Import z Chin Forum BigChina.pl
http://forum.bigchina.pl/

PACZKE dostalem bez cla /?
http://forum.bigchina.pl/viewtopic.php?f=14&t=4061
Strona 1 z 1

Autor:  nornik [ Pn gru 28, 2009 5:22 pm ]
Tytuł:  PACZKE dostalem bez cla /?

Witam mam takie pytanko mam zamiar otworzyc dzialalnosc gospodarcza ale juz od teraz sciagam rozne przedmioty, i do tej pory nie zostaly oclone (podatek itp) gdy juz zarejestruje swoja firme musze miec oclone by sie rozliczyc z skarbowka , i takie pytanie co sie stanie jak nie zostane oclona ? mam z ta paczke udac sie do UC by ustalili podatek i clo na podstawie commercial invoice ktore dostaje

dzieki pozdraiwma

Autor:  Michał Łebkowski [ Wt gru 29, 2009 12:23 pm ]
Tytuł: 

Sytuacja w której przesyłka z firmy do firmy wraz z fakturą nie zostanie oclona graniczy z niemożliwością (oczywiście w potocznym tego słowa znaczeniu - wiadomo, że na niektóre towary stawki celne są 0%). Taki towar oczywiście należy zgłosić, choćby dlatego, że nie da się w ramach firmy sprzedawać towaru, który nie został przez nią zakupiony.

Autor:  funnyguy [ Wt sty 19, 2010 7:58 pm ]
Tytuł: 

Miałem taki przypadek. Towar dotarł do mnie bez oclenia. Oczywiście standardowo gafę popełnił UPS, z którym mamy umowę. Myśleliśmy, że papiery doślą później. Cóż- później to trzeba było cały towar pakować do kartonów i odsyłac do oclenia. Paranoja, ale nie jest to jakaś groźna sytuacja. Nie powstała z naszej winy.

Autor:  dodo8ko [ Śr lut 24, 2010 7:50 am ]
Tytuł: 

Witam, mam dwa pytanka dotyczące dopuszczenia do obrotu i vat.
Zakupiłam 2 sztuki produktu z Chin na osobe prywatną. Produkty przyszły w liście przez Poczte Polską z pieczątką na kopercie "Dopuszczone do obrotu", z taryfy celnej wynika ze stawka celna na ten produkt wynosi 0%. Co powinnam teraz zrobić zeby móc sprzedać ten produkt jako firma (ryczałt).
Następnym razem planuje zamowić już na fakture. Czy w takim przypadku UC nalicza VAT czy musze korzystać z Agencji Celnej??

Autor:  Izabela Pierowicz [ Pt lut 26, 2010 12:19 pm ]
Tytuł: 

Witam,

Jeżeli dotrze do Państwa nieodprawiona przesyłka, należy jak najszybciej zgłosić się do najbliższego (dla siedziby firmy) urzędu celnego. Urząd sam nie wystawi żadnych dokuemntów, tak więc będzie raczej konieczne skorzystanie z usług odprawy celnej. Urząd Celny w Gdyni do zgłoszenia wymaga również wniosku napisanego przez importera. We wniosku należy opisać sytuację (dlaczego towar nie został zgłoszony do procedury tranzytu w miejscu wysyłki), a także wskazć datę odbioru przesyłki. Po uregulowaniu należności celno-podatkowych urząd zwalnia towar i dopuszcza do obrotu.

Pozdrawiam,

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/