Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt gru 11, 2018 1:00 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 20, 2007 5:23 pm 

Witam!

Mam otwarta działalność gospodarcza , znalazłam juz uczciwego eksportera z chin teraz jeszcze niewiem co mam zrobic aby uzyskac pozwolenie na import odziezy z chin, jakie kroki musze najpierw poczynic?oraz czy opłaca sie starac o pozwolenie koncem roku?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 23, 2007 4:52 pm 

witam, w obecnej chwili też będę sprowadzał odzież z Chin, nurtowało mnie to samo pytanie i w związku z tym zadzwoniłem do znajomej ( pracownik Urzędu Skarbowego). Jeśli chodzi o pozwolenie na sprzedaż markowej odzież Urzędu Celnego to nie interesuje jaką markę się sprowadza itp. Jedynie sam dystrybutor danej marki może się zgłosić. Jeśli chodzi o koszty to cło wynosi 8,5% oraz oczywiście vat 22% od wartości towaru. A jeśli mogę spytać jaka marka odzieży??? Pozdrawiam

Tytuł: odp
PostNapisane: Pn wrz 24, 2007 11:11 am 

chodziloby mi o odziez firmy abercrombie lub ever pretty.
Jesli by Pan mogł powiedziec mi jakie sa pierwsze kroki czyli np:
złozyc wniosek na pozwolenia sprowadzania odziezy z chin?
jesli tak to czy oplaca sie ten wniosek skjladac teraz czyli koncem roku?

Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 25, 2007 10:38 am 

Witam,
Male sprostowanie:
- co do stawek celnych na odziez, to wynosza one 8%, 8,9%, 10,5% i 12% w zaleznosci od rodzaju produktu,
- jesli zas chodzi o zainteresowanie urzedu celnego markowa odzieza, to jest ono uzaleznione od tego, czy przedstawiciel danej marki zastrzegl ja sobie w MF, jako swoja wlasnosc intelektualna.
Pozdrawiam,
Agnieszka Polak

Tytuł:
PostNapisane: So paź 13, 2007 4:59 pm 

do shaki: Ja też właśnie teraz będe się starać o wydanie licencji importowej i dowiedziałam się, że aby ją uzyskać, kontrahent chiński musi mieć licencję eksportową i na tej podstawie dostaje się lic. importową. Cytat ze strony Ministerstwa: "Licencje importowe są wydawane tylko po uprzednim przedłożeniu licencji eksportowych wydanych przez władze chińskie oraz zweryfikowaniu dostępności limitów."

Należy najpierw w przeglądarce taryfy celnej ISZTAR znaleźć sobie artykuł, który chcesz importować, zapisać jego kod nomenklatury, iść do urzędu celnego i spytać czy to na pewno dobry kod. Zdobyć licencję eksportową chińskiej firmy (i to nie wiem jeszcze jak się odbywa, czy wystarczy ten dokument przesłany faksem...?) Następnie złożyć wniosek do Ministerstwa Gospodarki o wydanie licencji importowej. We wniosku musisz napisać kody artykułów, na które chcesz uzyskać pozwolenie.

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 16, 2007 9:19 am 

Do klilku firm, z którymi prowadziłam rozmowy napisałam maila z prośbą o przysłanie mi ich licencji eksportowej, ponieważ tylko na tej podstawie mogę dostać w Polsce licencję importową. Robią wielkie oczy i dziwią się po co mi potrzebna ich licencja oraz zapewniają mnie, że mogą wysyłać swoje produkty do Polski, bo mają tutaj odbiorców. Jedyny dokument jaki mogą mi dać, to Certificate of Origin.
Pytałam ponownie w Urzędzie Celnym czy ich licencja eksportowa jest konieczna.... JEST KONIECZNA I BEZ TEGO ANI RUSZ!!!
WARUNKIEM UZYSKANIA PRZEZE MNIE LIC. IMPORTOWEJ JEST OKAZANIE LIC. EKSPORTOWEJ CHINCZYKOW. A ONI NIE WIEDZĄ O CO CHODZI I KOŁO SIĘ ZAMYKA!!!!
ZAŁAMKA!!!!! :evil: :evil: :evil:

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 16, 2007 4:54 pm 

Dzwoniłam do Ministerstwa Gospodarki i dowiedziałam się w czym rzecz. Poinformowano mnie, że skoro Chińczycy powiedzieli, że nie przedstawią licencji eksportowej, to najprawdopodobniej oznacza po prostu, że skończyły się kontyngenty ilościowe na export-import wybranych przeze mnie tekstyliów.
Trzeba czekać do stycznia ze sprowadzeniem niektórych rzeczy, bo kontyngenty przestaną obowiązywać.
Na razie więc pozostaje sprowadzanie tych produktów, które nie są objęte limitami.

Strefa czasowa: UTC + 1