Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn gru 10, 2018 5:06 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: N maja 27, 2018 8:30 am 

Witam,
dostałam przesyłkę z Chin z odzieżą dziecięca. Towar ma metki producenta - wiadomo nie po polsku. Chińczyk nakleił mi jedynie etykiety na opakowanie ze składem surowcowym po polsku. Paczka została zatrzymana i wezwano inspekcje handlową. Powód; brak składu surowcowego po polsku i nazwy importera..
To moja dopiero druga paczka i pierwsza taka sytuacja.
Kazali czekać na decyzje inspekcji, ale problem w tym, że nie wiem jak się do tego przygotować, bo nikt nie jest mi w stanie udzielić konkretnych informacji co do metek. Pani naczelnik z inspekcji handlowej stwierdziła, że ona wydaje tylko opinie i nic mi nie powie :shock: :shock: odesłała do ustawy, albo urzędu celnego. A w urzędzie celnym Pani też się nie orientuje.. :lol: :lol:
1. Czy rzeczywiście towar musi być ometkowany po polsku już w momencie clenia?? Myślałam, że robi się to po ocleniu, przed sprzedażą??
2. Wiem, że w rozporządzeniu jest, że towar ma mieć oznaczenia trwale połączone z produktem. Czy zatem muszę wszywać metki? Czy mogą być to np. etykiety kartonowe, które przymocuje plombą odzieżowa?? Chciałabym być przygotowana, jak tylko inspekcja wyda opinie, ąby towar nie leżał u nich nie wiadomo ile, bo to duże koszty ;/
3. Czy przy zgodzie na procedurę naprawczą można ten towar oznakować u siebie w firmie? Czy muszę to robić na magazynie przy lotnisku? Jak to wygląda? To jest dosłownie 60szt ubranek, nie chce aby mnie zjadły koszty :(

będę wdzięczna za wszelkie informacje, bo już jestem cała w nerwach, że się nigdzie nie mozna nic dowiedzieć :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pt sie 17, 2018 2:33 pm 

1. Czy rzeczywiście towar musi być ometkowany po polsku już w momencie clenia?? Myślałam, że robi się to po ocleniu, przed sprzedażą??
Tak, metki muszą być w języku polskim.

2. Wiem, że w rozporządzeniu jest, że towar ma mieć oznaczenia trwale połączone z produktem. Czy zatem muszę wszywać metki? Czy mogą być to np. etykiety kartonowe, które przymocuje plombą odzieżowa?? Chciałabym być przygotowana, jak tylko inspekcja wyda opinie, ąby towar nie leżał u nich nie wiadomo ile, bo to duże koszty ;/
Tu nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć - towary naszych Klientów zawsze miały metki wszyte trwale.

Najlepiej posiłkować się przepisami , proszę zerknąć tutaj : http://publications.europa.eu/resource/ ... 3.02/DOC_1

3. Czy przy zgodzie na procedurę naprawczą można ten towar oznakować u siebie w firmie? Czy muszę to robić na magazynie przy lotnisku? Jak to wygląda? To jest dosłownie 60szt ubranek, nie chce aby mnie zjadły koszty :(

Procedura naprawcza powinna odbywać sie na terenie składu celnego. Jednak na wniosek importera ( odpowiednio umotywowany ) , który wykaże, że np. ze względów ekonomicznych jest to nieopłacalne - urząd celny może zgodzić się na uznanie wskazanego przez importera miejsca . To jest to kwestia indywidualnego podejścia kierownika urzędu celnego do sprawy .

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1