Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn kwi 06, 2020 3:59 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: N wrz 28, 2014 4:40 pm 

No i jeszcze jedno, dlaczego kantory money , bankier, cinkciarz liderwalut mają kurs usd teraz np 3.30 z groszami a taki internetowykantor.pl/ ma 3.29 (aktualizacja kursów co 10 sekund), chyba że to się zmieni przy logowaniu?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: N wrz 28, 2014 6:59 pm 

aphekz napisał(a):
andachiel napisał(a):
yyy..nie nie oto mi chodziło. Raczej o sam fakt że się da bo twoje wyliczenia są dla mnie śmieszne niestety bo na tym wymiana nie polega.

są śmieszne... bo pokazują śmieszne biznesy... na śmieszne kwoty... biznesy, które rekomendujesz...

Nic nie rekomenduje, a jedynie pokazuje możliwości/rozwiązania. Niech każdy sobie przeanalizuje i zrobi z tym co chce. Będę tacy jak ty co się pośmieją a innym co się opłaci. Nic na siłę.

andachiel napisał(a):
Żenada Ap nie spodziewałem się tego po tobie.

w nosie mam co o mnie myślisz... mówisz tak, jakbyśmy się znali... a to nieprawda... [/quote]

Oh, ale sie obruszyłeś. Trochę dystansu do siebie kolego... Znamy się z forum troszkę i znany jesteś ze swojego braku ugięcia tutaj jednak po prostu się z tobą nie zgadzam, bo nie byłeś w stanie nic udowodnić oprócz tego że jesteś w stanie mnie rozśmieszyć.

Cytuj:
coś mi się kojarzy, że kolega slavecky (mam nadziej, że mi wybaczy mieszanie go w to bagno), gdzieś wspominał... że bywa, że do interesu musi "dołożyć", ewentualnie zarobi mniej... bo zmienią się warunki, których nie jesteś w stanie przewidzieć... to jest właśnie życie osoby zajmującej się importem...

inny przykład...
3.50 USD x 8000pcs = 28000 usd (w 40hc)

przy 1400USD za fracht ... cena w Polsce 12.56 pln netto (ze wszystkimi kosztami)
przy 2500USD za fracht ... cena w Polsce 12.98 pln netto (ze wszystkimi kosztami)[/quote]

Współczuje małym importerom.....
Idąc dalej 13,15pln netto też nic nie zrobi aż dojdziemy do 20Pln....

naprawdę wierzysz, że importer się przejmie tą podwyżką frachtu?
otóż importer, będzie chciał mieć towar jak najszybciej na magazynie... nie sprzedaje nie zarabia...
a te 0.42 grosze... cóż... marża jest taka, że nic sobie włosów z głowy wyrywać nie będzie...
albo importer zarobi 48% zamiast 50%... albo zarobi 50% i klient zapłaci za podwyżkę frachtu...[/quote]

Otóż widzisz mam kompletnie odmienne zdanie. Każdy procent jest ważny,koniec i kropka...
Nasuwa mi się pytanie czy ty płacisz za towar czy ty go sprzedajesz etc? Z tego co mi się wydaje to robisz QC w Chinach, frachty oraz odprawy,więc o ile w tym jesteś za pewne specjalistą to planowanie importu od sfery biznesowej nie jest twoją mocną stroną z tego co czytam.
Czy ja w to wierze? Wierzyć to ja mogę sobie w Boga. Ja się tym zajmuje i spadki na marży 50% na 48% nie jest czymś obok czego przechodzę obojętnie.(Może prezes twojej firmy tak robi nie ludzie z którymi pracuje czy przyjaciele)

andachiel napisał(a):
Kupuj kiedy masz dobry kurs a nie wtedy kiedy ci sie chce, jak nie masz nie kupuj!

odwołam lot do Chin... bo kurs był zły... hehe... tego jeszcze nie grali... [/code]

Tak Ap zostajesz w domu i nie lecisz do chin. Łapiesz książkę w rękę i ucz się czytania ze zrozumieniem.
Powtarzam po raz kolejny nie sprzedajesz waluty kiedy nie musisz i jesteś na tym stratny. Kupujesz ją też kiedy kurs jest przyzwoity przed wyjazdem a nie o konkretnej porze dnia i godziny bo to nie randka z dziewczyną.

andachiel napisał(a):
bardzo śmieszne tylko że to zdanie odnosi się do osób grających na forexie

cały czas rozmiawiamy na jeden temat... a mieszasz różne wątki... po co w to wszystko mieszasz forex? po co tutaj jacyś niemcy?

