Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N maja 27, 2018 5:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 14, 2010 11:10 am 

Witam serdecznie
Nosze sie z zamiarem sprowadzania towarów z Chin, jestem świeza w tym temacie i zdaje sobie sprawe,że do tego trzeba mieć jakąs wiedzę,ale od czegos muszę zacząć.Jednak moje pytanie dotyczy czegoś innego.Otóż ostatnio przeglądałam oferty na alibabie i przyznam szczerze,że mina mi trochę zrzedła,jak zobaczyłam ceny.Są bardzo wysokie :/ Ja chcę sprowadzać włosy do przedłużania,pasemko kosztuje średnio 0,20-0,28USD,a w Polsce za takie samo pasemko płacę 1,35,więc jest to nie opłacalne.To samo z ciuchami,zwykły t-shirt z nadrukiem 8-9USD,gdzie za identyczny płaci sie na hali w Wólce w Warszawie 18 zł,albo zwykłe(nie zadne firmowe)stringi 0,50USD,czyli ponad 1,50pln,kolo mnie na targu sprzedają takie za 2,00.Proszę wytłumaczcie mi jak to jest z tym cenami?Może ja coś źle licze,ale tu chyba filozofii nie ma zadnej 1USD-3,50PLN.(średnio)Więc jak to możliwe,że kupując z hurtowni polskiej jest taniej,przecież ta hurtownia musi sie zaopatrzyć w Chinach,i narzucic swoją marżę.Myślałam,ze w Chinach takie rzeczy jak ubrania są tanie.liczyłam,że na włosach tez zarobie min 100% sprzedając je w Polsce.Ale jak w Chinach kupie sa 80gr+koszty związane ze sprowadzeniem,to akurat mi wyjdzie za to pasmo te 1,35,więc nie ma zrobku :(.Bardzo prosze powiedzcie mi jak to jest z tymi cenami.Pozdrawiam Sylwia

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 15, 2010 11:12 am 

Mógłby ktoś odpowiedzieć? Bardzo proszę

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 16, 2010 12:28 pm 

Witaj,

chyba nie ten dział ... a wiec

są dwie możliwości :

- kupują w dużej ilości i maja wynegocjowane dobre ceny,
- tzw szara strefa - towar z nielegalnego źródła.

pozdr

G.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 16, 2010 3:03 pm 

Dziękuję za odpowiedź.To chyba faktycznie szara strefa,ale to możliwe,ze np. tacy sprzedawcy na Allegro zaopatrują sie w szarej strefie.Mają niższe ceny niż Chińczycy!Pytałam Chińczyków o ceny i podali mi takie wysokie i minimalne zamówienie 3000szt jednego fasonu bluzki.To chyba bym musiała cały kontener zamówić,żeby obniżył cenę :( A mam tylko 5 tys. do zainwestowania.Ale nawet gdybym miała wiecej to nie uważam,zeby było rozsądne pierwsze zakupy w Chinach przez internet,za wiekszą kwotę.Za duże ryzyko.Może ktoś jeszcze napisze swoją opinie?

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 16, 2010 7:35 pm 

wg mnie firma musi być sprawdzona, aby zainwestować, najlepiej jakbyś załapała jakiś sprawdzony kontakt na miejscu który sprawdzi firmę Twój towar itp. Z kwotą 5000 będzie ciężko Ci wystartować, chyba że znajdziesz niszowy produkt po dobrej cenie. Oczywiście duży importer robi to kontenerami oprócz tego ma kogoś na miejscu albo sam pilnuje dostawy i negocjuje cenę. W umiejętny sposób możesz tez pograć z Chińczykami chociaż nie jest to łatwe. Ja robię to w ten sposób że na miejscu mam zaufany kontakt który wyszukuje towar i negocjuje, zawsze to łatwiej dogadać się chinczykowi z chinczykiem, oczywiście muszę mu płacić. Druga metoda to szara strefa, moim zdaniem olbrzymi odsetek handlarzy z allegro w ten sposób działa.

pozdr

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 16, 2010 9:07 pm 

Najbardziej zależy mi na tych włosach.Ale skąd ja mam złapać kontakt do Chińczyka,który będzie mnie reprezentował w Chinach?Może są jakies strony gdzie się tacy ogłaszją?

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 5:51 am 

Muszę przyznać, że czytanie rozmowy dwóch amatorów na tak, w sumie podstawowe tematy, sprawiło mi nie lada radość :)
Powielanie jakichś teorii spiskowych (np. silny udział szarej strefy), stereotypów - to nie doprowadzi Państwa do prawdy.

