Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt kwi 24, 2018 7:16 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So cze 16, 2007 1:39 pm 

Ja nie znosze smazonego tofu, 50m przed zakretem juz mozna je wyczuc; przynajmniej mozna jeszcze zmienic droge. Nie lubie tez jak pluja, ale gorsze jest moze jak czyszcza nos na zmiane, najpierw jedna dziurka a pozniej druga.. :shock:

Natomiast ucze sie od nich w bardzo szybkim tempie negocjacji i jak nie dac sie oszukac.. :D

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 9:52 am 

witam.paulino.czy znasz kogoś w xiamen kto mówi po chinsku.mam na myśli polaka.mam targi w pierwszych dniach marca.pomóż.jerzy

Tytuł: paznocie
PostNapisane: Śr lut 04, 2009 9:16 pm 

ja już pomijąc pluci to mnie poprostu rozwalają dluuuuugie paznokcie -a wlaściwie jeden slużący do konkretnej sprawy - :roll:
Ale i tak uwielbiam Chiny - tylko tam tak może mieszać się nowoczesność z pięknymi starymi zabudowaniami.
Zawsze jak tam jadę ni mogę się nadziwić

Tytuł: Moje Chiny
PostNapisane: Pt lut 06, 2009 4:00 am 
Tofu smazone w jakims tluszczu kojarzy mi sie z Oswiecimiem....
Paznokiec, nie wiem do konca, roznie tlumacza, nie che wjecej wiedziec...Jak nie dac sie oszukac, jest jedna i to wrecz prosta metoda, , mysl tylko o tym co ty chesz, co naprawde jest dla ciebie wazen a nie o tym co Chinczyk/a chce i juz masz sukcess.
Generalnie kocham Chiny za ich prostote i wyrafinoanie, za ich milosc do rodziny i kasy, generalnie, mam recepte na swiatowe pronlemy a szczegolnie Polskie.
Wyjdzy z Unii , podpiszy ukaldy o przyjazni i pokoju i wspolpracy gospodarczej z Chinami i ammy labe, bo wszyscy zaczna sie z nami wreszcie liczyc.
Ok macie lepsze rozwiazanie??
Peter

Tytuł: :)
PostNapisane: Wt maja 05, 2009 6:58 am 

Hehe... zgadzam się, że cuchnące tofu to straszna broń masowego rażenia...

Ja kocham Chiny za ich operatywność - tu nikt nie czeka na zasiłek, ale stara się zarobić na swoje utrzymanie...

No i cudzoziemcy moga się czuć tu naprawdę bezpiecznie - owszem, trzeba uważać na kieszonkowców, ale nikt Cię tu nie napadnie :)

No, a jak się jeszcze mówi po chińsku, to już naprawdę miło :)

Tytuł:
PostNapisane: So maja 16, 2009 4:19 pm 

Nie miałam jeszcze okazji odwiedzić Chin ale to co mowicie brzmi świetnie, juz od jakiegoś czasu zaczęłam się kierować ku wschodowi moze jeszcze nie Chiny ale chciałabym odwiedzić Krym i okolice :)

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 12:59 pm 

Wytłumaczenie odnośnie długich paznokci jest proste. Długie paznokcie oznaczają awans społeczny. Człowiek z długim paznokciem ma taką pracę przy której ten paznokieć mu nie przeszkadza. Noszą go zazwyczaj ludzie z prowincji, ci którzy wyrwali się ze wsi i chcą podkreślić swój nowy status.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 17, 2009 6:20 am 

Tofu jest swietne pod warunkiem ze nie jest smazone (te wielkie szesciany) albo gotowane. Natomiast tofu kupowane w sklepie w zafoliowane i te szczegolnie ostre sa rewelacyjne.

