Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr kwi 25, 2018 7:53 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lut 28, 2008 7:16 am 

Oczywiście jeśli się tym wolnym czasem dysponuje. Ale przyjmijmy, że w weekend można odpocząć i tego czasu trochę się na relaks znajdzie.

W takiej to sytuacji powstaje dylemat - jak ten czas spędzić. I temu właśnie zagadnieniu poświecę kilka wpisów.

----- ----- -----

W dzisiejszym odcinku zajmiemy się azjatyckim fenomenem, który w Europie przeciera dopiero szlaki i raczkuje.

Karaoke, czyli śpiewanie.

Najkrócej można napisać tak: mikrofon w dłoń, wybranie piosenki i można śpiewać.

Zabawa przednia, aczkolwiek wskazane, żeby osoby prezentowały w miarę zbliżony poziom - kiepska zabawa, gdy ktoś śpiewa niczym Pavarotti a my się tylko modlimy, żeby nam się udało wymruczeć bez większych zafałszowań ;-)

Cały 'proces' przebiega tak:

- wybranie utworów, który będziemy próbować zaśpiewać

Obrazek

Na zdjęciu WeiWei, koleżanka Heleny ze szkoły średniej - przy ustalaniu listy utworów.

Samo wybieranie utworów - banalne. Oczywiście przydaje się znajomość chińskiego, żeby przebrnąć przez te wszystkie menu - utwory chińskie, koreańskie, japońskiej, zachodnie. Szukanie po nazwach zespolow, po tytułach utworów. Ustawienia dzwięku - z oryginalnym wokalem, czy bez. Itd, itp.

- przygotowanie mikrofonów, włączenie, przyjęcie właściwej pozycji

np. siedzącej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

lub tez stojącej (lepsza praca przepony ;-) )

Obrazek

Wskazane jest także zaangażowanie ;-)

Obrazek
To właśnie przykład profesjonalnego podejścia do śpiewania - ale powiedzcie mi sami, czy Sinatrę można śpiewać inaczej? ;-)

No i w końcu śpiewanie. Byle nadążyć za 'krzakami' ;-)

Obrazek

Obrazek

W międzyczasie, gdy się trochę zmęczymy, w gardle zaschnie, a w brzuchu kiszki marsza zagrają - w takiej to sytuacji można zamówić coś do jedzenia i do picia. Nie ma z tym żadnego problemu. Każde szanujące się karaoke ma własną kuchnię, w której przygotowywane są posiłki. Wystarczy więc wybrać coś z karty i po kilkunastu minutach zajadać się tylko po to, żeby powrócić po chwil kilku do śpiewania :-)

----- ----- -----

Podsumowanie:

Przeciętny czas trwania: 3 godziny (przy czterech osobach to zacne minimum)

Koszt zabawy dla czterech osób: w zależności od miasta i lokalu. Ceny zaczynają się już od niecalych 3pln za osobę za godzinę, co przy czterech osobach i 3 godzinach da nam złotych 36.

Współczynnik zabawowości: 4/5 (do ideału trochę brakuje - zabawa w zasadzie statyczna, choć można się bujać w rytm muzyki).

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 18, 2008 8:05 am 
super abawa
jeden problem w guangzhou karoke kosztuej srednio 350 za wstep nie wazne ile osob, 200 za prezenterke, i po minimum 200 za kazda dziwczyne chinke ktoa nam towarzyszy, talerz z owocami, nic specjalnego 175 czasem 150 , czyli 1000 rmb ani sie ne obejrzysz, jesli yslisz o alkoholu to 600 za absoluta
peter

Tytuł: Peter
PostNapisane: Wt lis 18, 2008 9:54 am 

mowimy o dwoch roznych rzeczach - ja pisze o karaoke, Ty natomiast o KTV :-)

Roznica polega na tym, ze do karaoke idzie sie pospiewac ze znajomymi, zas do KTV - pospiewac z dziewczynami do towarzystwa.

Proponuje poszukac karaoke w Guanghzou - zaloze sie, ze ceny beda zupelnie inne :-)

Pozdrawiam!
Wojtek

Tytuł:
PostNapisane: Śr lis 19, 2008 2:56 pm 
masz 100% racji
peter

Tytuł: karaoke
PostNapisane: So sie 08, 2009 9:26 pm 

Rzeczywiście karaoke to rewelayjna sprawa w Chinach ( w Polsce zresztą też). Ostatnio jak byłam w Weifangu trafiłam przypadkiem na karaoke nad rzeką. mnóstwo osób śpiewających i bawiących się razem. Kto szedł przyłączał się do śpiewającej grupy. W takich momentach żałuję że nie znam chińskiego :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 21, 2009 4:35 pm 

No a co dla osób, których śpiewanie nie bawi??? Raz na czas ok, nawet może być wesoło, ale w każdy weekend ten typ zabawy mnie raczej nie bawi...Z moich propozycji to te najfajniejsze dla mnie: masaże- można znaleźć dobre i niedrogo w całych Chinach, siłownia, "western style" knajpki, rower, no i znalezienie znajomych to podstawa....Razem łatwiej znosic pewne rzeczy, które zaskakują na codzień...

