Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr wrz 19, 2018 4:38 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 12:03 pm 

Witam

Ostatnimi czasu coraz więcej osób pyta się mnie jaki bank jestem w stanie im polecić na terenie chin. Nie miałem nigdy możliwości jakieś współpracy czy analizowania banków w Chinach pod kontem szarego expacta któy chce odbierać swoją pensję i płacić rachunki dlatego
Post głównie skierowany do osób mieszkający, pracujących studiujących w Chinach.

Tak jak w temacie jaki Bank w w Chinach wybraliście i dlaczego? Mamy masę mały lokalnych banków oraz 4 dużych graczy takich jak Bank of China, China Construction Bank, Agricultural Bank of China czy Industrial and Commercial Bank of China.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 5:35 pm 

andachiel napisał(a):
Ostatnimi czasu coraz więcej osób pyta się mnie jaki bank jestem w stanie im polecić na terenie chin. Nie miałem nigdy możliwości jakieś współpracy czy analizowania banków w Chinach pod kontem szarego expacta któy chce odbierać swoją pensję i płacić rachunki dlatego
Post głównie skierowany do osób mieszkający, pracujących studiujących w Chinach.

Tak jak w temacie jaki Bank w w Chinach wybraliście i dlaczego? Mamy masę mały lokalnych banków oraz 4 dużych graczy takich jak Bank of China, China Construction Bank, Agricultural Bank of China czy Industrial and Commercial Bank of China.

tylko i wyłącznie wypłata z bankomatu i przelew za pośrednictwem internetu? czy inne bajery? tylko RMB? wypłata w RMB czy inne waluty i jakieś przewalutowania, itp? cieżko cokolwiek napisać... mało danych...

PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 8:08 pm 

Taki jest zamysł tego wątku aby przedstawić co jaki bank oferuje, na jakiej podstawie się go wybrało tak aby każdy kto przylatuje studiować,pracować,czy biznesowo mógł się szybciej ogarnąć.

PostNapisane: Cz wrz 25, 2014 8:18 pm 

Co do mojej osoby posiadam konto w CCB (China Construction Bank) przy podejmowaniu decyzji słyszałem bardzo złe opinie dot BOC więc od razu dałem sobie spokój. Zrobiłem podejscie do ICBC jako że mieli fajny internetowy ebanking niestety nie udało się przerosła mnie papirologia i dwa lata temu nie byłem w stanie sie dogadać z panią która mi je otwierała.

CCB jak teraz uważam trafił mi sie jak ślepej kurze ziarno. Przelewy do Europy w 2dni robocze bardzo. DOdatkowo akurat w moim przypadku mają podpisaną jakąs umowę z Barclay w UK co pozwala mi na bardzo tanie i fajne przelewy. Oczywiście jest możliwośc konta w USD. NIe jest to jednak chyba najważniejsza opcja konta. Ja wtedy kierowałem się głównie czy mają stronę po angielsku oraz internet banking, czy staff mówi również w tym jezyku oraz ilość bankomatów.

Niestety bankomatów CCB jest stosunkowo mało. Jest to jednak bank chiński który jest bardzo aktywny na świecie co jest zaletą przy prowadzeniu firmy i innych rozliczeniach.

PostNapisane: Pt wrz 26, 2014 2:07 pm 

pingan bank. i tylko boc. te 2.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

PostNapisane: Pt wrz 26, 2014 2:33 pm 

BOC? Dlaczego? Słyszałem że biurokracji w cholerę tam mają nic się nie da załatwić na od razu.
pingan bank czy to nie jest bank działający w Shenzhen? Jak z zasięgiem i bezpieczeństwem?

PostNapisane: Pt wrz 26, 2014 6:48 pm 

HSBC Advance w HK

1) wyplata z bankomatu w Chinach // HK$ 20,00
2) przelew do Chin (jako OUR) // HK$115,00
3) przelew do innego banku w HK // HK$ 35,00
3) opłata miesięczna za konto // HK$120,00 *(powyżej HK$ 200000,00 na koncie opłata nie jest pobierana)

4) jest to konto multi-walutowe (do dyspozycji HKD, USD, GBP, AUD, RMB, CAD, CHF, JPY, NZD, THB, SGD, EUR)

5) 24h dobę przez internet możesz dokonywać wymiany waluty każda kombinacja w powyższych walut
(jedyny wyjątek to RMB... dziennie limit to 20000,00 RMB)

dla przykładu spread:
na ten moment kurs międzybankowy USD/HKD to 7.75778
a w HSCB nie wychodząc z domu 1 USD możesz kupic za 7.781 HKD

6) dostęp do Forex / giełdy w HK / giełdy w US / do złota / ubezpieczeń / pożyczek / czyli standardowe bajery

7) do zabezpieczania transakcji używany jest token (zdjęcie w załączniku)

8) standardowo do konta oczywiście karta debetowa UnionPay...

to wszystko co mi przychodzi do głowy....

Załączniki:
QQ20140927-1@2x.jpg
QQ20140927-1@2x.jpg [ 43.25 KiB | Przeglądane 7385 razy ]

PostNapisane: Pt wrz 26, 2014 7:10 pm 

Posiadam tam kotno opłaty są dość duże ale płaci się chyba za markę w większości no i aby z kimś pogadać trzeba się umawiać na jakieś terminy...tutaj lepszy jest Hang Seng bank bo załatwia od ręki wiele rzeczy.

Ap a orientujesz się jakie papiery są potrzebne do otwarcia? Trzeba mieć firmę w HK być rezydentem HK? Czy wystarczy że sie z shanghai przyleci do HK i pokaże jakiś paszport/rachunek? Niestety w HSBC china trzeba przechodzić proces otwarcia jeszcze raz.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowano Pt wrz 26, 2014 8:31 pm przez andachiel, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt wrz 26, 2014 7:43 pm 

andachiel napisał(a):
orientujesz się jakie papiery są potrzebne do otwarcia?

to konto osobiste... tak jak w banku w Chinach, wystarczy tylko paszport... nie potrzeba żadnych rezydentur...

PostNapisane: Pt wrz 26, 2014 8:46 pm 

aphekz napisał(a):
andachiel napisał(a):
orientujesz się jakie papiery są potrzebne do otwarcia?

to konto osobiste... tak jak w banku w Chinach, wystarczy tylko paszport... nie potrzeba żadnych rezydentur...

Ok to może być dla niektórych dobrym rozwiązaniem. Opłaty są jednak dość wysokie i w wielu przypadkach może to być nie opłacalne dla osoby żyjącej w Chinach a nie w HK. Taki ICBC na przyład jest free i nie trzeba mieć 200k na koncie.

Strefa czasowa: UTC + 1