Tymczasem, odpowiedź jest bardziej prozaiczna, niż wszystko to, co zostało napisane.

Całkiem niedawno, na forum padło pytanie, czy 2 tysiące złotych na import ma sens. Odpowiedziałem wówczas, że tyle to można wydać w Chinach na zakupy w sklepie z importowanymi z Zachodu artykułami (np. puszka Coli nie-made-in-China = 4,5 zł).

Pani Sylwia pisze, że ma 5 tysięcy (złotych czy USD?).
Załóżmy, że USD - chcąc być w zgodzie z prawdą, powiem, że można spróbować zawalczyć. Raczej na małych marżach, więc biorąc pod uwagę skalę (czyli szybkość powiększania kapitału początkowego) i ryzyko - raczej bym tego nie polecał.
Teraz załóżmy, że PLN - kwota, która pewnie niejednemu Chińczykowi kojarzy się z niezłym bogactwem, jeśli by ją posiadał.
Ale z taką sumą nie wchodzimy w interakcję z kimś, kto walczy każdego dnia o dodatkowe yuany na utrzymanie swojej rodziny, tylko z firmą/producentem, który handluje z Zachodem.
Zapewniam, że w żadnym wypadku nie jest on uzależniony od naszych 5 tys. PLN, bo to dla niego żadna sprzedaż.

Tyle o skali planowanego importu. Oczywiście, można powiedzieć, że spróbować nie zaszkodzi, ale skoro znam hurtownie w Polsce (z tanią drobnicą, nie np. z drogimi telewizorami), które nie przystają na sprzedaż za takie kwoty i znam też realia i podejście Chińczyków, to nie mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że 5 tysięcy (PLN/EUR/USD) to kwota pozwalająca wierzyć w szybkie rozkręcenie biznesu bazującego na imporcie.

Co do cen - oczywiście, że maleją one dzięki skali zamówienia, ale ich wielkość nie tylko od tego zależy. Długo by pisać, ale wnioski radzę wyciągać samemu - czytając forum = kopalnię wiedzy.
Powiem tylko, że te ceny, które Pani otrzymała to jeszcze nie jest szczyt szczytów - mnie najbardziej bawią niektóre oferty serwisów typu Aliexpress.

Co do reprezentowania interesów. Jak Pani wyobraża sobie znalezienie w Internecie (czyli zdalnie) zaufanego Chińczyka, który byłby gotów za jakieś grosze od tych 5 tysięcy, uczciwie pilnować Pani interesów?
Reprezentowaniem interesów klientów w Chinach zajmujemy się, m.in., my, a także inne, polskie firmy konsultingowe.
Dodam od razu, że nie piszę tego w kontekście autoreklamy, bo nie realizujemy zamówień na kwoty, o których tutaj mowa, a chodzi mi o pokazanie alternatywy (legalnej i bezpiecznej) w stosunku do Chińczyka wyszukanego w Internecie, który może oszukać tak samo, jak sprzedawca, od którego mamy tam zamiar kupować.

Pozdrawiam,
Karol Szymczak

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 9:36 am 

Panie K.Sinco bardzo dziękuję za mądrego,pomocnego i rzeczowego posta,jednak nie rozumiem skąd ten sarkazm w stosunku do moich 5 tys. złotych(tak złotych! :wink: ) Każdy kiedyś był amatorem-także Pan,więc nie ma co ironizować.Jednak tak jak napisałam wcześniej.Nie sądzę,że nawet jak bym miała więcej kapitału to czy ryzykowałabym(jako amatorka)taką kwotę.Kupiłam publikację(zresztą polecaną na tym forum)''Sekrety importerów'' Bartosza Piecucha,który także odradza inwestownie zbyt dużej gotówki,na początku.Właśnie dlatego,że jak Pan napisał -nie wiemy czy mamy do czynienia z uczciwym Chińczykiem,albo czy amator(czyli ja)czasem nie dopatrzy jakiegoś dokumentu i towar nie przejdzie przez urząd celny.W takim razie,rozumiem,że jako doświadczony importer doradza Pan laikowi skorzystać z usług firmy konsultingowej?Ale rozumiem,ze żadna szanująca się firma nie będzie się bawiła w sprowadzenie towaru za 1,5 tys USD?Albo będzie się bawiła,ale wykasuje za to 3 tys USD?

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 10:04 am 

Pani Sylwio,

Proszę mi uwierzyć, że do swojej wypowiedzi nie dodałem nawet nuty sarkazmu.
Dysponuje Pani taką kwotą, a nie inną - przyjąłem to bez ironii, ale pozwoliłem sobie skomentować, co taka suma znaczy dla potencjalnych partnerów chińskich.