Co mnie rusza: Glowa kaczki, siedze sobie w 'restauracji'(trudno to restauracja nazwac) ktos kto zna Chiny wie o czym mowie. Zamowilem sobie udko kaczki siedzi facet obok, wpirprza 2 glowy, ale tak ze tylko dziob zostal. Slimaki, gotowane w woku i skorupach po czym wysysane albo wyjmowane wykalaczkami - tragedia, glowa ryby kolejny przysmak, cholera jak oni wydlubuja te oczy paleczkami mam ochote puscic pawia. Psa nie tknalem, w sumie pies chyba czesciej spozywany jest w Szwajcarii niz w Chinach.

Poza tym masa cala maza zajebistych potraw.

Odnosnie dlugich paznokci ciekawa teoria, skonsultuje to z moja zona, ciekawy jestem co powie.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 18, 2009 5:17 am 

Slimaki czy inne malze smazone w woku na ostro z papryka sa po prostu super. Glowy ryb czy kaczek nic specjalnego duzo zabawy, ale Chinczycy uwazaja to za rarytas i podkreslenie wagi goscia przy stole.

Kurze stopki to jest ciekawy ewenement. Mi smakuja te zapiekane w ciescie po kantonsku. Idzie w Chinach tego w miliony ton, wiec moze to jest pomysl by takie kurze stopki, ktore sa u nas praktycznie marnowane eksportowac do Chin.

Generalnie w Chinach kulinarnie juz nic nie jest mnie w stanie zaskoczyc, a probowalem kilkudziesieciu juz chyba kuchnii , bo oprocz przyjmijmy tych 8 najwazniejszych, kazdy okreg, miasto, gmina na swoje specjaly. Niektore rzeczy sa dla mnie smakowo neutralne (bycze jaja), kilka bylo obrzydliwych (jak gotowane w oleju jajko na dzien przed wykluciem pisklaka), ale 90% dan to po prostu pysznosci.

Co do paznokci nie slyszalem ze ich dlugosc podnosci status spoleczny, ale w przypadku facetow czesto mozna spotkac ludzi hodujacych sobie duzego pazura na malym palcu ktory sluzy do grzebania w zebach, w uchu, w nosie i chyba w d... (chociaz tego na szczescie na wlasne oczy nie widzialem). Natomiast status spoleczny m.in okresla opaleznizna, a raczej jej brak czyli bladosc, ktora m.in ma podkreslac ze nie pracuje sie fizyczne w polu czy na zewnatrz ale w biurze umyslowo. Dlatego czasami wychodza takie paradoksy, ze Chiny to potentat produkcji lozek do opalania, chociaz praktyki w tym temacie nie maja zadnej. W 2003 roku jedna z polskich firm kosmetycznych na swoim stanowisku targowym w Chinach miala prawie 80% produktow zwiazanych z opaleniem (olejkow, kremow opalajacych czy przyciemniajacych skore) pogratulowac wiec tym ludziom podstawowej znajomosci rynku a raczej jej braku. Oczywiscie zabrali oni caly ten kram z powrotem do Polski bo Chinczycy nie chcieli brac nawet darmowych probek.

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 18, 2009 7:35 am 

blllle te specjały brzmią okropnie a może coś o słodkościach powiecie ???? jaki jest najpopularniejszy deser w Chinach ????

Tytuł:
PostNapisane: N cze 21, 2009 5:21 pm 

dragon09 napisał(a):
Slimaki czy inne malze smazone w woku na ostro z papryka sa po prostu super. Glowy ryb czy kaczek nic specjalnego duzo zabawy, ale Chinczycy uwazaja to za rarytas i podkreslenie wagi goscia przy stole.

Kurze stopki to jest ciekawy ewenement. Mi smakuja te zapiekane w ciescie po kantonsku. Idzie w Chinach tego w miliony ton, wiec moze to jest pomysl by takie kurze stopki, ktore sa u nas praktycznie marnowane eksportowac do Chin.

