Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pt cze 22, 2018 11:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lut 08, 2018 12:34 pm 

Dzień dobry.
Wraz z żoną planujemy otwarcie firmy zajmującej się importem towarów z Chin.
Chciałbym dowiedzieć się od strony technicznej jak wygląda cała procedura importu i czy Państwa firma tym się zajmuje ?

1. Zakładam przedsiębiorstwo.
2. Występuję o numer EORI
3. Znajduję dostawcę towarów.
No i tutaj mam pytania jak od strony technicznej wygląda wysyłka takiego towaru, oclenie jej, wystawienie odpowiednich dokumentów.
Czy nie mogli by Państwo napisać mi jak to się ma odbywać.

1. Jakie dokumenty są wymagane od dostawcy (chińska faktura, list przewozowy, certyfikat, świadectwo pochodzenia itd.)?

2. Jakie certyfikaty powinny posiadać sprowadzone towary ?

3. Powiedzmy, że wykonuję zamówienie poprzez np. serwis alibaba.com jaką formę dostawy powinienem wybrać (lotnicza, kurier, morska) i jak adresować przesyłkę (czy na mnie czy na firmę kurierską) ?

Jak rozumiem zamawiam przesyłkę na swój adres, firma kurierska odbiera taką przesyłkę np. na lotnisku, przeprowadza wszelkie sprawy celno-skarbowe i odsyła przesyłkę do mnie.

Chciałbym zapytać jak określić gdzie ta przesyłka do Polski ma być wysłana (na jakie lotnisko, port) czy ma być adresowana na agencję (firmę kurierską), czy na mnie - nie mam pojęcia o tym jak to wszystko technicznie przeprowadzić.

4. Jakie są opłaty dla firmy kurierskiej, jakie opłaty trzeba doliczyć do wartości zamówienia VAT, jaka wysokość cła i wszelkie inne ?
5. Ile czasu trwają takie procedury ?
6. Jakie dokumenty otrzymuję po takich czynnościach (PZC, SAD) ?

Bardzo proszę o wyczerpującą i prostą odpowiedź na pytania gdyż chciałbym się przygotować do takiej działalności najlepiej jak powinienem i tak, żeby się nie wkopać.

Pozdrawiam i czekam na Państwa odpowiedź.

Chodzi mi głównie o kwestie techniczne, teorię już wiem ale jak dokładnie technicznie się to załatwia. Wysłałem maile z podobnym zapytaniem do firmy kurierskiej i otrzymałem odpowiedź :
Cytuj:
na początek jeżeli będą to drobne ilości , to polecam serwis lotniczy , towar będzie odebrany ze wskazanego adresu i doręczony do Pana . Co do oznaczeń przy sprowadzanym towarze do Polski to musi pan sam dopytać jakie certyfikaty są wymagane żeby ten towar został dopuszczony do obrotu na terenie UE. Każdy towar to inna specyfika .

Bardzo proszę o odpowiedź KROK PO KROKU - technicznie, gdzie jak załatwić te wszystkie sprawy, gdzie dzwonić itd. Łopatologicznie dla zupełnego laika w tych sprawach.

Importowany towar to mają być zabawki, gadżety, pierdoły na początku w niewielkich ilościach.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pt lut 09, 2018 12:38 pm 

Co to nikt nie chce pomóc ?
Czy to jest jakaś tajemnica ?

Napisałem do firmy kurierskiej. odpowiedź

Napisała Pani, że :
My jesteśmy spółka w grupie kapitałowej DPD , importy lotnicze realizujemy Cargo , bądź kurierskie ale z zaprzyjaźnionymi partnerami .
i
Jeżeli to my realizujemy zlecenie i zajmujemy się odbiorem towaru w Chinach to wówczas zajmujemy się również procedurami na lotnisku i kwestią odprawy celnej. Jeżeli jest to wysyłka kurierem i klient wykorzystuje jedną z opcji wysyłki z portalu alibaba.com to nas wówczas to nie dotyczy.

Co to znaczy, że importy lotnicze realizujemy Cargo ?

Tylko technicznie jak ja mam zamówić towar np. w Chinach (jaką wysyłkę zlecić u exportera) tak aby był przez Państwa odebrany na lotnisku, oclony, wystawione były odpowiednie dokumenty potrzebne mi do rozliczenia i wysłany został do mnie ?
Chodzi mi o to, że mam producenta którego towar mnie interesuje, zamawiam u niego i chcę, żeby to Państwo zajeli się przesyłką a nie żeby producent sam wysyłał.

Ja sobie to wyobrażam tak, że:
1. Zamawiam towar i pytam o adres i dzień dobioru w Chinach.
2. Państwu wysyłam informację gdzie i kiedy należy odebrać towar (jak technicznie to jest realizowane - czy przez jakąś stronę internetową, czy telefonicznie, czy mailowo ??)
3. Państwo zajmują się całą resztą, wysyłka dociera do mnie już oclona z wszelkimi dokumentami ?

