Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr kwi 25, 2018 3:13 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 01, 2012 9:36 pm 

Polskie firmy potrzebują pomocy i opieki ze strony instytucji rządowych – jak wynika z badania przeprowadzonego przez portal BigChina.pl we współpracy z Procontent Communication oraz CCEBF (Raport „Rynek chiński - szanse i zagrożenia dla polskich przedsiębiorców”), ponad 80% przedsiębiorców deklaruje potrzebę wsparcia w realizacji celów biznesowych.

Gdzie i jak uzyskać taką pomocą oraz w jakim zakresie? Zapraszamy do przeczytania artykułu "Start-up w Chinach - gdzie uzyskać pomoc?" dostępnego na stronie internetowej www.prawochinskie.pl.

Zespół prawochinskie.pl
prawochinskie@gmail.com
www.prawochinskie.pl

www.prawochinskie.pl

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 30, 2012 9:20 pm 

nawet bez wlasnego serwera tylko z przekierowaniem na jakas darmowke? albo co to jest?: http://prawochinskie.optizon.net/

powiem teraz tak.

jedna z firm tego pokroju zglosila sie do naszego (pozniejszego) klienta, stracil 27.000 usd; ta firma (Polacy) zarzadali wplat celem odzyskania naleznosci. kwota jaka mial uiscic moj klient to 17.000 usd bez gwarancji odzyskania kasy, koszty prawnikow. smiech na sali.

te wszystkie fimy 'prawne' i 'consultingowe' to kolejna sciema zeby wydoic klientow. trzeba by byc idiota, zeby korzystac z Waszych uslug.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: So mar 31, 2012 3:36 pm 

Dorzuce swoje trzy grosze. Przegladalem portal prawochinskie.pl. Jest tam masa pozytecznych informacji dla ludzi rozpoczynajacych handel z Chinami i nie tylko. Poza tym darmowych.

Dziwi mnie ten atak wobec ludzi ktorzy robia cos pozytecznego, czesto pro publico bono. No ale niestety do takich akcji ze strony pana s. juz mozna sie przyzwyczaic, co niestety odbywa sie przy cichym przyzwoleniu moderatorow bigchina. Przy okazji odpycha od tego portalu ludzi ktorzy zamiast bezproduktywnej pyskowki chcieliby, wniesc cos konstruktywnego i merytorycznego do dyskusji.

Z drugiej strony jesli po takich jednoznacznych aluzjach slaveckiego prawochinskie.pl nie podejmie odpowiednich kroków prawnych to samo wystawi sobie opinie co do skutecznosci prawnikow zwiazanych z tym projektem.

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 02, 2012 6:30 pm 

emerald napisał(a):
Dorzuce swoje trzy grosze. Przegladalem portal prawochinskie.pl. Jest tam masa pozytecznych informacji dla ludzi rozpoczynajacych handel z Chinami i nie tylko. Poza tym darmowych.

Dziwi mnie ten atak wobec ludzi ktorzy robia cos pozytecznego, czesto pro publico bono. No ale niestety do takich akcji ze strony pana s. juz mozna sie przyzwyczaic, co niestety odbywa sie przy cichym przyzwoleniu moderatorow bigchina. Przy okazji odpycha od tego portalu ludzi ktorzy zamiast bezproduktywnej pyskowki chcieliby, wniesc cos konstruktywnego i merytorycznego do dyskusji.

Z drugiej strony jesli po takich jednoznacznych aluzjach slaveckiego prawochinskie.pl nie podejmie odpowiednich kroków prawnych to samo wystawi sobie opinie co do skutecznosci prawnikow zwiazanych z tym projektem.

Emerald, nie neguje, ze jest tam masa pozytecznych informacji.

Neguje to, ze pseudo prawne firmy (zakladane przez Polakow!), chca odzyskiwac kase utracona przez klientow za 3/4 tych pieniedzy bez zadnej gwarancji.

Otoz moj drogi, gdybys sobie przewertowal to forum znalazlbys wpisy od osob, ktorym odzyskalismy pieniadze i nigdy nie wzielismy zadnej zaliczki. Zadnej kasy na poczet tego co odzyskamy. Rozumiesz co to znaczy uczciwosc?

Nie mowie, ze po odzyskaniu pieniedzy nie wzielismy potem kasy bo to normalne, tez mielismy swoje koszta, ale nigdy wczesniej!

27.000USD stracone i firma z shanghaiu chce 17.000USD i nawet nie gwarantuje odzyskania kasy? To chyba jest jakis zart?

Tego typu firmy zeruja na niewiedzy ludzkiej i checi odzyskania utraconych pieniedzy i to jest najgorsze scierwo. Nie twierdze, ze 'prawochinskie.pl' jest taka firma, ale wieloma swoimi stwierdzeniami i postami aspiruje. Pamietaj jedna rzecz, nic nie jest robione za darmo. Nikt nic nie robi za free i Ci ludzie, ktorzy pisza pewne artykuly maja tez w tym swoj jakis cel.

