Import z Chin Forum BigChina.pl
http://forum.bigchina.pl/

import suplementu diety z chin problemy
http://forum.bigchina.pl/viewtopic.php?f=14&t=7996
Strona 1 z 1

Autor:  ikodrom [ So lis 17, 2012 8:07 pm ]
Tytuł:  import suplementu diety z chin problemy

Witam. Chciałbym zamówic z Chin większą ilość suplementu diety, a mianowicie monohydratu kreatyny. Suplement ten jest legalnie sprzedawany w Polsce. Znalazłem paru dostawców którzy wydają się być rzetelni. Oczywiście chciałbym na początku zlecić sprawdzenie tych dostawców profesjonalnej firmie zajmującej się weryfikacją producentów w Chinach (ale to już inny temat). Jestem ciekaw jak wygląda import takiego suplementu od strony formalnej. Zapewne wymagane są badania sanepidu, czy są one kosztowne ? Czy wymagane są certyfikaty chińskiego producenta przy odprawie celnej w Polsce ? Jakie jest cło oraz opłaty na suplementy diety tego typu ? Jakie jeszcze problemy mogą mnie spotkać przy imporcie tego produktu ?
Jeżeli ktoś wie coś na ten temat, to proszę o rady. Z góry dziekuje i pozdrawiam ;)

Autor:  Tadek [ Pn lis 19, 2012 1:11 pm ]
Tytuł: 

Zanim jakikolwiek suplement diety zostanie sprowadzony do Polski importer obowiązany jest zgłosić ten fakt Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu w Departamencie Żywności Prozdrowotnej (Dz.U z 2006 Nr.171 poz.1225 - proszę poczytać). Najlepiej zwrócić się bezpośrednio do GIS, jakie dokumenty będą przez nich wymagane. Dopiero po załatwieniu formalności w GIS można sprowadzić pierwszą partię towaru, w przeciwnym wypadku towar zostanie zatrzymany na granicy. Każda partia towaru będzie podlegała kontroli - cennik w gestii GIS.

Taryfikacja celna - 2925290090 stawka celna Erga Omnes 6,5 %, VAT 23%

Pozdrawiam, Tadek

Autor:  olek99 [ Pt lut 09, 2018 10:59 am ]
Tytuł:  Re: import suplementu diety z chin problemy

ja nie rozumiem po co sprowadzać z Cin coś co nawet nie wiadomo czy jest zdrowe, bezpieczne i skuteczne, a w Polsce jest tak wielu producentów. Ja stosuje zawsze tylko produktywny, jak https://www.pbc24.pl/zul_m_PRODUKTY_Odzywki-i-suplementy_Kreatyny-383.html . Super kreatyny, w dobrych cenach i sprawdzone!

Autor:  ChinaHURT_Sosnowiec [ Pn kwi 09, 2018 12:36 pm ]
Tytuł:  Re: import suplementu diety z chin problemy

To prawda, ryzyko jest zdecydowanie nieopłacalne. To loteria co dostaniemy w dostawie. Nawet jak jedna paczka będzie nieprawidłowa możesz mieć poważne problemy.

Autor:  olgiers [ Wt lis 12, 2019 4:47 pm ]
Tytuł:  Re: import suplementu diety z chin problemy

Ktoś wie czy adipex można importować z Chin?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/