Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest So sie 08, 2020 3:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 28, 2010 7:34 pm 

Witam, chcę zacząć importować z chin podzespoły komputerowe. Odechciało mi się jednak, jak usłyszałem, że będę musiał płacić oprócz cła (którego wartości i tak nie znam, ale myślę że to nie będzie dużo) jeszcze 22% VATu od wartości sprzedaży, oraz 18% podatku dochodowego. Wtedy mam ok. 10% zysku, co wydaje mi się absurdem biorąc pod uwagę to całe ryzyko i fakt zamrożenia kasy na jakiś czas.

Moje pytanie brzmi czy dobrze słyszałem o tych podatkach? Jeśli tak, to czy jest jakiś sposób żeby chociaż ten dochodowy ominąć (niektórzy mówią że nie ma nic prostszego..)? Planuję zaczynać niewielkimi inwestycjami żeby zobaczyć jak się w tym spiszę i jak to będzie funkcjonować (ok. 1000-2000zł na początek).

Jeszcze jedno - co gdybym zamawiał np. 10 sztuk miesięcznie jako gift i chciał sprzedawać to na internecie? Jest w ogóle taka możliwość, da się to robić legalnie? Jakie kary mi grożą jeśli coś pójdzie nie tak?

Chciałbym jeszcze dodać, że jak na razie nie mam działalności. Jakie koszty się wiążą z jej założeniem i prowadzeniem? Można funkcjonować bez zakładania firmy, czy jest to konieczność?

Proszę o jakieś informacje w tej sprawie.

Pozdrawiam:)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 01, 2010 12:41 pm 

" nic bardziej prostszego" , no pewnie wystarczy przy sprzedaży nie drukować paragonów, nie wystawiać faktur i w efekcie nie płacic podatku . Proste ?:shock:

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 01, 2010 10:37 pm 

Post miesiąca :)

Nie masz pojęcia o prowadzeniu działalności, nie masz pojęcia o imporcie, zapewne nie chciało Ci się nawet poczytać trochę forum więc ... nie bierz się za to!

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 8:40 am 

a tyle w gazetach i wszedzie pisza o szarej strefie i kontro;ach z us :) . teraz wiadomo skad sie to bierze

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 5:13 pm 

Gdybym wiedział że warto to bym sie więcej dowiedział. Mam książkę chiński smok w polskiej firmie i przeczytałem na razie połowę. Czekam na konkretniejsze odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 5:13 pm 

Nieświadomość boli i, jak widać, czasem boleć powinna.

W każdej poruszonej kwestii, autor wykazał się totalną ignorancją.
Nie zna cła, podatków, twierdzi, że 10% zysku to absurdalnie mało, zapewne nie zna rynku hurtowego w Polsce, nie wie, na czym polega import, od samego początku chce próbować oszukiwać (omijanie podatków i opłat), nie zna warunków i kwot, jakimi obraca się w tej branży, nie wie, na czym polega gift i jego użyteczność i w końcu nie wie, na czym polega prowadzenie jakiejkolwiek firmy...

I na co tu odpowiedzieć, skoro pytający nie ma nawet tyle samozaparcia, żeby dowiedzieć się czegokolwiek?

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 6:21 pm 

Podatki znam, VAT 22% i podatek dochodowy 18%. Cła nie mogłem znaleźć, szukałem. Na czym polega import? Na kupowaniu za granicą i sprzedażą tu. Nie chcę oszukiwać, pytam czy jest to do zrobienia, bo po przeczytaniu wielu postów kilkakrotnie natknąłem się na to że podatków nie trzeba wcale płacić, trzeba tylko wiedzieć coś o tym. Gift to paczka, która nie podlega opodatkowaniu.
Zgadza się nie wiem wszystkiego na ten temat. Wiem na pewno mniej od ciebie. Szukałem informacji których potrzebuję ale nie znalazłem. Myślałem, że mi pomożecie na forum, ale widzę (także po innych tematach), że rozmowy na tym forum głównie sprowadzają się do wyśmiania każdej niewiedzy i dobitnym poinformowaniu autora o tym, że nic nie wie i po co w ogóle pisał.
Spodziewałem się większej życzliwości, trudno. W takim razie będę szukał dalej we własnym zakresie.

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 02, 2010 6:33 pm 

O pomoc na forum można prosić, do tego ono służy, ale nie polega to na zapytaniu o wszystko i oczekiwaniu prowadzenia za rączkę.
"Będę szukał dalej we własnym zakresie" - o to właśnie chodzi. Na tym polega zabawa - żeby spróbować poradzić sobie samemu.

Początkującemu ciężko jest korzystać z firm pośredniczących (tych poważnych) - podjęliśmy w ostatnich miesiącach kilka prób realizacji takich zapytań, ale z powodu niezrozumienia tematu przez osoby zainteresowane, niezdecydowania i wybujałych oczekiwań, nic z tego nie wyszło.

Ostatnio edytowano Cz lut 11, 2016 12:00 pm przez K.Sinco, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt mar 02, 2010 8:03 pm 

seevin napisał(a):
Jakie kary mi grożą jeśli coś pójdzie nie tak?

:D :D :D :D :D

Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 03, 2010 6:45 am 

seevin napisał(a):
Gift to paczka, która nie podlega opodatkowaniu.

zgadza sie ze w przypadku Giftu moze byc nienaliczone clo i podatek jesli jego wartosc jest niska - o ile celnicy uwierza w jego niska wartosc ale nie znaczy to ze ten Gift mozna pozniej sprzedac i na tym zarobic bo to juz jest dzialanosc handlowa

Strefa czasowa: UTC + 1