Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt sie 21, 2018 8:35 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 23, 2018 10:35 pm 

Witam, zakupilam towar sportowy od kotrahenta z siedzibą w HongKongu. Zakup był w ich "hurtowni' online na terenie Holandii, zapłaciłam PayPalem, towar odebralam własnym autem z tego miejsca zakupu (nie wiem jak je nazwać, magazyn, skład, hurtownia) i potem otrzymałam fakture z danymi na moją firmę, moim NIPem EU i danymi kontrahenta w HongKongu . Sprzedawca twierdzi, ze to WNT, a mi to wygląda na import z HongKongu, ale nie mam żadnych dokumnetów celnych do tego dołączonych, że oni gdzieś po drodze zrobili odprawę. Czy w takim razie to ja mam się sama zgłosić do UC i jej dokonać. Nie mogę sie z nim w tej kwesti dogadać, albo dał mi za mało dokumentow, albo ja nie wiem, co dalej z tą fakturą powinnam zrobić? Vat już od niej odprowadziłam, bo zakładalismy, że doczekamy się na własciwą fakturę WNT, a tymczasem nadal mamy fakturę z HongKongu. Jesli np oni mają tam magazyn i robią tam odprawę, jak sprowadzają towar, zakładam że np 2x w roku, to jesli ja robie u nich zakup dziś, a oni ten towar tam mają powiedzmy od pół roku, to też powinni mieć na to jakieś legalne papiery? Nie rozumiem tego systemu, że kupuje od nich towar w Holadnii a dostaje fakture z HongKongu.Czego powinnamod nich jeszcze wymagać?
Dziękuję za pomoc

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1