Czytałem coś nt. wystawienia samemu faktury incoterms? W sensie jeśli chińczyk tego nie zrobił, albo źle zrobił. Czy to prawda?
4. Coś jeszcze będę potrzebował?

Jeśli nie tutaj, to gdzie szukac takich informacji?

PPS. Jakaś tania agencja do przedmiotów o niskiej wartości?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pn maja 16, 2016 9:12 am 

Z dokumentem sad nie taka prosta sprawa, musisz zlecic agencji a to są koszta, poza tym jak groszowe wartosci to przejdą bez odprawy pewne i problem ze sprzedażą się pojawi tego legalnie

PostNapisane: Pn maja 16, 2016 3:16 pm 

Jak chińczyk nie zaznaczy, że to GIFT, to powinni zatrzymać. Jak tego nie zrobią to zawsze mogę iść do UC.

Nie takie groszowe zupełnie, ale paczki o wartości np. 100-300 zł, gdzie opłata za SAD w agencji będzie 1/3 wartości towaru. Chodzi o towar "na start", jak nie pójdzie ten, to szukam kolejnego i znowu będzie to niska wartość, a jak zacznie się sprzedawać to odrazu kupię większą ilość i wtedy mogę zapłacić agencji (choć jak raz wypełnie SAD, to potem raczej sam sobie dam radę).

Dziwi mnie fakt, że wszędzie odpisują jedną formułkę "Idź do Agencji, nie wypełnisz samemu", ale uzyskać odpowiedz, dlaczego tak trudno, albo co sprawia trudność w wypełnieniu tego dokumentu to jest wyczyn.

Program do SAD'u jest darmowy na internecie, instrukcja także, ale czy mógłby mi ktoś powiedzieć co w tym dokumencie jest takiego trudnego? Naliczenie należności? Czy samo wypełnienie stosująć się do odpowiednich kodów/skrótów itd.? Jest możliwe złożenie dokumentu SAD w formie papierowej?

Podsumowanie: Trochę pokręcony ten post, ale w skrócie, gdzie jest trudnośc w wypełnaniu SAD? Obliczenie należności? WYpełnienie pól z uwzględnieniem odpowiednich kodów itd.?

PostNapisane: Pn maja 16, 2016 9:54 pm 

Od 1.05.2013 po za wypadkami awaryjnymi nie jest dopuszczalne składanie wersji papierowej zgłoszenia celnego -dokumenu SAD. Zgłoszenia sa przyjmowane przez system CELINA. Aby móc przesłać zgłoszenie przez system CELINA, należy wcześniej uzyskać certyfikat z PUESC do transmisji danych...

airsea4u@gmail.com

PostNapisane: Wt maja 17, 2016 6:43 am 

kmodel99 - instrukcja wypełnienia dokumentu celnego liczy sobie około 500 stron. Naprawde twierdzisz, że dasz radę sam to wypełnić ? Masz odpowiedni soft do tego ? Loginy i hasła do systemów celnych ?

Powtórze za przedpiszcami - idź do agencji

Strefa czasowa: UTC + 1