Import z Chin Forum BigChina.pl
http://forum.bigchina.pl/

O Chinach: Taniej w Polsce niż w Chinach?
http://forum.bigchina.pl/viewtopic.php?f=4&t=207
Strona 1 z 1

Autor:  Wojtek Szymczyk [ Pt wrz 07, 2007 9:22 am ]
Tytuł:  O Chinach: Taniej w Polsce niż w Chinach?

Przeglądając wiadomości w jednej z gazet natrafiłem na stronach gospodarczych na informację, która może wywołać zdziwienie w Polsce.

Ale zacznijmy od pytania do Pana Kowalskiego, który o Chinach wie niewiele – ot, tyle co z gazet polskich (czyli niemal nic), czy też telewizji (Chiny? A po cokolwiek pokazywać. Komunizm panie dziejku, komunizm).

Panie Kowalski, za ile kupisz Pan samochód w Polsce? Z wszystkimi papierami, z tablicami? No za ile? Szczególnie teraz, gdy na potęgę sprowadza się używane samochody z Niemiec?

Czy zdajesz sobie Panie Kowalski sprawę z tego, że w Szanghaju, żeby dostać tablice rejestracyjne, trzeba zapłacić więcej, niż za cały samochód sprowadzony z Niemiec? W tym roku płaci się za tablice szanghajskie 17 tysięcy złotych.

Sporo? Ano sporo.

Kupują Chińczycy? Ano kupują.

Wnioski – samemu do wyciągnięcia.

To tylko jeden w przykładów. Ale znamienny. Bo świadczy o tym, że jest sporo Chińczyków, którzy mają pieniądze.

Malkontentom w odpowiedzi - jasne, to nie dotyczy wszystkich. Ale pokazuje, w jakim tempie się ten kraj rozwija. I jak coraz więcej ludzi może sobie pozwolić na coraz więcej.

Autor:  Paulina [ N wrz 23, 2007 10:37 am ]
Tytuł:  :)

Ostatnio tez sie napotknelam na ciekawy temat. W Chinach, az 300 milionow ludzi moze sobie pozwolic na luksusy. To tak jak cala Europa do kupy wzieta. :D

Autor:  bugabooo [ Cz gru 21, 2017 2:37 pm ]
Tytuł:  Re: O Chinach: Taniej w Polsce niż w Chinach?

kiedy jest tak tanio w Polsce, nie potrzebujesz nawet oderu z Chin

Autor:  selme [ Pn sty 08, 2018 10:53 am ]
Tytuł:  Re: O Chinach: Taniej w Polsce niż w Chinach?

Sama nie jestem jakoś zbytnio przekonana do zamawiania na aliexpress. Przeglądałam sobie tam ubrania i owszem są tanie, ale to co na zdjęciach czasami bardzo różni sie od tego co jest w rzeczywistości. No i takie ubrania często są jakościowo kiepskie, a sama wole sobie kupić raz na jakiś czas coś droższego, ale za to lepszego jakościowo. Poza tym może być problem z rozmiarówką a jak przyjdzie coś zbyt małego albo zbyt dużego to do Chin tego nie odeślesz.....

Sama czekam zwykle do czasu kiedy pojawiają się wyprzedaże i wtedy robię wieksze zakupy Kupuję w taki sposób buty, nowe kurtki Ale na tych pierwszych wyprzedażach.Bo potem zostaje jedynie to czego nikt nie chciał albo jakieś duże rozmiary.
Fajne zniżki na buty widziałam ostatnio w Answear https://answear.com/p/botki-na-koturnie-1977-t.html

Autor:  Ania389 [ So maja 26, 2018 12:47 pm ]
Tytuł:  Re: O Chinach: Taniej w Polsce niż w Chinach?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy ruszyć wyobraźnią. Przykładem niech będzie samochód. Chińczycy mają swoje marki samochodowe, jest to bardzo pozytywne dla osób kupujących samochody w tamtym kraju. U nas sprawa wygląda zupełnie inaczej. Często importujemy samochody z Niemiec, płacimy marże sprzedającym i tracimy.

Następną kwestią są tak zwane produkty podróby. Jesteśmy znani z tego, że narzekamy na wszystko, co wyprodukowane w Chinach. Co się jednak dziwić, jak ceny nie są zbyt duże. Przykładem jest odzież, której jakość rzeczywiście nie jest oszałamiająca. Osobiście twierdzę, że jednak cena jest wyznacznikiem jakości i również znajdziemy chińską bluzkę, która jest dobrze wykonana. Cena w tym wypadku będzie większa. Trzeba jednak pamiętać, że w Chinach nie muszą się martwić importem i znowu mają przewagę nad nami w kwestii cen.

Mam jeden sposób, aby optymalizować swój zakup. Należy do nich longfashion.pl. Znajduję tam produkty wielu sklepów, dokonuję porównania i wybieram ten najodpowiedniejszy.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/