Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr kwi 25, 2018 10:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 09, 2015 7:12 am 

Witam

Być może będę chciał wysłać do fabryki w Chinach sprzęt elektroniczny jako próbne zamówienie. Fabryka nalega, żeby:

1. wpisać im nazwę na fakturze, którą oni zaproponują
2. wpisać informację o zamówieniu próbnym
3. podać zaniżoną wartość do odprawy celnej

O ile z punktami 1 i 2 nie będzie problemu, to obawiam się zaniżonej wartości przy ewentualnej kontroli z US lub UC. Może ktoś doradzić czy jest inny sposób w jaki mógłbym pójść na rękę Chinom ?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: So sty 10, 2015 10:44 am 

jak im nie zanizysz to dostana prezent w postaci cla.

PostNapisane: So sty 10, 2015 12:27 pm 

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, dlatego chce im pójść w jakiś mało ryzykowny dla mnie sposób na rękę.

Moje pytanie - co w sytuacji jeżeli wystawię fakturę do odprawy celnej z zaniżoną wartością ( sprzęt wart 15 000,00 zł, Chińczycy chcą wpisać 30 USD ) i nastąpi kontrola, czy to z UC, czy z US. US widzi przecież u mnie fakturę z tym samym numerem i datą na 15 000,00 zł.

Jedna z dużych firm w Gdańsku doradza, że w dokumentach celnych mógłbym podać prawidłową wartość, ale 'na lewo' mail`em wysłać Chinom zaniżoną wartość. Obawiam się, że to nic nie da.

To co na razie mogę dla nich zrobić bez żadnego ryzyka dla mnie, to wpisanie nazwy towaru, którą oni proponują i info o zamówieniu próbnym. Nazwa towaru jak twierdzi Chinczyk ma dla nich również duże znaczenie.

Jeżeli transakcja dojdzie do skutku, wysyłkę będę nadawał DHL`em. Płatność poprzez przelew bankowy.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady.

Ostatnio edytowano So sty 10, 2015 9:37 pm przez robinnn, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So sty 10, 2015 9:37 pm 

Jeszcze jedna rzecz dla znawców tematu - czytam poradnik DHL dotyczący eksportu/importu i nasuwa mi się jedno pytanie, mianowicie jeżeli wyślę paczkę w celach niehandlowych jako próbkę, ale z wartością powyżej 22 EURO, czy wówczas Chińczyk też musi opłacić cło ?

Strefa czasowa: UTC + 1