Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N cze 24, 2018 11:14 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 10, 2011 3:22 pm 

Jeśli chodzi o chińskie targi, szczególnie dla branży odzieżowej polecam uwadze:

http://chiny24.com/blog-importera/impor ... sc-1-targi

Podróż z Hong Kongu do Kantonu, szczególnie z bagażami najlepiej odbyć jednak pociągiem. Wersja alternatywna to autobusy, które jeżdżą pod znakiem China Travel, biura chińskiego, w którym można również załatwić sobie chińską wizę. Na granicy trzeba wyładować swoje bagaże, przejść odprawę i załadować się do autobusu po drugiej stronie. Bywa to upiardliwe, szczególnie przy większej ilości tobołów. Ale tutaj nie ma ograniczeń co do ilości i wagi. W pociągach są małe przedziały bagażowe, regały na walizki, nie zawsze się tam można pomieścić.

pomagamy w imporcie z Chin od 1994 roku!

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 10, 2011 5:26 pm 

Witam.
Najsprawniej będzie opcja autobusowa,bezpośrednio z Lotniska w Hong Kongu do Guangzhou.W tej opcji nie musisz się błąkać po Hongkongu.Bilet kosztuje 250Y.Radziłbym również zamieszkanie nie w Guangzhou /hotele w czasie targów są trzykrotnie droższe/.Ja zawsze zatrzymywałem się W Hou Jie.Bardzo przyzwoity hotel 250Y/dwuosobowy ze śniadaniem Le Yi Hotel/.To jest na trasie z Hong Kongu do Guangzhou.Też autobus z lotniska w Hong Kongu.Każdego dnia dojeżdżałem taksówką/ok.1 godz/ za 250Y.W sumie mieszkając w Guangzhou też będziesz musiał dojeżdżać taksówką i może nawet dłużej niż 1 godz.Teren obecnych targów jest położony na obrzeżach miasta od strony Hou Jie/Hong Kongu/.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 12, 2011 5:40 pm 

Witam , co do targów to właśnie mam podobne odczucia do tych zawartych w artykule na blogu . Biorąc uwagę to że nie kupuje ilości kontenerowych (odzież , obuwie , akcesoria) szczerze wątpie w to czy że targi mi jakoś znacznie pomogą .Wiem też że wyjazd "na własną rękę" w czasie targów może być ciężkim orzechem do zgryzienia (utrudniony transport , drogie hotele , tłumy ludzi) Jeżeli się mylę proszę o skorygowanie moich poglądów.

Natomiast podtrzymuje pytanie co do dostania sie do samego GZ . Jak zrobić to najrozsądniej ( prosze o dokładną odpowiedź ) . Gdzie sie kierować czy bezpośrednio do GZ czy do HK i potem próbować autobus bezpośrednio , czy pociąg z dworca w Kawloonie ? Pamiętając że jade tam pierwszy raz , znając barierę jezykową.

PS: Jak wygląda sprawa załatwienia wizy do CHRL w samym HK ? czy wystawiają od ręki ? czy mogą być problemy? i jak to załatwić najsprawniej w Polsce czy tam ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1