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 08, 2009 3:09 am 

Ja lubie poznawac nowe miejsca.
Dlatego warto jest wybrac sie w weekend na mala podroz poza miasto.

Mozna naprawde dostrzec wiele ciekawych rzeczy zobaczyc zycie z innej perespektywy.
A kogo jest stac moze nawet zrobic weekendowy wypad dalej, dzis samolot nie kosztuje majatku.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 09, 2009 3:50 pm 
chello9999 napisał(a):
Ja lubie poznawac nowe miejsca.
Dlatego warto jest wybrac sie w weekend na mala podroz poza miasto.

Mozna naprawde dostrzec wiele ciekawych rzeczy zobaczyc zycie z innej perespektywy.
A kogo jest stac moze nawet zrobic weekendowy wypad dalej, dzis samolot nie kosztuje majatku.

Pozdrawiam

co to wnosi do watku??
Czytaj wlasny post na temtjak pwoinna dzialc forum
Peter

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 10, 2009 6:54 pm 

to wnosi do watku ze wedlug mnie jest warto wybrac sie poza duze misato na prowincje, jesli ktos posiada czas wolny.
Dostrzega sie zycie ktore w duzych miastach zamika.

Taki jest tez temat "Co zrobić w Chinach z wolnym czasem?"

Ja wlasnie czasto pakuje maly plecak i wybywam na 2 dni, poznaje Chiny i kulture tego kraju oraz ludzi tu mieszkajacych. Czesto na takich wypadach obcy ludzie zapraszaja mnie do swoich domow na poczestunek i pokazuja rozne rzeczy lub opwiadaja historie ktorych nie przeczytasz w ksiazkach gdzyz sa poprostu z zycia wziete. Dla mnie jest to super doswiadczenie i chetnie na to poswiecam swoj wolny czas.

O czym ty tylko chyba mozesz pomarzyc czlowieku!

Natomiast twoj post jest czystym SPAMem.

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 29, 2009 6:32 pm 

chello9999 napisał(a):
to wnosi do watku ze wedlug mnie jest warto wybrac sie poza duze misato na prowincje, jesli ktos posiada czas wolny.
Dostrzega sie zycie ktore w duzych miastach zamika.

Taki jest tez temat "Co zrobić w Chinach z wolnym czasem?"

Ja wlasnie czasto pakuje maly plecak i wybywam na 2 dni, poznaje Chiny i kulture tego kraju oraz ludzi tu mieszkajacych. Czesto na takich wypadach obcy ludzie zapraszaja mnie do swoich domow na poczestunek i pokazuja rozne rzeczy lub opwiadaja historie ktorych nie przeczytasz w ksiazkach gdzyz sa poprostu z zycia wziete. Dla mnie jest to super doswiadczenie i chetnie na to poswiecam swoj wolny czas.

O czym ty tylko chyba mozesz pomarzyc czlowieku!

Natomiast twoj post jest czystym SPAMem.

Ciekawe spostrzezenie. Przebywales kiedys na prawdziwej chinskiej wsi czy prowincji? Jesli tak interesuje mnie w jakich rejonach sie poruszales. Wiesz duzo podrozujemy po Chinach i chcialbym poznac Twoje relacje i spostrzezenia jesli to oczywiscie mozliwe. Szczegolnie interesuja mnie zakatki Chin do ktorych wiekszosc turystow nie ma dostepu.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 08, 2010 12:43 pm 

Tak bylem nie na jednej wiosce chinskiej, ale uwazam ze tutaj nie jest temat na to.

Raczej nalezaloby chyba zalozyc temat o wartych wizyty zakatkach Chin.

Autor tego tematu robi to na swoim blogu, bardzo dobrze.

Ja moze jak bede mial wiecej czasu na opisywanie swoich wrazen i spostrzezen zaloze taki temat.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 08, 2010 1:07 pm 

Przejść się na publiczne rozstrzeliwanie opozycjonistów.

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 12, 2010 2:23 pm 

Najlepiej pójść do chińskiej knajpy :P

Dowiedz się jak importować

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 04, 2010 5:33 pm 

Wyczytałem w kilku miejscach ,że jest opcja przelotu helikopterem nad HKG, bardzo mnie to zainteresowało przed moim pobytem tam, czy ktos z Was korzystał z takiej usługi ?

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N sty 16, 2011 4:31 pm 

Karaoke nie każdy lubi ten typ zabawy oraz nie każdy będzie mógł znieść głosu śpiewającej azjatyckiej kobiety ze względu na często trudny do zniesienia dla europejczyków tembr głosu i częstotliwość.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1