Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr kwi 25, 2018 3:05 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 12:47 pm 

Witam, od kilku miesięcy zastanawiam się nad otwarciem firmy w Hong Kongu, jedyną rzeczą która utrudnia mi starania o to jest mało zaufana mi osoba z którą prowadzę tam interesy od kilku lat. Niestety nie nadawała by się ona na "sekretarza" mojej firmy.

Proszę powiedzieć czy otwarcie takiej firmy ma sens, bo z moich wyliczeń jak najbardziej tak.
Czy w Chinach są organizacje które pomagają założyć taką firmę i powierzają jakiegoś zaufanego sekretarza?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 20, 2010 5:38 pm 

Czy warto? Zapewne Pan wie to najlepiej, bo pomysł pewnie szedł w parze z kalkulacjami.

HongKong rządzi się "trochę" innymi prawami niż Chiny kontynentalne, więc pomocy szukałbym na miejscu - skoro nie ufa Pan swojemu dotychczasowemu partnerowi, a nie chce robić tego przez kolejny kontakt osobisty, radzę zwrócić się do ZACHODNICH firm pośredniczących w otwieraniu firm i przedstawicielstw w HK, bo polskie wypadają na tym tle bardzo słabo (może dlatego, że my wciąż nie mamy tego w ofercie - taki nieskromny żart :D ).

Pytanie też, jaki cel przyświeca otworzeniu tego typu działalności w Chinach.
Jeśli chodzi tylko o eksport do PL i UE przy ciągłej obecności na miejscu (i bez korzystania z dodatkowych przywilejów podatkowych...) to może zamiast HK, warto byłoby również rozważyć "właściwe" ChRL?

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 06, 2011 10:33 pm 

Tez mam podobny problem. Jak najbardziej chodzi o wykorzystanie faktu braku podatku od exportu w hk ,ale rowniez koszta zwiazane z ciaglymi przelewami gotowki do wielu dostawcow oraz koszta przewalutowan od moich kontrachentow z innych panstw dla ktorych jestem posrednikiem. Noi oczywiscie ograniczenie ryzyka kursowego przy zakupie wiekszej ilosci $ po niskim kursie. Jakie sa koszta utrzymania takiej dzialalnosci ?? Jaki jest czas oczekiwania na rejestracje ?

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 10, 2011 8:04 pm 

Synchr0 napisał(a):
Tez mam podobny problem. Jak najbardziej chodzi o wykorzystanie faktu braku podatku od exportu w hk ,ale rowniez koszta zwiazane z ciaglymi przelewami gotowki do wielu dostawcow oraz koszta przewalutowan od moich kontrachentow z innych panstw dla ktorych jestem posrednikiem. Noi oczywiscie ograniczenie ryzyka kursowego przy zakupie wiekszej ilosci $ po niskim kursie. Jakie sa koszta utrzymania takiej dzialalnosci ?? Jaki jest czas oczekiwania na rejestracje ?

Doradzam kontakt z Pana opiekunem w Banku.
Każdy bank w Polsce oferuje swoim klientom zabezpieczanie przed ryzykiem wahań kursów walut i pozwala unknąć spreadu .
Może Pan sie zabezpieczyć na rynku futures i kupić dana walutę po kursie korzystnym dla Pana ,
W przypadku pytań służe informacjami.
mamy XXI wiek więc nie ma potrzeby jechac na drugi koniec świata i otwierać firme dla korzystniejszych rozliczeń.
Może Pan mieć polską firmę a konto w Paryżu we francuskim banku .

jezeli chodzi ooffshore to polecam bardziej wyspe man ,nie nalezy do UE ale będąc we Wspólnocie Brytyjskiej oferuje wiarygodne banki brytyjskie z brakiem obciążeń fiskalnych.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2011 11:19 pm 

Cały czas pomysł siedzi, gdzieś daleko w głowie, a chce go zrealizować nim będzie za późno..

Proszę o opinię osoby, które na własnej skórze są w stanie porównać JEDNOOSOBOWĄ działanośc w HK do tej w Polsce.

Planuje otworzyć firme, mam obawy wnikajace z braku wiedzy odnosnie zalozenia firmy w HK.

Chcialbym miec/znac jakies zestawienie/porownanie kosztow utrzymania firmy w Polsce, a HK.

Jezeli ktos kiedys stanal przed takim samym problemem jak ja i zaryzykowal, prosze o wypowiedz.