Ja wiem jedno, mozna odzyskac kase od Chinskich firm, nie angazujac zadnych pieniedzy klienta. Tylko nikt tego nie zrobi. Bo nikt nie ma na tyle srodkow i jaj zeby to zrobic. My kilka razy to zrobilismy i to byl bardzo powazny blad.

Rekordzista ze tak bardzo brzydko sie wyraze 'wy#$%$ny' 2 razy w Chinach, za drugim razem rowniez do nas wrocil, i poprosil o odzyskanie duzo wiekszej kwoty niz wtopil wczesniej (to juz byly dziesiatki tysiecy USD). Z bananem na ustach odpowiedzialem czlowiekowi, ze nie mam ochoty mu wiecej pomagac. Nie jestem Robin 'Hudem' i jesli sprawa mnie nie dotyczy nie bede pomagal nikomu. Malo tego od ponad 2 lat nie pomoglismy zadnej osobie, ktora utracila jakiekolwiek srodki w chinach i moim zarzadzeniem, spolka nikomu nie pomoze. Mimo ze mamy prawnikow i osoby, ktore sa obeznane w prawie i moglyby pomoc.

Nie jest to juz w moim interesie i nie zalezy mi zupelnie na tym czy ktos stracil pieniadze czy nie. Totalna paranoja jest za to doic klientow, ktorzy juz stracili duza kase i jeszcze ciagnac ich zeby placili im wiecej nie dajac im zadnej gwarancji.

My tez mamy problemy jak wszyscy, niedawno przeprowadzilismy sie do wiekszego biura, na samym szczycie budynku, piekne widoki super, dach szklany, China telecom mial zalozyc nam internet dzien po przeprowadzce, przeciagnelo sie to o 20 dni (jakies problemy ze swiatlowodami (SIC! ponad 20 dni bez netu tylko na usb stickach z china unicom!)), w miedzyczasie mielismy wlamanie skradziono nam kilka nowych laptopow, servery, dyski, (to jest nic), skradziono rowniez moj profesjonalny sprzet fotograficzny: eos 1 ds 3, eos 1 ds 2, eos 5d mark 2, eos 450d i masa masa profesjonalnych czerwonych elek. po tych laptopach bym nie plakal gdyby nie backup laptopa zony, ale obiektywy i aparaty... i co niby mam z tym zrobic? wlamanie, mamy ich na kamerach, wyniesli i to wszystko, zdarza sie wszedzie. szkoda mi tylko aparatow i obiektywow. Kazdego dotykaja jakies problemy. Zycie toczy sie dalej. Najwazniejsze, ze wszyscy sa zdrowi.

Emerald, ja wiem, ze Ty masz jakis personalny problem zwiazany ze mna i chyba Tobie sie juz od dawna ulewa jesli dobrze pamietam, a pamiec mam dobra; ale uwierz mi chlopie, nie interesuje mnie zupelnie co ty sobie tu napiszesz i co o mnie powiesz, bo moja spolka ma wyjatkowo dobra renome i nie tylko w Polsce, ale rowniez w kilkunasu innych krajach gdzie mamy klientow i nie tylko na kontynencie europejskim.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 03, 2012 12:36 pm 
Site Admin

Cytuj:
No ale niestety do takich akcji ze strony pana s. juz mozna sie przyzwyczaic, co niestety odbywa sie przy cichym przyzwoleniu moderatorow bigchina.

Emeralnd, BigChina nie odpowiada za treść wypowiedzi publikowanych na Forum. Każdy z Użytkowników ponosi wyłączną odpowiedzialność wobec BigChina.pl i osób trzecich za zamieszczane na Forum posty. Treści obraźliwe, wulgarne itp. zostają oczywiście moderowane.

Wielokrotnie prosiliśmy już o zmianę kierunku dyskusji na bardziej merytoryczny. I jeszcze raz ostrzegam, że w przeciwnym wypadku autorzy obraźliwych postów zostaną usunięci z forum. To się także tyczy użytkownika Slavecky. Oczernianie innych, naginanie faktów i cudzych opinii do własnych potrzeb nie jest sposobem w jaki się komunikujemy z ludźmi i rodzajem polemiki jakiej życzylibyśmy sobie na forum.

Raz jeszcze przypominam, że to FORUM JEST MIEJSCEM WYMIANY INFORMACJI na temat importu z Chin, a nie wymiany złośliwości. Najwyższy czas zastąpić uszczypliwe komentarze i docinki, merytoryczną treścią.