Jakie są w przybliżeniu koszta np. przesyłki do 50 kg ?

Co muszę zrobić aby nawiązać współpracę, może mi Pani wysłać wzór takiej umowy współpracy ?

O to najbardziej mi chodzi.

PostNapisane: Pt lut 09, 2018 6:10 pm 

szwarc napisał(a):
Chodzi mi głównie o kwestie techniczne, teorię już wiem ale jak dokładnie technicznie się to załatwia

wróciłbym do teorii :)

zadasz mądre pytania... pewnie doczekasz się odpowiedzi :P

PostNapisane: So lut 10, 2018 2:48 pm 

ehhh.
Dziękuję Ci kolego, bardzo pomocny jesteś - brawo dla Ciebie.

PostNapisane: So lut 10, 2018 2:50 pm 

Ciężko jest wyjaśnić krok po kroku co i jak tylko lepiej się mądrzyć. Piękna Twoja postawa - mam ochotę Ci napisać w...................

PostNapisane: N lut 11, 2018 6:59 am 

szwarc napisał(a):
Ciężko jest wyjaśnić krok po kroku co i jak tylko lepiej się mądrzyć. Piękna Twoja postawa - mam ochotę Ci napisać w...................

wymagasz od ludzi, ze podadzą Ci wszystko na tacy... całkowicie za darmo... bo Pan i Władca tak chce... a jak nie to wypierdalać?

twierdzisz, że teorię znasz... a mylisz podstawowe pojęcia... dlatego dobrze radzę... zacznij od nowa...
na ten moment nie rozumiesz nic z tego co po łebkach przeczytałeś...

poza tym, wysłanie 1 paczki 10kg przy pomocy firmy kurierskiej to przedszkolak by ogarnął.

PostNapisane: N lut 11, 2018 10:11 am 

Cytuj:
wymagasz od ludzi, ze podadzą Ci wszystko na tacy... całkowicie za darmo... ?
- a tu Cię boli - gościu - nie chcesz pomóc to wypier....... nadęty buraku, po co bijesz pianę ?

Do kogoś kto jednak zechciałby pomóc, (nie do tego przemądrzałego osła).

Wszędzie gdzie czytam jest napisane ogólnie teoria.
Informacje jakie zbieram, głównie z portalu gochina.gov.pl

Cytuj:
SZUKAMY DOSTAWCÓW POPRZEZ SERWISY INTERNETOWE, NAWIĄZUJEMY KONTAKT ZE SPRZEDAWCĄ KTÓRY MUSI WYSTAWIĆ FAKTURĘ KTÓRA POWINNA ZAWIERAĆ pełne dane obu stron transakcji, numer dokumentu oraz datę jego wystawienia, datę sprzedaży (jeśli jest znana w momencie wysyłki), informacje o towarze: nazwę, ilość, ceny jednostkowe, łączną wartość dostawy.

Podstawowe dokumenty wymaganie to:
- faktura, która musi posiadać wszystkie wspomniane wcześniej elementy
- list załadowczy
- świadectwo pochodzenia
- certyfikat CE (w przypadku produktów elektronicznych i elektrycznych)
- certyfikat pochodzenia (tylko dla niektórych towarów, np. tkanin)

Przy odprawie celnej wystawiane są dokumenty PZC lub SAD, które stanowić będą podstawę do księgowania. Wysokość należności celnych zależna jest od wartości towaru (na podstawie chińskiej faktury), kosztów transportu i ubezpieczenia oraz rodzaju towaru. Wykazane na dokumencie cło będzie można zaliczyć do kosztów firmowych, odliczeniu podlega również wykazany podatek VAT.
Import towarów w ilościach handlowych może być dokonywany jedynie przez firmy lub osoby prowadzące działalność gospodarczą. Należy pamiętać, że każdy importer dokonujący obrotu towarowego z zagranicą musi posiadać nadany przez urząd celny numer EORI. Można go uzyskać, składając wniosek o jego nadanie w najbliższym urzędzie celnym i trwa to nie dłużej niż jeden dzień.

No i dobra, powiedzmy, ze już założę firmę, wystąpię o numer EORI, znajdę dostawcę, który sprzeda mi towar, który mnie interesuje, potwierdzi, że wystawi odpowiednie dokumenty, fakturę itd.

Jaki jest następny krok, czy to ja mam zamawiać kuriera do nich, który zajmie się odpowiednimi procedurami celnymi i wówczas paczka dociera do mnie wraz z odpowiednimi dokumentami ?

Czy może to Chiński producent wysyła do mnie a ja mam jakoś odebrać i oclić tą przesyłkę, z pośrednictwem firmy kurierskiej czy agencji ?

Nie wiem jak to technicznie wykonać - i o to mi chodzi.

