Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn lis 12, 2018 11:14 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lip 25, 2007 1:07 pm 

Witam,

Sprowadzałem z Chin już dwukrotnie - najpierw przez pośrednika, który ma biura w europie a nastepnie już samodzielnie.

Pierwszy raz natomiast zamierzam sprowadzić elektronikę stąd moje pytanie jakie dokumenty są niezbędne aby bezporoblemowo oclić towar:

- certyfikat CE (co do tego punktu jestem pewnien, że tak)

- certyfikat RoHS (czy jest on obecnie niezbędny do sprowadzenia i oclenia czy problemy zaczynają się dopiero podczas sprzedazy? Czy jeżeli towar nie ma certyfikatu RoHS może nie zostać przyjęty na teren UE?)

- Czy jakieś inne certyfikaty są również niezbędne?

- polska instrukcja obsługi (Akurat mój dostawca nie robi problemu z wydrukowaniem takich dokumentów ale wiem, że czytałem, że różnie może to byc gdy takiej instrukcji nie ma....)

- dodatkowo czy w instrukcji lub na opakowaniu wymagana jest informacja o firmie, która pierwsza sprowadziła towar do Polski? (wiem że nie koniecznie dotyczy to kwesti celnych ale napewno kwesti dalszej odsprzedaży)

Dodatkowo mam pytanie bo nie mogę w taryfach celnych znaleść precyzyjnej odpowiedzi jaka jest stawka celna na
1. urządzenia wskazujące jak np. myszki
2. kamery internetowe (czy zaliaczają się one do innych urządzeń rejestrujących dzwięk i obraz?)

co do VAT-u problemu nie mam 22%....

Dziekuję z góry za odpowiedzi i pomoc.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 02, 2007 9:40 am 

Witam,
Kod na myszki - 8471607090.
Kod na kamery internetowe - 8525801940 lub 8525801990, sa to kamery przekaznikowe a nie rejestrujace.
Wszelkie ograniczenia dotyczace danego produktu podane sa wprzegladarce taryfowej ISZTAR przy opisie kodu CN.
W przypadku wymagalnosci certyfikatow, prosze zasiegnac informacji na innym forum, gdyz nie sa to zagadnienia celne.
Pozdrawiam AP

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1