Generalnie w Chinach kulinarnie juz nic nie jest mnie w stanie zaskoczyc, a probowalem kilkudziesieciu juz chyba kuchnii , bo oprocz przyjmijmy tych 8 najwazniejszych, kazdy okreg, miasto, gmina na swoje specjaly. Niektore rzeczy sa dla mnie smakowo neutralne (bycze jaja), kilka bylo obrzydliwych (jak gotowane w oleju jajko na dzien przed wykluciem pisklaka), ale 90% dan to po prostu pysznosci.

Co do paznokci nie slyszalem ze ich dlugosc podnosci status spoleczny, ale w przypadku facetow czesto mozna spotkac ludzi hodujacych sobie duzego pazura na malym palcu ktory sluzy do grzebania w zebach, w uchu, w nosie i chyba w d... (chociaz tego na szczescie na wlasne oczy nie widzialem). Natomiast status spoleczny m.in okresla opaleznizna, a raczej jej brak czyli bladosc, ktora m.in ma podkreslac ze nie pracuje sie fizyczne w polu czy na zewnatrz ale w biurze umyslowo. Dlatego czasami wychodza takie paradoksy, ze Chiny to potentat produkcji lozek do opalania, chociaz praktyki w tym temacie nie maja zadnej. W 2003 roku jedna z polskich firm kosmetycznych na swoim stanowisku targowym w Chinach miala prawie 80% produktow zwiazanych z opaleniem (olejkow, kremow opalajacych czy przyciemniajacych skore) pogratulowac wiec tym ludziom podstawowej znajomosci rynku a raczej jej braku. Oczywiscie zabrali oni caly ten kram z powrotem do Polski bo Chinczycy nie chcieli brac nawet darmowych probek.

Malze, ostrygi, krewetki wszystko ok, do slimakow nie moge sie przelamac. Nie da rady. Chociaz smakowaly mi kiedys jak podali nam w restauracji bez muszelek, tyle ze ja nie wiedzialem co to jest ;)

A i jeszcze jedno, swinski mozg, no niestety nie dam rady, tez widuje jak ludzie sie tym zachwycaja praktycznie codziennie, ale nie dalem rady sprobowac.

Podobno smakuje jak tofu :)

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: N cze 21, 2009 5:26 pm 

YuKi napisał(a):
blllle te specjały brzmią okropnie a może coś o słodkościach powiecie ???? jaki jest najpopularniejszy deser w Chinach ????

Arbuz, po lunchu, w trakcie dnia, po obiedzie, na wieczor... ciagle WATERMELON :)

Ciastka i torty maja niezle, chociaz ja stram sie unikac. Ostatnio tylko lody, teraz w Shanghaiu dzien w dzien 35-37 stopni w cieniu, w sloncu nie idzie wytrzymac. Post pisze o 00:25 w nocy, a temperatura na zewnatrz - 29 stopni.

Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 22, 2009 8:50 am 

wow to super :) u nas jest 10:00 i jakieś 15 stopni :/ kiedys dostałam z Hong Kongu od mojej znajomej owsiankę ( bo wiedziała ze zawsze jadam na śniadanie) błyskawiczną, coś jak u nas gorący kubek, po zalaniu wyglądało to strasznie a smakował jeszcze gorzej ;p hehehe

Tytuł:
PostNapisane: Śr lip 08, 2009 2:46 pm 

:D HI . Nice to know you all here . I am Rachel from china. I am chinese . If you need some help from china . Can contact with us . China has a so long histroy and civilization . It is so wonderful

Tytuł:
PostNapisane: So sie 29, 2009 1:25 pm 

Ja również słyszałem, że długi paznokieć przy którymkolwiek z palców (bynajmniej u rąk ;)) to oznaka wysokiego statusu społecznego. Zauważyłem go u większości właścicieli fabryk oraz "bossów" firm, z którymi współpracujemy.
Odnośnie opalania - śmieszna sprawa. Z narzeczoną mamy zamiar wybrać się niedługo do Chorwacji.. poopalać się :D Ale ona chyba nie chce :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1