Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Cz lip 19, 2018 2:06 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Hong Kong
PostNapisane: So sty 16, 2010 7:49 pm 

Witam serdeczenie
czy ktos z osób na forum może podzielis sie informacja najnajlepiej przemiescic sie z Hong Kongu do Guangzhou lub w te okolice oraz jesli mozna to podac orientacyjne ceny za bilet

pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: N sty 17, 2010 2:11 pm 

jest szybka kolej jedzie się ok. godziny ceny biletu nie pamiętam

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 19, 2010 3:23 pm 

Ta kolej to chyba jedyna opcja, tylko trezba jeszcze w HK dostać wizę, czeka się na nią parę godzin, tylko trezba przyjść przed południem, inaczej będzie dopiero na drugi dzień o ile dobrze pamiętam

Tytuł:
PostNapisane: N mar 14, 2010 3:50 am 

osobiscie jechalem i polecam pociag HK - guangzhou
kosztuje chyba 140 $ HK w jedna strone, jedzie sie ok 2 godzin we wzglednym komforcie

jest tez prom jesli ktos chce poogladac ladne widoki na morzu, ale jeszcze nie korzystalem, wiec nie powiem jaka cena itp

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 19, 2010 2:17 am 

mozna tez z Shenzhen jechac ze stacji Luohu do Guangzhou za 75 rmb. pociagi sa bardzo czesto i rozpedzaja sie do 200 km/h i podroz trwa okolo 1h. jechalem 2 dni temu. do stacji Luohu z centrom HK mozna dojechac koleka za okolo 35 hkd - dawne KCR ale teraz wchodzi w sklad metra HK.

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 19, 2010 4:47 pm 

Dodalbym do listy opcji autokary kursujace bezposrednio miedzy Kantonem i HK. Cena zdaje sie ok. Y100.

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 25, 2010 8:30 pm 

Autokarem chyba trochę długo to trwa ?
BTW z jakiej stacji w HK odjeżdżają pociągi bezpośrednio do Guangzhou ??

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 26, 2010 4:50 am 

nigdy nie jechalem pociagiem bezposrednio do GZ ale o ile sie nie myle to stacja poczatkowa jest Hung Hom. ja zwasze jezdze poprzez Lo Wu ( po chinskiej stronie Luo Hu ) a tam co 20 minut sa szybkie pociagi do GZ. do Lo Wu tez mozna dostac sie latwo - pociag jezdzi co klikanascie minut tak wiec nie trzeba dokladnie planowac godziny wyjazdu

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 26, 2010 7:09 pm 

Czy po Chinskiej stronie nie ma problemu z dogadaniem się po ang ??
Mi w Shenzhen Chinka kupowała bilet, samemu po angielsku nie dał bym rady

Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 30, 2010 3:47 am 

na tej stacji zawsze kupowalem sam i mysle ze powinienes sie dogadac. ja jestem w lepszej sytuacji poniewaz zawsze mam ze soba tel z chinska karta i w razie problemow dzwonie do biura czy znajomych i podaje telefon :) - to najlepsze rozwiazanie. ale najlepiej niech ci ta znajoma chinka napisze po chinsku wazne adresy , nazwy itp... i wtedy bedzie po klopocie. inaczej mozesz miec duze problemy. akurat na przy tej stacji jest duzo sklepow gdzie zaopatruja sie "dlugie nosy" :) i ludzie z HK i tam sporo chinczykow mowi dosc dobrze po angielsku to wrazie czego ktos ci pomoze

Tytuł: łatwizna
PostNapisane: Cz maja 20, 2010 12:12 am 

do kantonu z hong kongu można dojechać szybką koleją. szybką i znacznie fajniejszą niż intercity z gdyni do warszawy. koszt około 140 yuanów. do chin ludowych można "wyrwać" się z hong kongu autobusem. tutaj pełną ofertę przedstawi w hong kongu każde biuro china travel office. charakterystyczne, bo z czerwoną gwiazdą. wizę w razie czego też załatwią. moje ulubione biuro na wan chai, w pobliżu computer center. bilet autobusowy (wysiadka w guangzhou, przed mariottem) około 100 yuanów. jedyna niewygoda, to odprawa na granicy. dla pewnych linii autobusowych niestety trzeba opuścić autobus z podręcznym i się przesiąść do chińskiego (zazwyczaj takiego sobie). czasem trzeba się karnąć z całym bagażem, niestety....

pomagamy w imporcie z Chin od 1994 roku!

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 9:43 am 

Witam,

Bilet z HKG do Guangzhou pociagiem kosztuje 168 RMB albo 190 HK$. Pociag odchodzi ze stacji metra Hung Hom (niebieska linia). Z lotniska mozna tam dojechac autobusem A21 za 33 HK$.
Chociaz z lotniska lepsza opcja bedzie autobus (kilka biur podrozy zaraz przy wyjsciu z odprawy), albo jest opcja poplyniecia do Guangzhou promem z lotniska, ale jeszcze nie probowalem.

thike@tlen.pl

Tytuł:
PostNapisane: N sty 09, 2011 7:33 pm 

Witam planuje podróż do Guangzhou , wiem że jest troche osób które znają dobrze to miasto prowadząc tam interesy , są też tacy którzy mieszkają tam na stałe . Ze względu na zawyżone ceny hoteli , trudniejszy transport itp rozpatruje czy polecieć w czasie Canton Fair ( 3 faza ) czy ruszyć wcześniej . Nie jestem jeszcze asem handlu nie zamawiam ogromnych ilości towaru wydaje mi się że na tym etapie wystarczą mi miejscowi hurtownicy. Proszę o podpowiedź czy Targi Kantonskie są obowiązkowe czy mogą znacząco wzbogacić moją wiedzę rozszerzyć moje "importowe horyzonty" i "handlowe poglądy" czy kontakty tam zdobyte zmienić moje podejście do spraw biorąc pod uwagę to że nie dysponuje milionami złotych i ilości które kupuje nie wypełniają po brzegi hal i magazynów.

