Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest So paź 20, 2018 5:59 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sty 30, 2011 5:13 pm 

Sylwia1123 napisał(a):
Otóż ostatnio przeglądałam oferty na alibabie i przyznam szczerze,że mina mi trochę zrzedła,jak zobaczyłam ceny.Są bardzo wysokie :/ Ja chcę sprowadzać włosy do przedłużania,pasemko kosztuje średnio 0,20-0,28USD,a w Polsce za takie samo pasemko płacę 1,35,więc jest to nie opłacalne.To samo z ciuchami,zwykły t-shirt z nadrukiem 8-9USD,gdzie za identyczny płaci sie na hali w Wólce w Warszawie 18 zł,albo zwykłe(nie zadne firmowe)stringi 0,50USD,czyli ponad 1,50pln,kolo mnie na targu sprzedają takie za 2,00.Proszę wytłumaczcie mi jak to jest z tym cenami?Może ja coś źle licze,ale tu chyba filozofii nie ma zadnej 1USD-3,50PLN.

Jest coś takiego jak efektywność rynku. Ona powoduje, że na przykład nie można w kantorze w Katowicach kupić Euro po 4,00 a w kantorze w Warszawie sprzedać po 4,05, bo od razu masa Euro przepłynęłaby z Katowic do Warszawy obniżając cenę w Warszawie (przykład uproszczony dla sytuacji sprzed 20 lat - obecnie mamy internet co wpływa na tansakcję walutowe).
Tak samo jest z Alibabą. Gdyby było tam masę ofert na przykład eleganckich kurtek zimowych za 1 PLN od uczciwych dostawców to wszystko byłoby bardzo proste. Wystarczyłoby zamówić 5 kurtek i już mielibyśmy kilkaset złotych w kieszeni. Alibaba byłaby żyłą złota - komu opłacałoby się wtedy pracować na etacie? Niestety efektywność rynku powoduje, że jakby nawet tak było, już dawno znalazłoby się masę innych importerów przed nami i w skutek konkurencji cena w Polsce też spadłaby blisko 1 PLN.
Dlatego to nie jest takie proste. Niskie ceny można osiągnąć jak się korzysta z pośrednika (on wynegocjuje niską cenę), zamawia się dużo (można wynegocjowac niską cenę na skute wielkości zamówinia), albo jest jeszcze jeden sposób. Bardzo dokładnie należy przejrzeć Alibabę i można znaleść naprawdę trochę bardzo tanich ofert (niekoniecznie z Chin), na których naprawdę można się dorobić. Ale trzeba tego bardzo dokładnie poszukać.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 01, 2011 10:49 am 

Czyli jak mawiali nasi dziadkowie: "Bez pracy nie ma kołaczy". Nie ma cudów. Zarabianie pracy - wbrew legendom na internetowych forach - wymaga pracy. Ciężkiej pracy.

pomagamy w imporcie z Chin od 1994 roku!

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1