Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest N wrz 20, 2020 1:49 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lip 24, 2019 5:19 pm 

Witam wszystkich.
Mam problem odnosnie cla i podatkow.
ostatnio zamowilem towar z Chin, poplyna do UK gdzie zostalo oplacone clo i podatki, po czym przez Niemcy trrafil do Mnie. dostalem fakture od swojego sprzedawcy za zamowiony towar. Problem polega na tym ze nie mam zadnych dokumentow potwierdzajacych odprawe celna oraz opodatkowanie.Pisalem do sprzedawcy aby takie dokumanty Mi dostarczyl, w odpowiedzi dostalem informacje ze opodatkowanie i oplata celna byla zbiorcza za caly kontener i nie ma możliwości otrzymania takich dokumentów i nie moze nic z tym zrobic.
Pisalem do dpd w uk o wyslanie dokumentow potwierdzajacych odprawe celna, jak do tej pory bez odpowiedzi. Dzwonilem do urzedu celnego w tej sprawie z propozycja zeby oclic i opodatkowac ten towar jeszcze raz gdyz nie moge dostac dokumentacji potwierdzajacych tych czynnosci, odpowiedz byla taka ze nie mozna drugi raz oclic i opodatkowac towarow gdyz taka procedura miala juz miejsce. Nie wiem co mam robic dalej w tej sprawie, prosze was o pomoc, moze ktos z was mial juz podobny problem. Dodam jeszcze ze mam wydrukowana rozmowe ze sprzedawca gdzie potwierdza ze cło i podatki zostały opłacone.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pn lip 29, 2019 1:42 pm 

Dzień dobry,

Dokumentację z odprawy będzie posiadać firma kurierska, a dokładniej ich agencja celna.
Jeśli nie wydano Panu tych dokumentów, polecamy złożyć reklamację do firmy kurierskiej. Producent nie będzie posiadał takich dokumentów.

Pozdrawiam

PostNapisane: Wt lip 30, 2019 8:35 am 

Dziękuje za odpowiedz.
Kolejne pytanie z tej kategorii
Bardzo dużo fabryk oferuje przy większym zamówieniu opcje wysyłki przy ktorej opłaca cło i podatki W cenie wysyłki. Np.zamawiam 100 sztuk towaru,koszt transportu to 189$ w tym juz wliczone cło i podatki jest to dla Mnie dobra opcja ze względu na to ze towar dostanę tydzień pózniej a koszt bedzie około 400zl mniejszy od wysyłki expresowej, gdzie cena za transport jest taka sama z tym ze towar dostanę Ok 7 dni wcześniej I do tego dojdzie do opłaty cło i podatek.
Moje pytanie brzmi, jak to usprawnić
Żeby dokumenty potwierdzające opłatę cła i podatków dostać szybciej?

Dodam ze zanim trafiłem na to forum wykonałem dziesiątki telefonów po urzędach i agencjach

PostNapisane: Cz sie 01, 2019 8:40 am 

Przewaznie jeśli nie ma dokumentow z odprawy i jest odprawa zbiorcza, to roblem lezy w tym, ze towar zostal zadeklarowany w DPD jako "niehandlowy" ( próbki, prezenty, towar niskiej wartości). Dlatego tez cena transportu z cłem była bardzoa atrakcyjna. Nieststy w takim przypadku nie dstanie Pan dokumentów celnych pozwalającycj na dalsza odsprzedaż.

airsea4u@gmail.com

PostNapisane: Pt sie 02, 2019 9:17 am 

Dziękuje.
W takim razie na przyszłość, jak bede zamawiał 500sztuk towaru i dostawca bedzie mógł je wysłać drogą morską w kontenerze i bedzie odprawa zbiorcza. Jak sie zabezpieczyć żeby takie dokumenty dostać? lub co zrobić jaką inna droge transpotru wybrać?

PostNapisane: Pt sie 02, 2019 9:58 am 

Ciężko powiedziec, jaka inną drogę transportu wybrać, jak nie wiadomo co to za towar i jaka ma objetośc i wagę. Jesli pisze Pan o DPD to zapewne jakies maleństwo. Przy transporcie najpierw do UK podejrzewam jakieś kombinacje, tzn przesyłka była wysłana na innego odbiorcę w UK i być może dokumenty importowe byłby wystawione ale na niego. Normalnie przesylki kurierskie nie ida przez UK. Takie kombinacje przewaznie kończą się jakimis kłopotami( np z udokumentowaniem importu własnie), jesli towar jest sprowadzany na firmę (przy prywatnych raczej nie ma to znaczenia). Tak generalnie przy transporcie kurierskim jesli nadawca zrobi osobną odprawę eksportową to taka też zazyczaj jest importowa. Nadawca musi zadeklarowac własciwie towar w kraju nadania jako towar handlowy a nie próbki, jak podejrzewam było (do towaru musi byc dołączona faktura handlowa a nie pro-forma). Wtedy towar będzie odprawiony osobno.

airsea4u@gmail.com

PostNapisane: Pt sie 02, 2019 10:14 am 

Paczka nie była duża ale jej waga to prawie 20kg. sprzedawca wiedział ze to do dalszej sprzedazy. w paczce nie było faktury, sam towar, fakture dostałem w formie elektronicznej.Jak z nim korespondowałem to mowił ze paczka bedzie odprawiona w uk ze wzgledu na nizsze podatki i cło. Powiedzcie prosze co zrobić, przecież są tu ludzie zamawiajacy całe kontenery i watpie zeby to wszystko leciało do was samolotem zeby robić interes legalnie.

PostNapisane: Pt sie 02, 2019 12:54 pm 

Po prostu nie kombinowac przez UK, tylko ściągać normalnie do Polski lub Niemiec. Wtedy kłopotów nie ma.

airsea4u@gmail.com

PostNapisane: Pt sie 02, 2019 1:14 pm 

Człowiek uczy sie na błędach, nie tylko swoich. Drugi sprzedawca z którym robiłem interesy z tym ze towar był wysłany drogą lotniczą (wtedy przelewem robiłem za opłate celną i opodatkowanie), tez zaproponował przy wiekszym zamowieniu przesyłke drogą morską ze wzgledu na gabaryty i dodał ze przy takiej formie wysyłki cła i podatków nie bede musiał płacic. Zapytałem czy dostane dokumenty potwierdzające czynności celno skarbowe, odpowiedział ze nie i ze pierwszy raz sie spotyka z takimi problemami wzgledem tych dokumentow, powiedział ze do Polski towar juz wysyłał i ze nikt takich dokumentów nie potrzebował.

PostNapisane: Wt sie 20, 2019 3:45 pm 

Dzień dobry,

Zalecamy, aby nie sugerować się tym, co mówi chińśki sprzedawca i odprawiać towar bezpośrednio z Polsce. Jeśli skorzysta Pan z usług agencji celnej, do odprawy wystarczą dokumenty w formie elektronicznej.
Przy mniejszych zamówiach proszę uczulać Chińczyków, aby przed wysyłką dostarczyli anu fakturę handlową w wersji pdf, którą przedstawi Pan na odprawie. Prosimy też zwracać im uwagę, aby nie wpisywali w fakturze "gift", lub "sample", gdyż towar taki nie zostanie oclony, a co za tym idzie - nie będzie mógł trafić do dalszej sprzedaży w Polsce.

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu: import@bigchina.pl

Pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1