Bo ja na temat patrzę szeroko....

andachiel napisał(a):
Apk'u proszę cię, to był kontrargument dot twojego twierdzenia że importer ma ciekawsze zajęcia niż śledzenie kursów. A ja twierdzę że on z kursami waluty żyje na codzień

ja twierdzę, że importer wie jaki jest kurs... ale nie lata jak ze sraczką, jak się kurs zmieni...[/quote]

Gdzie napisałem że lata jak ze sraczka? Czyż byś znowu wyczytał coś więcej między literkami?

Ja twierdzę że gdy importer ma walutę wolną i może ją sprzedać z zyskiem i ma na to ochotę to dlaczego by tego nie miał zrobić!?[Możliwości mu przedstawiłem]
Również twierdzę że gdy waluta spada powinien ją kupować, a szczególnie importer!
Również twierdzę że gdy musi pilnie sprzedać walutę niech nie leci do byle jakiego kantoru/banku tylko się rozejrzy za miejscem gdzie zminimalizuje straty.
Czy ty się z tym nie zgadzasz?
To staram się przekazać od samego początku i o tym napisałem, a ty tworzysz jakąś swoją fałszywą rzeczywistość.

Ostatnio edytowano N wrz 28, 2014 8:45 pm przez andachiel, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: N wrz 28, 2014 7:04 pm 

Michael22 napisał(a):
Watek dotyczy ekantoru, ktoś tu reklamuje liderwalut,
No więc ja jestem importerem co jakiś czas wymieniam PLN na USD , dość spora sumkę, potem wpłacam do banku na konto usd i robię przelew do Chin ( wpłacam na konto za 0zł, przelew kosztuje mnie ok 30zł , groszowe sprawy)

Czytając o zachwalanych ekantorach, że można kilkaset PLN za oszczędzić, chciałem się skusić. Wchodzę więc na liderwalut.pl i widze kurs 3.002

w kantorze w którym wymieniam od 6 lat (zawsze dzwonie wcześniej, ustalam kurs i zamawiam ), sprawdzam kurs i jest 2.85 dla mnie

Ja tu myślałem że w ekantorach sobie kilkaset zł zatrzymam a tu w druga stronę widzę , tyle to bym stracił lol

Mich ale co to jest za kurs który podałeś? Nie kapuje....
Ja ekantorów nie zachwalam, a jedynie wiem że są one czasem niezłą alternatywą niż taki kantor na ulicy czy kursy w bankach.
Oczywiście jeśli ktoś ma dobre układy kimś w banku lub inną instytucją to ta alternatywa upada są jednak osoby które nie mają takiej opcji.

PostNapisane: N wrz 28, 2014 7:15 pm 

Michael22 napisał(a):
No i jeszcze jedno, dlaczego kantory money , bankier, cinkciarz liderwalut mają kurs usd teraz np 3.30 z groszami a taki internetowykantor.pl/ ma 3.29 (aktualizacja kursów co 10 sekund), chyba że to się zmieni przy logowaniu?

O jakiej aktualizacji mowa? W weekend nie pracują giełdy w Polsce rusza pn-pt 8:45-17:05 i kończymy fixingiem.
Forex natomiast zaczynamy 23:00 w niedzielę i kończymy 23:00 w piątek. Tak więc kurs jest stały.
Jedynie można poszukać po takich instytucjach gdzie ludzie się ogłaszają i podają w jakiej cenie chcieliby wymienić swoją walutę. Też jest taka opcja.

Różnica kursowa na ekantorach wynika z tego że każdy ekanotor może sobie ustawić kurs taki jaki sobie chce...

