Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt wrz 25, 2018 4:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz maja 29, 2014 1:42 am 

Było już kilka wartych uwagi artykułów dot Chin teraz czas na wyjątkowo żenujący :
http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,159 ... BoxSlotIMT

Wklejam aby myślący wyłapali jak się zgrabnie przemyca ściemę dot Chin czy innego zagadnienia. A nasze nieświadome społeczeństwo łyka to jak pelikany.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz maja 29, 2014 10:02 am 

andachiel napisał(a):
Było już kilka wartych uwagi artykułów dot Chin teraz czas na wyjątkowo żenujący :
http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,159 ... BoxSlotIMT

Wklejam aby myślący wyłapali jak się zgrabnie przemyca ściemę dot Chin czy innego zagadnienia. A nasze nieświadome społeczeństwo łyka to jak pelikany.

Jak chcesz mieć zdrowy umysł nie czytaj GW, nie oglądaj TVN i nie słuchaj Tok FM :mrgreen:

Agencja Celna Cargo Sad Service oferuje obsługę celną - przesyłki lotnicze, przesyłki pocztowe - cały kraj
Spedycja lotnicza, morska, drogowa
Kontakt: tel.603080199 mail: info@cargosad.pl

PostNapisane: Cz maja 29, 2014 11:08 am 

Właśnie. Bardziej jakieś China Daily :p

Osobiście mam wrażenie, ze niewiele osób jest w Polsce w stanie pisać o Chinach normalnie.

Ciagle przeliczenia na miski ryżu, opowiastki o trzecim świecie. W Polsce jest za to kwitnąco.

PostNapisane: Cz maja 29, 2014 1:37 pm 

To nie tylko spotyka Chiny ale też inne kraje jak Bangladesz czy Wietnam...osobiście nie wiem w czym jest problem czy tak ciężko zapytać tego faceta jak mu się żyje? Ze zarabia 3500RMB ma dodatki na mieszkanie i prywatne ubezpieczenie od fabryki...

To nie, łatwiej przyswaja się informację że w Chinach ludzie śpią na stołach, na obiad się je psy z ulicy na które się poluje a na granicy dostajesz laserem w głowę.

Jedyne wytłumaczenie to takie że prawda o Azji pokazała by naszym pingwinom że u nas tak kolorowo nie jest. A nastroje w ludzie trzeba mieć dobre :)

PostNapisane: Cz maja 29, 2014 2:24 pm 

u mnie na wsi... w małych fabrykach ludzie dostają około 2500rmb na rękę (polska minimalna krajowa zdaje się wychodzi tyle samo). Praca 8 godzin dziennie, 6 dni w tygodniu... plus ubezpieczenie, tak jak mówisz.

Te większe, znane fabryki płacą więcej... dodatkowo są również największymi developerami w mieście... i swoim pracownikom oferują mieszkania z super zniżką. Później połowa ludzi marzy o pracy dla nich i szczyci się tym że mogą tam pracować. Wyobrażasz sobie w Polsce dostać od fabryki dajmy na to 100 tyś złotych w prezencie po przepracowaniu tam kilku lat? Ja jakoś nie mogę...

PostNapisane: Cz maja 29, 2014 5:02 pm 

U nas firma po 3 latach działalności:

Wszystkie możliwe kontrole aby sprawdzić czy elektor-odpady wpadają do odpowiedniego kosza.

Zwykły pracownik korpo za 2tys na ręke czeka na pół roku na wizytę u dentysty oto co dostaje.

No ale cóż nie ma co biadolić 8)

PostNapisane: Cz maja 29, 2014 11:06 pm 

andachiel napisał(a):
U nas firma po 3 latach działalności:

Wszystkie możliwe kontrole aby sprawdzić czy elektor-odpady wpadają do odpowiedniego kosza.

Zwykły pracownik korpo za 2tys na ręke czeka na pół roku na wizytę u dentysty oto co dostaje.

No ale cóż nie ma co biadolić 8)

to pierwsze przerabialem po 3 latach hehe ,

PostNapisane: N cze 08, 2014 1:36 pm 

aphekz napisał(a):
u mnie na wsi... w małych fabrykach ludzie dostają około 2500rmb na rękę (polska minimalna krajowa zdaje się wychodzi tyle samo). Praca 8 godzin dziennie, 6 dni w tygodniu... plus ubezpieczenie, tak jak mówisz.

Te większe, znane fabryki płacą więcej... dodatkowo są również największymi developerami w mieście... i swoim pracownikom oferują mieszkania z super zniżką. Później połowa ludzi marzy o pracy dla nich i szczyci się tym że mogą tam pracować. Wyobrażasz sobie w Polsce dostać od fabryki dajmy na to 100 tyś złotych w prezencie po przepracowaniu tam kilku lat? Ja jakoś nie mogę...

Duzo placisz, ja w naszej fabryce w GZ zalezy od czlowieka, 3-4k, ale ponizej 3k nikt mi nie przyjdzie do roboty (w sumie na wsi bym szacowal na okolo 2k max). Oczywiscie zakwaterowanie, prad, wyżywienie za free. Takie realia w opakowaniach. Z tym, ze moge liczyc na pracownikow jesli trzeba od 10 rano do 23 pracuja (norma 10-20 z 2 godzinna przerwa). Robie teraz produkcje dla 3 klientow, tylko dla jednego z Polski 2 mln opakowan bardzo roznych i bardzo trudnych. Drugi chinski prawie 3mln toreb papierowych (firma odziezowa z Shanghaiu) - latwa robota. Marze male, ale nadrabia sie iloscia. To nasza fabryka. Tam gdzie kontraktuje w innych branzach w sumie nie wnikam w koszty.

Do pracownikow podchodzimy dobrze, jesli ktos za przeproszeniem 'pier#$li' robote, uczymy, nie ma zadnych nagan.

Jest ogromny niedobor pracownikow w Guangdong i reasumujac, w normalnych realiach w Schenzhen i Guangzhou 3k to minimum w fabryce dla robotnika, bo za mniej nikt nie przyjdzie do roboty.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

PostNapisane: Cz sie 23, 2018 8:01 am 

Ciekawie ilu tak naprawdę polaków było w Chinach przynajmniej raz w życiu.

Strefa czasowa: UTC + 1