Kolejne pytania dotyczą typowo samej podróży do GZ . Jak najlepiej dotrzeć do GZ . Czy wybrać lot bezpośrednio do samego GZ np przez Paryż lub Frankfurt ( wiem że ta opcja ma dużo minusów , sam czas podróży samolotem ) czy lecieć do Hong Kongu* i tam wybrać jedną z opcji transportu ( autobus , pociąg , statek). Byłem już w Chinach i zdaje sobie sprawę z bariery językowej jaka nas dzieli i że możemy sie wypchać naszym angielskim . Prosił bym o dokładne wytłumaczenie jak najlepiej dostać sie z HK do GZ i jak wygląda sprawa wizowa razem z powrotem o jaką wizę powinienem się starać.

*Wiem że na lotnisku w HK można wziąć autobus A21 do dworca Hung Hom w Kawloonie (KCR Station)- Jak jest oznaczony czy też w jezyku ang. ,gdzie kupić bilet , ile kosztuje bilet , jakie są limity bagażowe, czy zdarza się że autobus ma full miejsc i nas nie zabierze?
* Z dworca bierzemy pociąg do GZ (GZ East Station) - Czy jest to kurs bezpośredni ? Gdzie będzie odprawa wizowa? Gdzie kupić bilet i czy da się go wcześniej zarezerwować? Czy zdarzają się przepełnienia , co ile jeździ , ile kosztuje , czy są limity bagażowe ?

Reasumując prosił bym o poradę jak najsprawniej dostać się do GZ i czy wizyta na Canton Fair 2011 może okazać się dla mnie bardzo ważn

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 10, 2011 12:20 am 

Winstrol napisał(a):
Witam planuje podróż do Guangzhou , wiem że jest troche osób które znają dobrze to miasto prowadząc tam interesy , są też tacy którzy mieszkają tam na stałe . Ze względu na zawyżone ceny hoteli , trudniejszy transport itp rozpatruje czy polecieć w czasie Canton Fair ( 3 faza ) czy ruszyć wcześniej . Nie jestem jeszcze asem handlu nie zamawiam ogromnych ilości towaru wydaje mi się że na tym etapie wystarczą mi miejscowi hurtownicy. Proszę o podpowiedź czy Targi Kantonskie są obowiązkowe czy mogą znacząco wzbogacić moją wiedzę rozszerzyć moje "importowe horyzonty" i "handlowe poglądy" czy kontakty tam zdobyte zmienić moje podejście do spraw biorąc pod uwagę to że nie dysponuje milionami złotych i ilości które kupuje nie wypełniają po brzegi hal i magazynów.

Kolejne pytania dotyczą typowo samej podróży do GZ . Jak najlepiej dotrzeć do GZ . Czy wybrać lot bezpośrednio do samego GZ np przez Paryż lub Frankfurt ( wiem że ta opcja ma dużo minusów , sam czas podróży samolotem ) czy lecieć do Hong Kongu* i tam wybrać jedną z opcji transportu ( autobus , pociąg , statek). Byłem już w Chinach i zdaje sobie sprawę z bariery językowej jaka nas dzieli i że możemy sie wypchać naszym angielskim . Prosił bym o dokładne wytłumaczenie jak najlepiej dostać sie z HK do GZ i jak wygląda sprawa wizowa razem z powrotem o jaką wizę powinienem się starać.

*Wiem że na lotnisku w HK można wziąć autobus A21 do dworca Hung Hom w Kawloonie (KCR Station)- Jak jest oznaczony czy też w jezyku ang. ,gdzie kupić bilet , ile kosztuje bilet , jakie są limity bagażowe, czy zdarza się że autobus ma full miejsc i nas nie zabierze?
* Z dworca bierzemy pociąg do GZ (GZ East Station) - Czy jest to kurs bezpośredni ? Gdzie będzie odprawa wizowa? Gdzie kupić bilet i czy da się go wcześniej zarezerwować? Czy zdarzają się przepełnienia , co ile jeździ , ile kosztuje , czy są limity bagażowe ?

Reasumując prosił bym o poradę jak najsprawniej dostać się do GZ i czy wizyta na Canton Fair 2011 może okazać się dla mnie bardzo ważn

Kiedy wybierasz sie na targi i dla jakiej branży. Jeśłi uda mi się znaleźć chwilę czasu 10-14 dni to będę się tam wybierał. Czy wizyta na targach będzie pomocna musisz sam ocenić wcześniej. Wybieram się odwiedzić targi + kilka fabryk z którymi współpracuję ale nic nie stoi na przeszkodzie abym mógł trochę pomóc jeśli będzie to możliwe.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 10, 2011 9:48 am 

dzienkuję za propozycję branża odzieżowa - jeżeli już to wybieram się na 3 fazę targów jeżeli się nie mylę to od 2 maja , w chwili obecnej najbardziej zależy mi na szczegółowym opisie jak najsprawniej dostać się do samego GZ

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1