PostNapisane: N wrz 28, 2014 7:49 pm 

Ja ekantorów nie zachwalam, a jedynie wiem że są one czasem niezłą alternatywą niż taki kantor na ulicy czy kursy w bankach.
Oczywiście jeśli ktoś ma dobre układy kimś w banku lub inną instytucją to ta alternatywa upada są jednak osoby które nie mają takiej opcji.[/quote]

no chodzi mi o to że w kantorze , gdzie chodze od 6 lat i mam dobry kurs u szefa wychodzi mi dużo taniej niż w jakimkolwiek ekantorze.
Banki omijam bo zazwyczaj kursy są sporo wyższe nawet przy negocjacji

PostNapisane: N wrz 28, 2014 7:52 pm 

"Ja się tym zajmuje i spadki na marży są niepokojące. z 50% na 48% nie jest czymś obok czego przechodzę obojętnie."

to zalezy od skali importu, zamówienia, ok przy 3000USD nie zaboli ale za 100000 USD ZABOLI, i jest to odczuwalne dla mnie jako importera mocno

PostNapisane: N wrz 28, 2014 7:59 pm 

Michael22 napisał(a):
Oczywiście jeśli ktoś ma dobre układy kimś w banku lub inną instytucją to ta alternatywa upada są jednak osoby które nie mają takiej opcji.

Cytuj:
no chodzi mi o to że w kantorze , gdzie chodze od 6 lat i mam dobry kurs u szefa wychodzi mi dużo taniej niż w jakimkolwiek ekantorze.
Banki omijam bo zazwyczaj kursy są sporo wyższe nawet przy negocjacji

No jasne jak masz znajomości to takie alternatywy które są często tańsze niż banki odpadają i świetnie że masz taką opcję.
Ale widzisz dla kogoś kto nie ma znajomego szefa w kantorze od 6 lat i nie jest w stanie wynegocjować dobrego kursy w banku(bo wymienia tylko 10tys USD) taki e-kantor jest dobrą alternatywą. Wszystko zależy kto jakie ma potrzeby i możliwości.

PostNapisane: N wrz 28, 2014 8:20 pm 

Michael22 napisał(a):
"Ja się tym zajmuje i spadki na marży są niepokojące. z 50% na 48% nie jest czymś obok czego przechodzę obojętnie."

to zalezy od skali importu, zamówienia, ok przy 3000USD nie zaboli ale za 100000 USD ZABOLI, i jest to odczuwalne dla mnie jako importera mocno

Dokładnie tak, i ciesze sie Mich że ty jako praktyk potwierdziłeś to.
Wzrastające ceny frachtu etc również zabijają mniejsze importy LCL a takie 3000USD pomnożone raz 12 miesięcy robi pokaźna sumkę.
Dlatego nikt sobie nie olewa spadającej marży a stara się optymalizować import max. Jeśli tego nie robi i cieszy się że coś tam cały czas ma na plusie niech się liczy z tym że go wygryzą.

PostNapisane: N wrz 28, 2014 10:00 pm 

no tak CI wielcy tego nie odczują, ale CI mali jak najbardziej, ja jestem tym małym dlatego śledze podwyżki i mnie to boli, bo musze kombinowac jak sobie to zrównać by nie stracic za dużo

PostNapisane: N wrz 28, 2014 10:39 pm 

Michael22 napisał(a):
no tak CI wielcy tego nie odczują, ale CI mali jak najbardziej, ja jestem tym małym dlatego śledze podwyżki i mnie to boli, bo musze kombinowac jak sobie to zrównać by nie stracic za dużo

Moim zdaniem duży na pewno nie odczuje tego tak szybko jak mały jako że ma w swoich strukturach więcej biurokracji. Przyjdzie jednak czas raportów firmy i zarząd czy rada nadzorcza rozliczy kogo trzeba jak należy i też zaboli.

PostNapisane: N wrz 28, 2014 10:52 pm 

andachiel napisał(a):
Idąc dalej 13,15pln netto też nic nie zrobi aż dojdziemy do 20Pln....

