Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr sty 17, 2018 7:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: So cze 11, 2016 4:49 pm 

Witam!
Chciałbym ściągnąć z Chin około 100szt powerbanków. Nigdzie jednak nie znalazłem informacji o tym jakie certyfikaty są potrzebne, jakie podatki itp. Jeżeli ktoś posiada takie informacje uprzejmie proszę o podzielenie się nimi. ;)

PostNapisane: Cz cze 23, 2016 1:09 pm 

Cło 0%, VAT 23% .
Jeśli markowe ,trzeba mieć licencję/zgodę od właściciela znaku towarowego zastrzeżonego na posługiwanie się znakiem .
Oznaczenia CE/ deklaracja zgodności.

Czy import jako osoba fizyczna ? Jeśli tak, konieczne będzie oświadczenie , że towary są na potrzeby własne,nie będą podlegały dalszej odsprzedaży. Jeśli import w celach handlowych = tylko na firmę.

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

PostNapisane: Pt sty 06, 2017 1:22 pm 

Witam,

Podłączę się do tematu...

Lada dzień zamierzam rozpocząć działalność związaną z importem z Tajwanu. DG i dogadany dostawca już jest. Jednymi z pierwszych importowanych artykułów będą Power Banki. Transport będzie realizowany przez DHL. Chciałbym zapytać jakie dokładnie certyfikaty, dokumenty itd. będę musiał pozyskać i komu je przedstawić. Słyszałem, że przy imporcie akumulatorów (a tak zapewne sklasyfikowane są Power Banki) mogą one być zakwalifikowane jako towary niebezpieczne i ich ewentualne magazynowanie w przypadku jakichś opóźnień mogłoby mnie sporo kosztować. Co zrobić, aby zminimalizować wszelkie ryzyko związane z tym importem i ewentualnymi dodatkowymi kosztami?

Jakie jest cło na import Power Banków z Tajwanu do Polski?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
slavedriver

PostNapisane: Pt sty 06, 2017 4:19 pm 

Hej, rzeczywiście jest to towar niebezpieczny w transporcie lotniczym. Towar musi mieć specjalnie oznaczenia na opakowaniach (towary zawierające baterie są transportowane w oddzielnym miejscu w samolocie). Zleceniodawca musi dostarczyć spedytorowi dokument MSDS ( kartę charakterystyki towaru niebezpiecznego) przed transportem. Stawki za transport lotniczy tego rodzaju towarów podlegają specjalnej dopłacie. Tu masz szczegółowe wytyczne DHL odnośnie tego typu towaru(kazdy przewoźnik może mieć trochę inne wymagania): http://www.dhl.com.pl/pl/express/wyslij ... eries.html

airsea4u@gmail.com

PostNapisane: Pn lut 06, 2017 10:03 pm 

Jeśli chodzi o certyfikaty, to powerbank prawdopodobnie musi mieć wystawioną deklarację zgodności na dyrektywy LVD, EMC i RoHS2. Oczywiście zależy wszystko od modelu, ale w większości przypadków tak jest.

PostNapisane: N lut 26, 2017 6:17 pm 

Jakoś nie mam zaufania do powerbanaków z Chin, wiem w Polsce mamy te same. Mój xiaomi miesiąc temu wybuchł dobrze, że byłem w domu ;)
_______
http://www.dekor-24.pl/folie-okienne-pr ... ne-na-okna do takich towarów to mam akurat bardzo duże zaufanie.

Strefa czasowa: UTC + 1