I nie chodzi tu o wysłanie paczki 10 kg do Polski - jak twierdzi ten NADĘTY BUFON - bo chcę aby było wszystko legalnie i zgodnie z wszelkimi procedurami .

Panie "aphekz" - Ciebie nie proszę o odpowiedź.

PostNapisane: N lut 11, 2018 10:12 am 

Z jaką firmą kurierską najlepiej pogadać ?

PostNapisane: N lut 11, 2018 4:45 pm 

szwarc napisał(a):
Z jaką firmą kurierską najlepiej pogadać ?

z najtańszą? z najszybszą? oczekujesz, że ktoś za Ciebie zdecyduje? a może podać Ci nazwy firm kurierskich?

szwarc napisał(a):
Jaki jest następny krok, czy to ja mam zamawiać kuriera do nich, który zajmie się odpowiednimi procedurami celnymi i wówczas paczka dociera do mnie wraz z odpowiednimi dokumentami ?

wróć do teorii i poczytaj o incoterms... jak już poznasz je na wylot (odpowiedzialność/obowiązki importera i eksportera) to może zrozumiesz, że możesz:
a) sam załatwić kuriera
b) zlecić to dostawcy
i przestaniesz wyzywać ludzi od bufonów i osłów... a wybierzesz opcję najlepszą dla Ciebie. bez zadawania głupich pytań.

szwarc napisał(a):
Nie wiem jak to technicznie wykonać - i o to mi chodzi.

technicznie - zacznij używać głowy - to pomaga.

zadajesz pytanie typu: którym pociągiem pojechać z Poznania do Warszawy (czy TLK czy IC czy osobowym)...
każde rozwiązanie ma wady i zalety... a wybór zależy od tego czy chcesz tam dotrzeć szybko, czy tanio...

szwarc napisał(a):
I nie chodzi tu o wysłanie paczki 10 kg do Polski - jak twierdzi ten NADĘTY BUFON - bo chcę aby było wszystko legalnie i zgodnie z wszelkimi procedurami .

no dobra... to 30kg... to w zasadzie bez różnicy.

PostNapisane: N lut 11, 2018 5:41 pm 

Nie prosiłem Cię o odpowiedź - nadęty przemądrzałku.

Nie chcesz pomóc, nie chcesz podać konkretnych przykładów i opisów - co i jak - to przynajmniej nie przeszkadzaj.

Zdążyłem już zauważyć, że w innych postach na zapytania innych też umiesz tylko pokazywać jaki to niby mądry jesteś - spadaj gościu.

Tracisz czas na pisanie innym, że poczytali coś innego - zamiast tracić go na wyjaśnienia (rzeczowe) i pomoc.

NADĘTY BUFON !

PostNapisane: N lut 11, 2018 6:31 pm 

szwarc napisał(a):
Nie prosiłem Cię o odpowiedź - nadęty przemądrzałku.

Nie chcesz pomóc, nie chcesz podać konkretnych przykładów i opisów - co i jak - to przynajmniej nie przeszkadzaj.

Zdążyłem już zauważyć, że w innych postach na zapytania innych też umiesz tylko pokazywać jaki to niby mądry jesteś - spadaj gościu.

Tracisz czas na pisanie innym, że poczytali coś innego - zamiast tracić go na wyjaśnienia (rzeczowe) i pomoc.

NADĘTY BUFON !

mam dużo wolnego czasu. jakbyś miał kolego jeszcze jakieś pytania to śmiało :mrgreen:

PostNapisane: N lut 11, 2018 6:43 pm 

Cytuj:
mam dużo wolnego czasu. jakbyś miał kolego jeszcze jakieś pytania to śmiało :mrgreen:

oprócz czasu, masz jeszcze dużo JADU i .... nie jestem Twoim kolegą - no chyba, że Ty masz inną definicję kolegów niż ja - pewnie masz ich dużo - hahahaha. Ale szkoda mi Cię - bo życie Cię pewnie leje po pysku.

Tak czy siak, nadal proszę tych co faktycznie zechcieli by pomóc o rzeczowe wyjaśnienie tematu.

PostNapisane: Wt lut 13, 2018 6:30 am 

szwarc napisał(a):
Tak czy siak, nadal proszę tych co faktycznie zechcieli by pomóc o rzeczowe wyjaśnienie tematu.

ludzie walą drzwiami i oknami, zeby sie narobić i nic nie zarobić, co?

PostNapisane: Wt lut 13, 2018 12:42 pm 

aphekz - widzisz buraku ?? i po co Ci to było ;-)

pzdr
paw

Obrazek

PostNapisane: Wt lut 13, 2018 1:57 pm 

seacargoo.com napisał(a):
aphekz - widzisz buraku ?? i po co Ci to było ;-)

pzdr
paw

:mrgreen: zycie

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1