Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt lis 21, 2017 10:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 27, 2016 4:28 pm 

WITAM

Jakis czas temu zamowilem w Chinach kontener markowych niemieckich opon do Anglii. Zaplacilem polowe kwoty i druga polowe po przeslaniu dokumentow. Po miesiącu zostałem poinformowany że mój towar dotarł do Turcji (nie mam pojęcia czemu) i że ma drugi dzień poinformują mnie kiedy bedzie dostawa ( pisała do mnie firma która zajmowała sie transportem a nie osoba która sprzedawała)
Dodam ze z osoba sprzedajaca mi opony uzgodnilem pelny zakres dostawy z dostarczeniem kontenera pod moj magazyn i zaplacolem za to i zostalo to zaznaczone na fakturze firmy kurierskiej ( globalcourrier.com) . Na nastepny dzien firma kurierska poinformowala mnie ze musze zaplacic zwrotne ubezpieczenie 2500 dolarow ( z czego zwrova 98%) zeby mogli wyplynac z Turcji bo teraz po Brexit to takie przepisy i ze to jakas platnosc Europejska. Osoba od ktorej kupowalem opony powiedziala ze nie zaplaci i ze sama jest zdziwiona. Napisalem firmie kurierskiej ze nie mam takich pieniedzy i ze nie ma zadnego prawnego potwierdzenie wplywu brexitu na dostawe z Turcji ani zadnych tego typu oplat. Odpisali mi ze mam na to 48 godzin bo tu jest terytorum muzelmanskie i oni zdania nie zmienia i nie wypuszcza kontenera. Wszystko jest bardzo podejrzane . Czy ktos moglby poradzic co zrobic.
Grozenie prawnikami itp nic nie daje .

PostNapisane: Śr wrz 28, 2016 10:10 am 

pewnie zapłaciłeś za warunki dostawy CIF?
jaka firma się do ciebie odezwala, nazwa przewoznika?

PostNapisane: Śr wrz 28, 2016 10:47 am 

Zaplacone bylo za warunki DDP zgodnie z tym co napisal i jak sie umawialem ze sprzedawca dostawa do samego magazynu na jego koszt. O teraz pisze ze jest zaskoczony i moze pokryc polowe tego ubezpieczenia. Strona firmy esglobalcourrier.com

PostNapisane: Wt paź 25, 2016 10:10 am 

Być może towar został wysłany na statku/w kontenerze armatora Hanjin Shipping, który ogłosił bankructwo. Kontenery tego armatora są zatrzymywane w portach przez wierzycieli firmy i wydawane za dodatkową opłatą.
Czy możesz dać znać jak się sprawa zakończyła i czy był to faktycznie kontener Hanjin ?

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

PostNapisane: Pt paź 28, 2016 9:10 am 

Iza - to wałek był... chłop wtopił kasę i tyle.

Towaru nigdy raczej na pewno nie było

Strefa czasowa: UTC + 1