Import z Chin Forum BigChina.pl
http://forum.bigchina.pl/

Drop shipping a VAT
http://forum.bigchina.pl/viewtopic.php?f=21&t=18247
Strona 1 z 1

Autor:  dissidenth [ Śr lut 27, 2019 1:50 pm ]
Tytuł:  Drop shipping a VAT

Dzień dobry,

Na wstępie proszę o wybaczenie, jeśli pytania będą dotyczyć rzeczy z pozoru prostych, nie mam żadnego doświadczenia w handlu sprowadzanym towarem.
Szukałem wszędzie na forum oraz w internecie frapującego mnie tematu ale niestety albo źle formułuję zapytanie albo temat wcale nie jest popularny.

Planuję sprowadzać modele redukcyjne domków początkowo korzystając z dobrodziejstw drop shippingu. Jeśli temat chwyci to będę sprowadzać większe ilości i wtedy raczej wszystko jest jasne.

Cło na taki towar to wg Isztar 0%. Moim problemem jest kwestia vatu. Ponieważ nie chcę zrzucać na klienta konieczności "użerania się" z kontaktem ze służbami celnymi, odnośnie opłacenia Vatu przy ewentualnym sprawdzeniu przesyłki. Klient za towar będzie płacił Vat przy dokonywaniu zakupu. Jak mogę uniknąć "trzepania" każdej indywidualnej przesyłki do klientów? Jeśli vat odprowadzę od dokonanego zakupu, to jak sprawić aby służby celne już nie sprawdzały każdej jednej przesyłki?

EDIT: Jak wyglądałaby sytuacja jeśli nie byłbym vatowcem? Jak wtedy ma się to przy odprawie celnej każdej przesyłki do klienta i naliczaniu vatu przez UC?


Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje, każda jedna to dla mnie cenna nauka :)

Pozdrawiam,
Michał

Autor:  BigChinaExpert [ Śr lut 27, 2019 3:18 pm ]
Tytuł:  Re: Drop shipping a VAT

Dzień dobry,

Pan jako importer, lub osoba nabywająca towar i wprowadzająca go na rynek UE, jest zobowiązany do opłacenia VAT-u za towar. VAT jak i cło naliczane są podczas odprawy celnej. VAT, który opłaca klient końcowy, nie ma nic wspólnego z VAT-em, który opłaca Pan jako importer (produkty zakupione za granicą posiadają wartość netto).

Nie ma Pan wpływu na to, czy agent celny zdecyduje się na rewizję, lub nie. Zwykle towar nie podlega rewizji, jeśli dołączone są do niego odpowiednie dokumenty. Rewizje zdarzają się jednak wybiórczo i trudno przewidzieć, czy akurat Pańska przesyłka na nią trafi.

Pozdrawiam

Autor:  Izabela Pierowicz [ Wt mar 19, 2019 11:31 am ]
Tytuł:  Re: Drop shipping a VAT

Uzupełniając wypowiedź - to nie agent celny decyduje o rewizji celnej i nie ma na nią wpłaywu fakt kto płaci za należności celne . O rewizji decyduje tylko urząd celny : wg uznania celnika lub wskazań systemu .

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/