Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Cz kwi 02, 2020 5:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn gru 01, 2008 4:56 pm 

Czy ktoś orientuje się jak wygląda sprawa importu produktów pochodzenia roślinnego? Chodzi mi o sproszkowane rośliny typu guarana itp? Czy muszę uzyskać od producenta jakiś certyfikat, lub poddać produkt badaniom w Polsce przed wprowdzeniem go do obrotu? Produkty te nie byłyby dalej przetwarzane, tylko sprzedawane w sproszkowanej formie. Próbowałem zasięgnąć informacji w agencjach celnych ale coś panowie nie bardzo potrafili mi pomóc.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: So sty 31, 2009 4:42 pm 

Sugeruję zadzwonić do inspektoratu sanitarnego. Wydaje mi się że forma w jakiej taki suplement trafi na rynek nie ma znaczenia, każdy specyfik wymaga jednak chyba dołączenia jakiejś ulotki z informacją jak go stosować itp. Szczerze mówiąc też chciałem sprowadzać produkty tradycyjnej medycyny chińskiej i rozprowadzać w postaci ekstraktu, jednak po głębszej analizie doszedłem do wniosku, że pomysł stwarza problem związany z pakowaniem towaru. Chińskie fabryki sprzedają owe ekstrakty zazwyczaj w kilku, bądź nawet kilkudziesięcio kilogramowych beczkach lub workach. To raczej oferty kierowane do firm farmaceutycznych, nie zaś do małych dystrybutorów o skromnym portfelu (mówię o sobie :)). Inspektorat może zażądać przeprowadzenia badań produktu, to koszt 2700 zł. Po więcej informacji proszę dzwonić do działu "suplementy diety" inspektoratu sanitarnego, nr poniżej:

0(22) 536 13 81 - inspektorat sanitarny "suplementy diety"

Ostatnio edytowano So sty 31, 2009 6:05 pm przez Velevit, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: So sty 31, 2009 4:46 pm 

Trzeba chyba mieć też pozwolenie od sanepidu, ale nie sprawdziłem tej informacji jeszcze.

Ostatnio edytowano So sty 31, 2009 5:09 pm przez Velevit, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: So sty 31, 2009 5:02 pm 

.. i jeszcze jedna sprawa:
Wszystkich zainteresowanych wprowadzaniem na polski rynek naturalnych witamin, suplementów mineralnych i ziół zachęcam do zapoznania się z tzw.
KODEKSEM ALIMENTARIUS w celu oszacowania opłacalności dystrybucji wspomnianych produktów, zwłaszcza po 31.12 2009. Gorąco namawiam również do walki z kodeksem, wysyłania petycji na rzecz referendum odnośnie tematu i wszelkich form bojkotu kodeksu alimentarius.

O kodeksie alimentarius:
http://www.stopcodex.pl/

Petycje na rzecz referendum europejskiego w tej sprawie:
http://www.eu-referendum.org/polski/pet ... _info.html

PostNapisane: Śr kwi 03, 2019 12:30 pm 

Jakby ktoś chciał poczytasz bardzo dużo ciekawych informacji to na pewno wątek https://abcdesignu.pl/zywoplot-szybko-r ... mozielony/ jest bardzo interesujący.Na pewno dużo osób to zainteresuje.

PostNapisane: N sty 19, 2020 1:35 pm 

Nie wiem czy ja bym importował takie rzeczy z zagranicy, tym bardziej że u nas są doskonałe rośliny oraz rolnictwo. W sumie ja również moje plony co roku sprzedaję do https://producent-oleju.pl/ i doskonale wiem jak bardzo wysokie wymogi jakościowe muszę spełniać, aby wyszedł z tego olej pierwszej jakości.

PostNapisane: Pn sty 20, 2020 6:34 pm 

Każdy oferowany preparat do oprysków należy stosować zgodnie z zalecaniami producenta. Pamiętajmy także, aby sprawdzić, jaka jest specyfika podawania danego preparatu w odniesieniu do warunków pogodowych, w tym przede wszystkim opadów deszczu. Od siebie mogę polecić ofertę https://www.syngenta.pl/uprawy/zboza/tilt-turbo-575-ec - myślę, że sprosta waszym oczekiwaniom.

PostNapisane: Wt sty 28, 2020 1:58 pm 

Rekomenduję jeszcze kontakt z Inspektoratem Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski do UC,procedury naprawcze
- obsługa portowa,terminal.
tel.0048 607156540

PostNapisane: N lut 16, 2020 7:44 pm 

czesc

Strefa czasowa: UTC + 1