Pozdrawiam i z gory dziekuje.
:roll:

PostNapisane: Pn cze 11, 2012 9:39 am 

Firma ma biuro na Cyprze i w Polsce. Rejestruje i obsluguje spolki na Cyprze oraz innych jurysdykcjach. Doradztwo prawne, podatkowe i biznesowe w tym zakresie. Szybko, sprawnie i w rozsądnych cenach.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lip 17, 2012 2:32 pm 

i jak otworzyl kolega ta firme ?? :)

Jesli chodzi o sama rejestracje to posrednicy biora za to ok. 1200$
utrzymanie kosztuje 800$ rocznie bo trzeba miec adres biura.
Musisz miec nominowanego dyrektora ,ale bedziesz musial poleciec do lub chin zeby otworzyc konto bankowe i zastrzec ze tylko ty mozesz z niego korzystac ,zeby sie nie obudzic z reka w nocniku i wybrana kasa ,polecam hsbc hk.
Musisz pamietac by sekretarz wypelnial co roku rozliczenie jako ze podatek od exportu wynosi 0% to i tak pewnie bedzie wpisywal 0 i wysylal tobie do podpisu ,wazne zebys nie wystepowal jako dyrektor bo hk publikuje liste dyrektorow.
Z ciekawszych opcji moze byc spolka na wyspach marshalla z kontem bankowym w hk ,jak nadal sie zastanawiasz to moge podac wiecej szczegolow na priv.

PostNapisane: Wt wrz 17, 2013 9:39 am 

Jeśli ktoś jest zainteresowany kulturą organizacji i biznesem w Azji, a szczególnie właśnie w Hongkongu to chętnie służę poradą. Póki co również mogę zaoferować do poczytania swojego bloga. Na pewno pojawi się więcej informacji o kulturze organizacyjnej i negocjacjach z Chińczykami. Może akurat kogoś zainteresuje

http://hongkongdreaming.wordpress.com/

PostNapisane: Wt paź 15, 2013 9:01 pm 

Witam

Nasza firma zajmuje sie otwieraniem takich firm oraz jej pełną obsługa.

Osoby zainteresowane zapraszam na PW.

PostNapisane: So lis 09, 2013 2:58 pm 

Ja mam zaznajomiona firme w Hongkongu, ktora pomaga w zalatwianiu spraw wizowych oraz zalozeniu firmy. Jesli ktos jest zainteresowany bardzo prosze o kontakt na PW. Prowadze rowniez bloga o Hongkongu takze przez niego mozna poczytac o tym czym sie zajmuje oraz skontaktowac ze mna.

http://www.hongkongdreaming.pl

PostNapisane: Pt kwi 25, 2014 12:12 pm 

HongKongDreaming napisał(a):
Ja mam zaznajomiona firme w Hongkongu, ktora pomaga w zalatwianiu spraw wizowych oraz zalozeniu firmy. Jesli ktos jest zainteresowany bardzo prosze o kontakt na PW. Prowadze rowniez bloga o Hongkongu takze przez niego mozna poczytac o tym czym sie zajmuje oraz skontaktowac ze mna.

Napisałem naPW

PostNapisane: Pn maja 05, 2014 8:25 pm 

A dla tych, którzy nie chcą wchodzić w offshore , lecz skorzystać na ulgach podatkowych w jurysdykcji brytyjskiej to zapraszam na http://ltdconsulting.pl

PostNapisane: Śr maja 07, 2014 3:41 pm 

HongKongDreaming napisał(a):

Podziwiam. Bywam czesto w HK. Otwieralismy tam dosc sporo spolek, mamy 2 firmy tez zarejestrowane w Hong Kongu, ale nie wyobrazam sobie tam zycia. 1.5 godziny promem z Guangzhou i jestem w HK, ale zycia tam sobie nie wyobrazam. Ciasno (apartamenty tragiczne), szybko (te masy ludu przewalajace sie po ulicach), jakos nie jestem w stanie odczuc zadnego pozytywnego klimatu. Jedyne co mnie tam ciagnie to zrgarki :)

Z przyjemnoscia poczytam bloga.

Niebawem wybieramy sie z klientem na wieksze zakupy do HK jakos pomiedzy 21 maja, a 1 czerwca, wiec jesli dysponujesz czasem, mozemy sie zgwizdac, spotac i zamienic kilka slow na jakims drinie lub soku, zalezy, kto co preferuje.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Strefa czasowa: UTC + 1