"Sekrety importerów" kogo? Polecana na TYM forum? Bardzo proszę o pokazanie wątku, w którym mowa o takiej książce.
Po wygooglowaniu, okazało się, że książka 32-stronicowa kosztuje AŻ 16 zł! Niesamowite. Szczególnie, zważywszy na to, co można umieścić na 32 stronach...
No dobrze - przynajmniej autor uprzedził, że nie należy wyrzucać pieniędzy na przypadkowy biznes. Cenna porada, acz droga.

Co ja mogę Pani doradzić?
Jeśli import to jedyny Pani pomysł na biznes, to radzę zacząć od dokładnego rozważenia, co się z tym wiąże (działalność gospodarcza, wszystkie koszty importu, zamrożenie pieniędzy na czas produkcji i transportu, konkurencja, marże, itd., itd.), a kiedy już Pani wszystkie aspekty obejrzy z obu stron - proszę próbować samemu, bo nie chce mi się wierzyć, że ktokolwiek z naszej konkurencji (nawet zupełny nowicjusz) zechce pośredniczyć w zamówieniu mniejszym niż 5-10 tys. USD.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
K. Szymczak

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 6:42 pm 

witam,

u mnie załapanie kontaktu poległo na tym, iż zacząłem współpracować z pewna firma, a w zasadzie pośrednikiem, i zaczynałem od kwoty 3500 USD.
Zaryzykowałem, firm okazała się rzetelna. Negocjacje prowadziłem z chińczykiem który sam zaoferował pomoc. Odchodząc z tej firmy zaoferował wzajemną współprace. Ponieważ miał kontakty załatwia mi towar po niższej cenie niż wcześniej. Na razie jestem zadowolony. Chociaż nie mam aż tak dużego doświadczenia, wydaje mi się że w Chinach jest coraz większa konkurencja - co może się opłacić ale moża też dużo stracić.Za stała pensje chińczyk jest w stanie pracować nad nowymi projektami. Na razie za każdy projekt dostaje ustaloną kwotę... i tak do przodu. Proszę więc nie zrażać się od początku.

pozdr

G.

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 7:57 am 

Jeśli rzeczywiście wszystko przebiega tak pomyślnie, to nie da się ukryć, że dobrze Pan trafił, czego gratuluję.
Z mojej strony, radzę tylko nie odpuszczać kontroli działań chińskiego współpracownika, w myśl zasady, że pańskie oko konia tuczy.

Dodam też, że zapewne współpraca przy takich kwotach była możliwa ze względu na sposób wynagrodzenia - ustalona kwota, a nie prowizja.
Najważniejsze, żeby taki układ był opłacalny dla obu stron - korzyści zarówno z wniesionej przez Chińczyka pracy, jak i wystarczająco wysoka marża w Polsce z Pana strony.

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 9:19 am 

gega
Czy mógłbyś polecić tę firmę,chodzi mi o nazwę?Bo jest troszkę takich firm na rynku,nie widomo którą wybrać.Skoro tak Panowie doradzacie,to chyba zbiorę większą gotówkę i spróbuję,ale nie sama ,tylko z pośrednikiem,Czy moglibyście powiedzieć w jakich kwotach oscyluje wynagrodzenie dla takiej firmy.Chodzi mi o mniej więcej jaki procent z kwoty zainwestowanej.Jeszcze mam pytanie,czy nie byłoby lepszym rozwiazaniem jechac do Chin z takim pośrednikiem np na jakąś halę handlową np z odzieżą.Oczywiście zdaję sobie sprawę,że potrzebna by była duża kwota do zainwestowania.Ale zastanawiam się ile może kosztować taki wyjazd wraz z pośrednikiem,rozmawiałam ostatnio z dziewczyną,która ma sklep z obrusami,firankami itp.Powiedziała,że zaopatruje sie w Chinach,jeździ co 2 miesiące z posrednikiem na taką halę.Sklepik ten nie jest zbyt pokaźnych rozmiarów,wiec wnioskuje,że aż tak wielkich zakupów nie może robić.Więc chyba jest to opłacalne,ale co Wy sądzicie?

Tytuł:
PostNapisane: N cze 27, 2010 5:40 am 

Pani Sylwio,

Co prawda, trochę późna odpowiedź, ale wątek mi umknął w natłoku pracy, zdarzeń, itd.
Cieszy bardzo, że brak odpowiedzi podanej na tacy skłonił Panią do samodzielnego szukania rozwiązania.

