Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr lis 21, 2018 9:47 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sie 28, 2007 5:32 pm 

Witam,
jestem na etapie zamawiania próbek towaru, którym jestem zainteresowana.
Wartość próbek nie przekroczy 500 $. Cło wynosi 0%. Zamierzam wybrać DHL aby dostarczył mi ten towar. I tu pojawia się z mojej strony pytanie. Jaka jest procedura celna przy takim zamówieniu. Nie zamawiam tego jako firma tylko jako osoba prywatna. A więc kto zajmuje się czynnościami celnymi i podatkowymi, jakie potrzebne są w tym przypadku dokumenty? Nie chciałabym aby były jakieś przestoje przy imporcie tych próbek, a więc co muszę zrobić aby nie zatrzymały się one w jakiejś agencji celnej bądź w innym miejscu. Interesują mnie informacje odnośnie całej procedury "papierkowej". Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 28, 2007 5:51 pm 

W sumie powtarzam się z pytaniami... ale co tam. Jeszcze chciałabym się dowiedzieć (gdyż na pewno jakieś opłaty będą) w którym etapie importu muszę uregulować dane należności: podatki, opłaty celne, itp. Czy jest jakiś okres czasu na zapłacenie (po odbiorze przesyłki)? W którym momencie płacę dla DHL-a? Czy przy odbiorze czy też przed? To wszystko. Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 29, 2007 1:39 pm 

Witam,
Zarowno osoba ficzyczna jak i fima, moze udzielic upowaznienia do dokonania wszelkich formalnosci celnych agencji celnej. Oprocz upowaznienia potrzebny bedzie dokument okreslajacy wartosc towaru, oraz kserokopia dokumentu tozsamosci. Naleznosci celne regulowane sa wedlug wczesniejszych ustalen z posrednikiem np. moze je Pani uregulowac bezposrednio do kasy urzedu celnego, badz skorzystac z zabezpieczenia DHL. Urzad celny wydaje przesylke zawsze po uregulowaniu naleznosci celnych, lub ich zabezpieczeniu.
W sprawie szczegolow prosze kontaktowac sie z agentem celnym obslugujacym przesylke.
Pozdrawiam,
AP

Strefa czasowa: UTC + 1