Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr paź 16, 2019 4:20 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn gru 10, 2018 11:30 pm 

Witam ! Kilka razy na użytek własny importowałem produkty wędkarskie z Chin, import na osobę prywatną odbywał się bez problemów za pomocą kurierów DHL itp. Chińczyk który mi wysyła te towary wydaje mi się ,że jest pracownikiem firmy produkującej te produkty, sam twierdzi,że jest "sales managerem" . Rozmawiamy ze sobą bardzo dużo i często (około roku) na różne tematy, kontakt już śmiało można nazwać koleżeńskim..
Ale :cry: Chcę zamawiać te towary na DG, sprzedawać w Polsce i obracać większymi kwotami. Wcześniejsze wpłaty były z mojej strony maksymalnie 1500$,Wszystko zawsze grało.
Teraz mam do Was kilka pytań bo wchodzę na nowy etap i chcę żeby to miało ręce i nogi .

Jak najlepiej sprawdzić firmę czy ma wszystkie niezbędne pozwolenia do wprowadzenia swoich towarów do UE,
Wpłaty zawsze dokonywałem na prywatne konto Chińczyka za pomocą paypala.
Chińczyk twierdzi ,że bez problemu wystawi mi fakturę Comercial Invoice, Proforma (przed zakupem) Podczas rozmów wysyła zdjęcia filmiki z produkcji dla innych znanych mi marek w branży.
Ja jako importer wiem o rejestracji do Eori, DG będzie prowadzona w formie ryczałtu z wcześniejszym opłaceniem cła i VAT, import będzie odbywał się tak samo za pomocą kuriera.
Co mogę jeszcze sprawdzić przed złożeniem zamówienia aby uniknąć problemów przy odprawie.

Pozdrawiam!

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz gru 13, 2018 3:08 pm 

Dzień dobry,

Oprócz EORI (umożliwiającego dokonanie odprawy towaru) warto postarać się o NIP europejski - daje to możliwość odprawy towaru np. w Hamburgu, dzięki czemu może Pan zapłacić VAT z odroczeniem przy najbliższym rozliczeniu podatkowym.
Wymagane jest także przejście na VAT, ponieważ na ryczałcie nie rozliczy Pan kosztów zakupu oraz sprzedaży towaru.
Dla większych przesyłek warto zawnioskować do firmy spedycyjnej o wycenę transportu morskiego i kolejowego - są zdecydowanie tańsze niż wysyłka kurierska.
Należy również zweryfikować chińskiego producenta. Nie powinien on pobierać należności za towar na konto prywatne. Powodzenie kilku mniejszych transakcji wcale nie musi oznaczać powodzenia przy dużym zamówieniu. Sales manager prawdopodobnie jest też pośrednikiem między fabryką a klientem, co może powodować wyższe ceny towaru.
Należy też dowiedzieć się czy producent oferuje warunki FOB, czy EXW, lub inne Incoterms.

Jeśli jest Pan zainteresowany pomocą w przeprowadzeniu pierwszego importu, zapraszam do kontaktu: import@bigchina.pl

Kompleksowo wyręczamy klientów w kontakcie z fabryką, kontrolujemy towar, wykonujemy audyty fabryk oraz aranżujemy transport i odprawy celne.

Pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1