Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest So sie 24, 2019 5:10 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 24, 2013 7:22 am 

Od wczoraj mam nieprzyjemną sytuację z DHL, kupiłam robota sprzątającego za 43$. Sprzedawca wystawił fakturę na robot, bez kosztów przesyłki - ponieważ ona była darmowa.

Wczoraj Pani pytała się co to jest, na co, a dlaczego, a po co a w jakim celu. Zadawała pytania takie same w inny sposób, w końcu się wkurzyłam i zaczęłam się wydzierać na tą kobiete i przestała mnie przesłuchiwać przez telefon. Później pytała się 21 razy (liczyłam) czy to nie jest robot na firme. Odpowiedziałam 21 razy, że na osobę prywatną. W końću znowu wybuchłam bo to jest robienie z ludzi idiotów. Na samym końcu Pani stwierdziła, że musze zapłacić 94 złote - za pośrednictwo w odprawie celnej i podatek!!!!
Dzisiaj przesyłka została zwolniona, ale zamiast 94 złotych muszę zapłacić 141!!!

Podpisywałam oświadczenia, że jest to na osobę prywatną - pomimo tego został mi doliczony podatek za wyimaginowane koszta przesyłki na podstawie tabelek DHL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Czy to jest w ogóle zasadne, aby ściągać ode mnie VAT za koszta przesyłki, której nie ponosiłam - tylko i wyłącznie dlatego, że nie było jej na fakturze? Może jestem infantylna, ale według prawa polskiego coś czego nie ma na papierze uznaje się za niebyłe, a strona która nalicza jakieś koszta powinna udowodnić ich zasadność:
Nie wydaje mi się, aby tabelki DHL były tym dowodem. Proszę o pomoc osoby które mają z tym więcej do czynienia.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt wrz 24, 2013 8:10 am 

Na towary sprowadzone z poza UE nakładane są należności celno-podatkowe. Podstawą do ich naliczenia jest "wartość towaru + koszty transportu przesyłki". To nic, że w tym przypadku wysyłka była darmowa. Nie zmieniło to sposobu naliczania podstawy. Kurier musiał podać wartość kosztów transportu do wyliczenia należności.

PostNapisane: Wt wrz 24, 2013 10:16 am 

Dokładnie, dla nich koszt przesyłki musi być zadeklarowany, jeśli tego nie mają od Ciebie to doliczą to według swojej taryfy

PostNapisane: Wt wrz 24, 2013 1:08 pm 

Z faktury ( bądź specyfikacji ) powinny wynikać warunki dostawy wg incoterms . Jeśli ich nie ma , przyjmuje się , że jest to EXW.

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

PostNapisane: Wt wrz 24, 2013 4:47 pm 

A Pani Kasia wolała sobie pokrzyczeć zamiast poczytać. Najlepiej przez zamówieniem
Widać nie ma chęci albo ciężko na nasze forum trafić :)

Wyszukamy towar i sprowadzimy dla Ciebie! Doradzimy / pomożemy w pierwszym i kolejnych importach

Jesteśmy 24/7 dostępni: import (at) imptex.pl

PostNapisane: Wt wrz 24, 2013 7:33 pm 

Pani Kasiu na samym początku proszę się wyciszyć jak się domyślam rozmawiała pani z celnikiem firmy DHL i jeśli się na celnika drze buzie to celnik zamiast pomóc jeszcze dowali....bo to on jest na pozycji wygranej

Każdy towar który przechodzi przez odprawę celną musi mieć wyszczególnione wszystkie koszta. towaru oraz wysyłki nawet jeśli sprzedawca zrobił ją pani za darmo/ Takie jest prawo. Zamiast się drzeć na przyszłość polecam powiedzieć celnikowi że faktura sie błędna i przesłać im nową jeszcze mi się nie zdarzyło aby DHL nie pozwolił mi na to.

Jeśli pani planuje coś jeszcze kupować mogę pani przesłać taki dokumencik DHL o którym on nigdy nie mówi takim jak pani bo chce zawsze kasować który zwolni panią ze wszystkich kosztów jeśli ceną produkty będzie niewielka.

Serdecznie pozdrawiam

PostNapisane: Wt wrz 24, 2013 11:58 pm 

Dziękuję za odpowiedź kochani!

Jesteście bardzo mili i kompetentni. Dziękuję!!!

Jeżeli posiadasz taki dokument, chętnie bym go zobaczyła - mój adres email: kasiunieczka1987@gmail.com

Buziaki i spokojnej nocy!

PostNapisane: Cz maja 30, 2019 1:51 pm 

I jak się spisał robot ? :D

https://www.truerider.eu/

Strefa czasowa: UTC + 1