W odniesieniu do prawochinskie.pl: zgadzam się z Emeraldem, że jest to bardzo pożyteczny portal, który zresztą BigChina.pl wspiera. http://www.bigchina.pl/artykuly/import_w_praktyce/110/jak_prawidlowo_skonstruowac_umowe_z_chinska_firma

Każdy przejaw szerzenia wiedzy na temat handlu z Państwem Środka jest mile widziany na tym forum. W przeciwieństwie do permanentnego obrażania innych. Panie Slavecky, oczernianie innych na pewno nie sprzyja budowaniu renomy oraz podnoszeniu wiarygodności.

pkielbus@bigchina.pl

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 05, 2012 11:15 pm 

Szanowny Panie Slavecky,

Chciałbym raz jeszcze podkreślić, że nie prowadzimy żadnej działalności gospodarczej, a strona prowadzona jest przez nas hobbistycznie, w naszym wolnym czasie. Zespół prawochinskie.pl nie uzyskał za jej prowadzenie, ani złotówki, i nie jest to celem prowadzenia tejże strony.
Naszym celem jest dostarczanie nowych jak i rzetelnych informacji, które mogą pomóc zrozumieć charakter jak i mechanizm działania danej gałęzi prawa w Chinach, a także informować o najnowszych zmianach w przepisach prawnych w Państwie Środka.

Staramy się to robić jak najlepiej poświęcając przy tym swój czas wolny. Ponadto, serwer na którym znajduje się nasza strona jest płatny. Każdy kto do nas napisze może liczyć na analizę jego sytuacji i naszą pomoc. Stąd też nie rozumiemy czym sobie zasłużyliśmy na taki atak z Pana strony, choć Pańskie wątpliwe merytorycznie wynurzenia spowszedniały już wszystkim Użytkownikom forum.

Chciałbym odnieść się do jednej kwestii przez Pana poruszonej. Napisał Pan "jedna z firm tego pokroju zglosila sie do naszego (pozniejszego) klienta, stracil 27.000 usd; ta firma (Polacy) zarzadali wplat celem odzyskania naleznosci. kwota jaka mial uiscic moj klient to 17.000 usd bez gwarancji odzyskania kasy, koszty prawnikow. smiech na sali."
Chciałbym zauważyć, że każda z Kancelarii prawnych czy to w Polsce czy w Chinach pobiera za swoje usługi pieniądze, przy czym wcześniej zawsze powiadomi klienta jakie są szanse odzyskania pieniędzy i koszty, i czy w ogóle jest sens toczenia sporu przed sądem. Niestety według prawa chińskiego w większości takich przypadków strona, która wygra proces w sądzie nie może żądać zwrotu kosztów poniesionych na adwokata i procesu sądowego od strony przegranej. Stąd też często mamy do czynienia z tak wysokimi kosztami. Jednakże zawsze klient każdej Kancelarii, o czym wiemy z własnego doświadczenia, jest powiadamiany o powyższym i to od jego decyzji zależy czy zdecyduje się na prowadzenie sporu czy nie. Często niestety te koszty wynikają z winy samego przedsiębiorcy jako że posiada on słabe dowody (np. brak umowy).
Idealną sprawą z punktu widzenia przedsiębiorcy byłoby zawarcie umowy stanowiącej, że na wypadek wygranej Kancelaria pobiera kilkadziesiąt procent, a w przypadku przegranej nie pobiera nic. Niemniej, chciałbym podkreślić że zarówno w Polsce jak i w Chinach są to praktyki niedozwolone, a ich stosowanie grozi utraceniem przez adwokata możliwości wykonywania zawodu i zapłaceniem podatku od darowizny, za prowadzenie sprawy bez wynagrodzenia. To tak w ramach uzupełnienia Pańskich braków wiedzy w tej kwestii.

Skoro jednak Państwo mogą i potrafią skutecznie odzyskać pieniądze bez angażowania środków oszukanego dlaczego Państwo przestali już się tym zajmować?Prawochińskie.pl z chęcią polecałoby Państwa w takich sytuacjach, jako że jest to sytuacja idealna dla każdego przedsiębiorcy z czym się oczywiście zgadzamy.
Nie koniec chciałbym podkreślić, że jako, że cały projekt jest prowadzony przez nas w naszym wolnym czasie, niecodziennie mamy możliwość zaglądania na forum BigChina.pl, zwłaszcza że Pański wpis zbiegł się z naszymi powrotami na święta do Polski i chińskim świętem narodowym (2-4 kwietnia). Zamiast odpisywać na Pana wpis wolałbym poświęcić ten czas na spędzenie go z moją rodziną lub pisanie artykułu na stronę www.prawochinskie.pl
Ciesząc się Pana sukcesem i pięknym nowym biurem na 20 piętrze chciałbym podkreślić, że zawsze zachęcamy do podzielenia się z innymi Pana wiedzą tajemną na temat Chin na naszej stronie internetowej, oczywiście pro publico bono, ale Pana to pewnie nie interesuje, szkoda czasu, lepiej napisać coś niemiłego na forum na temat innych.

Serdecznie pozdrawiam i życzę Spokojnych Świąt Wielkanocnych.

www.prawochinskie.pl

Strefa czasowa: UTC + 1