20pln? fracht musiałby podskoczyć do 21 000,00 usd... mówimy o transporcie morskim, nie lotniczym... więc wyląduj na ziemi... ponosi Cie fantazja...

andachiel napisał(a):
Z tego co mi się wydaje to robisz QC w Chinach i frachty więc o ile w tym jesteś za pewne specjalistą to planowanie importu od sfery biznesowej nie jest twoją mocną stroną z tego co czytam.

kompletnie nic o mnie nie wiesz… i to akurat mnie cieszy… niech tak zostanie…

andachiel napisał(a):
cieszy się że coś tam cały czas ma na plusie

jeśli robicie transakcje na 10% i znika wam 2% z marży to faktycznie boli... nic na to nie poradzę... to tak, jakby ściągnąć spodnie i wypiąć dupę... może później boleć...

Michael22 napisał(a):
za 100000 USD ZABOLI, i jest to odczuwalne dla mnie jako importera mocno

przy spadku marży z 50% na 48% (dla 100000 usd i kursie 3.20)....
zarobimy 153 600,00 pln... zamiast planowanych 160 000,00 pln...

chyba nie ma co stękać Panowie o 6 400pln... zarobiliśmy 153 600,00... należy się cieszyć... nie płakać...

osobiście nie muszę rozmyślać, czy mnie ktoś wygryzie, czy nie...
kolega andachiel jest zajęty sprzedażą walut.... więc nic mi zatem nie grozi... śpię spokojnie i skupiam się na kolejnej transakcji...

a że tym razem forwarder mnie mile zaskoczył... cena frachtu spadła znacznie... to zamiast 50% zarobię 52% marży...

tak mniej/więcej to robią importerzy... przynajmniej wszyscy jakich znam...

kolego Andachiel,

przypominasz mi pewnego gościa pracującego w DHL w Shenzhen... spotkałem go na targach kantońskich... zaczepiał ludzi i opowiadał bajki o chinach... śmieszny taki... pajacował cały czas… próbował mi wmówić, że w prowincji Guangdong nie mówi się już po kantońsku... że to tylko na starych filmach karate z Hong Kongu można usłyszeć... co jest oczywiście bzdurą totalną...

Ty zachowujesz się identycznie... z uśmiechem na twarzy opowiadasz totalne bzdury... o forexach, niemcach, raportach i radach nadzorczych...

ps. z mojej strony to wszystko w temacie... dziękuję za rozmowę...

PostNapisane: N wrz 28, 2014 11:16 pm 

No tak bo my Polacy potrafimy tylko co najwyżej siebie obrażać i wymachiwać swoimi szablami jacy to jesteśmy wielcy a wszyscy dookoła głupi.
Wyśmiewanie się z ciężko pracujących ludzi że mają mniejsze marże w swojej branży jest po prostu oznaką skrajnej ignorancji aby nie użyć mocniejszego słowa.
A szkoda bo razem zawsze można więcej.

Dla mnie temat wyczerpany. Pozdrawiam i dziękuje za rozmowę.

PostNapisane: Pn wrz 29, 2014 9:08 am 

"jeśli robicie transakcje na 10% i znika wam 2% z marży to faktycznie boli... nic na to nie poradzę... to tak, jakby ściągnąć spodnie i wypiąć dupę... może później boleć..."

Kolego tutaj uderzasz w małych importerów... wierz mi, że nie każdy jest królem importu i ściaga dany towar no 5 puszek 40stki miesięcznie...