Większa gotówka zawsze się przyda - choćby ze względu na oszczędności przy transporcie.
No i druga sprawa, której nieustannie się trzymam (mimo ciągłych zapewnień tu i ówdzie, że to wcale niekonieczne) - Chiny to nie bazarek, na którym kilka większych groszy zrobi na kimkolwiek wrażenie.
Żeby kupić tanio, sprzedać w Polsce z ceną konkurencyjną w stosunku do innych i zarobić na tym tyle, żeby ryzyko importowe się opłaciło - trzeba przeznaczyć na to konkretną, większą kwotę. Dodam, że raczej nie taką, którą dysponuje od ręki przysłowiowy "przeciętny Kowalski".

Wyjątki pięknie potwierdzają tutaj regułę, bo, pi razy drzwi, na jeden wyjątek, przypadają 2-3 przypadki (chociaż, jeśli mam być szczery to moim zdaniem - znacznie więcej), gdy import kończy się wtopieniem pieniędzy (nieznajomość rynku i realnych cen w dużym hurcie) lub, w najlepszym przypadku, odsprzedaniem towaru po kosztach zakupu.

Przechodząc teraz do pomysłu z wyjazdem do Chin - zawsze to polecamy.
Raz, żeby zobaczyć, jaka jest przewaga zakupów bezpośrednich od zakupów zdalnych.
Czyli np. jakiej jakości (nie tylko wymiernej, także estetycznej) są towary, które producenci i sprzedawcy mogą nam wcisnąć, gdy za bardzo walczymy o ceny nie mając po swojej stronie żadnych argumentów.

Dwa, żeby poznać z bliska chociaż promil tego, jak to wszystko się tutaj odbywa, jak wygląda, jaki ma rozmach i jak bardzo różni się od wyśmiewanych w wielu kręgach (w Polsce, a jakże) sloganów "Made in China".
Oczywiście, co innego pierwsze wrażenia i przytłoczenie tym wszystkim, a co innego późniejszy brak złudzeń na temat wielu z wcześniejszych zauroczeń, ale do tego drugiego dochodzi się powoli...

Trzy, bo poniżej pewnej kwoty nie ma sensu rozmawiać z producentami, a czasem warto spróbować na rynkach hurtowych. Szczególnie, przy niejednolitym towarze.
Co przypadek, to inne doświadczenie z cenami (bo wcale nie znaczy, że skoro przez pośrednika hurtowego to musi być drożej), ale zdecydowanie warto.

Ile to wszystko kosztuje? Zależy która opcja.
Pośrednik polski czy chiński, opieka tylko na miejscu czy od momentu wyjścia z samolotu, itd.
Jeśli pomysł do tej pory nie umarł śmiercią naturalną, proszę o kontakt - może będę mógł podsunąć kilka mniej ogólnych wskazówek, jak się do tego zabrać.

Pozdrawiam,
Karol Szymczak

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 8:21 pm 

Dodam od siebie ze K.Sinco ma w 100% racje,rownież żyłem stereotypem zartobliwego podejścia do handlu z Chinczykami do pierwszej wizyty.Rozmach handlu w praktycznie każdym miejscu jest na pierwszy raz dla europejczyka nie do ogarnięcia.Ja wróciłem do kraju z podkulonym ogonem,ogromnym szacunkiem do chinczykow i jedna myślą: muszę to przemyslec jeszcze raz!Zakupy w Silkmarket podczas wycieczki krajoznawczej to jedno a import to drugie.Proponuje dwa rozwiązania: z Pani kwotą przeznaczona na rozkrecenie biznesu ponegocjowac z polskimi hurtownikami i poznać swoje możliwości negocjacji na miejscu,lub dozbierać kwotę która pozwoli na współpracę z firma konsultingową. Chiny rządzą sie takimi samymi prawami biznesowymi co reszta swiata i sądzenie ze można coś tam nabyć za pół darmo jest głównym błędem w rozumowaniu początkujących importerów.
Życzę powodzenia i wytrwałości!

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 27, 2011 12:54 pm 

W sumie dobrze, że wątek został przypomniany po półrocznej ciszy w temacie.
Znajduje się, niestety, w złym dziale - dlatego nawet nie ma sensu go podczepiać.

Inna sprawa, że niewiele osób czyta cokolwiek, co tu się pojawia - liczy się prosty pomysł i wykonanie po linii najmniejszego oporu...

Zresztą jest to najważniejsza przyczyna, dla której Chińczycy lubią "handlować" z Polakami - są milion razy bardziej doświadczeni, zorientowani i obyci (także oczytani) od naszych "biznesmenów".

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1