Weźmy przykład z ta marżą 50% i 10%,
otóż ten wielki jak bierze 100000 pc miesięcznie np. TABLET , który ma obrandowany ( wiadomo bogaty to stworzył markę, serwis w PL itd) to ma marże 50% na tym produkcie , bo przy takich ilościach wiadomo jakie chińska fabryka da mu rabaty

Mały importer ściągnie z tej samej fabryki co najwyżej 100pc miesięcznie , więc i rabacik mały dostanie , a więc marże będzie mieć 10 % a nie 50% jak ten Duży

Przykład na tabletach bardzo dobry, bo jak robił się Boom to pewna poznańska firma ( taaak bogata) wyłożyła milion PLN, uruchomiła produkcje w Chinach, obrandowała produkt, stworzyła serwis, kanały dystrybucji umowy z sieciami takimi jak Tesco, Real, Biedronka, Kaufland , i zaczeli ściagać kontenery tabletów.
Efekt taki, że mogą dać taką cenę , która zabija małego importera, bo chcąc kupic ten tablet w Chinach on widzi taką samą cenę..ale gołą , bez transportu, vat cło itd itp. , nie mówiąc już o serwisie w ramach gwarancji

To tylko przykład, zmierzam do tego, że te jeśli jest 50% marży dla importera który ściąga bardzo dużo puszek z CN, to dla małego będzie to własnie te 10%, dlatego ten duży ma gdzieś te 2% a małego to zaboli.
EOT

PostNapisane: Pn wrz 29, 2014 10:34 am 

aphkez napisał(a):
jeśli robicie transakcje na 10% i znika wam 2% z marży to faktycznie boli... nic na to nie poradzę... to tak, jakby ściągnąć spodnie i wypiąć dupę... może później boleć...

Cytuj:
Kolego tutaj uderzasz w małych importerów... wierz mi, że nie każdy jest królem importu i ściaga dany towar no 5 puszek 40stki miesięcznie...

Mich dla mnie to jest zwyczajne i prostackie obrażanie ludzie ciężko pracujących i dużych i małych importerów. 100 000 = 15 000USD zarobku na nawet dajmy na to 15% marży [przykład] spadek 2% mniej to już 2000USD w dupsko.

Gadanie takich głupot to lekceważenie ludzi lub po po prostu nie znajomość rynku.

EOT.

PostNapisane: Pn wrz 29, 2014 11:24 am 

andachiel napisał(a):
No tak bo my Polacy potrafimy tylko co najwyżej siebie obrażać i wymachiwać swoimi szablami jacy to jesteśmy wielcy a wszyscy dookoła głupi.
Wyśmiewanie się z ciężko pracujących ludzi że mają mniejsze marże w swojej branży jest po prostu oznaką skrajnej ignorancji aby nie użyć mocniejszego słowa.
A szkoda bo razem zawsze można więcej.

Michael22 napisał(a):
Kolego tutaj uderzasz w małych importerów...
Mały importer ściągnie z tej samej fabryki co najwyżej 100pc miesięcznie , więc i rabacik mały dostanie , a więc marże będzie mieć 10 % a nie 50% jak ten Duży

andachiel napisał(a):
Mich dla mnie to jest zwyczajne i prostackie obrażanie ludzie ciężko pracujących i dużych i małych importerów. 100 000 = 15 000USD zarobku na nawet dajmy na to 15% marży [przykład] spadek 2% mniej to już 2000USD w dupsko.

Gadanie takich głupot to lekceważenie ludzi lub po po prostu nie znajomość rynku.

w nikogo nie uderzam... nikogo nie obrażam... niczym nie wymachuję... z nikogo się nie wyśmiewam...
jak zwykle kolego Andachiel manipulujesz dowolnie słowami... ale nie krępuj się...

pomyślcie trochę Panowie...
czy każdy na świecie musi zarobić tyle samo? i co to znaczy w grupie możemy więcej?
to pachnie socjalizmem... każdemu po równo!

Michael22
sam sobie wybrałeś kim chcesz być... więc co ja mam z tym wspólnego? w jakim sensie w Ciebie uderzam?

mam przestać importować... albo pytać Ciebie o zgodę, żebyś mógł zarobić 10%? nie żartuj...
Pozwól klientowi wybrać, co chce kupić... czy od Ciebie czy od poznańskiej firmy i mieć serwis w Polsce...

stękacie jak stare baby...
nie każdy może zostać lekarzem / adwokatem / premierem... nie każdy musi być importerem.
jak wam tak Ciężko to trzeba zmienić profesję...

bawcie się dobrze...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1