Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn gru 17, 2018 8:51 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 25, 2010 7:50 am 

McDonald's po schodkach w dol... Coca Cole tez pamietam, ba, ona wciaz jest taka z maszyn ulicznych, bo z puszek/butelek juz posmaku chloru (miejmy nadzieje, ze to chlor a nie smrod Huangpujiang...) nie ma.
NB pierwszy McD w ChRL byl zdaje sie jednak nie w Szanghaju, ale w Pekinie, na rogu Wangfujing i Chang'anjie. Jako studenci bylismy wniebowzieci, ze oprocz chinszczyzny bedzie mozna zjesc amerykanskiego hamburgera, ktorego pierwszy smak poznalem w HK i potem w Pekinie marzylem, zeby miec jeszcze kiedys okazje sprobowac jeszcze raz...
Pozniej Li Kaishik (Li Jiaxiang), miliarder z HK zawarl jakis uklad z wladzami Pekinu i rozpoczal budowe Henderson Center, a McDonalda przesunieto nieco dalej, dajac temu ostatniemu w ramach rekompensaty wiele innych lokalizacji w miescie.

Pare dni temu zajrzalem do naszego pawilonu na expo krotko przed polnoca, i bigos byl wciaz dostepny. Kilka dni temu jadlem tam doskonala pieczona kaczke z modra kapusta i rodzynkami, do tego zurek - rewelacja!
Po raz pierwszy od 4 lat...

Ostatnio edytowano Wt maja 25, 2010 6:40 pm przez Jarek Szymanski, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: So maja 29, 2010 1:22 pm 

Textile House Polska napisał(a):
Uwielbiam Shanghai. Bo kosmpopolityczny, bo nieprzewidywalny, bo pełen niespodzianek. Takich jak bigos i pierogi na EXPO. Ale mój Shanghai to Huai Hai Lu z wszystkimi tajemnicami. Kiedyś Nanjing Lu z pierwzym w Chinach Mc'Donalds, do którego na piechotę "szłem" z Wu Ning Lu. Tam było jedno z pierwszych KFC w całych Chinach. Pamiętam Colę z chlorem (woda jak z basenu + syrop) oraz smak zestawów kurczakowych zmieszany ze smakiem farb naściennych tryskanych z pistoletów. Bo tak było: panowie w maskach "napylali ściany", a "kuchnia" wydawała smażone kurze udka... Niezdrowo? Odrażająco? Bez przesady. Jeździłem po Chinach z zawodowymi kierowcami, odwiedzałem knajpy przy rogach II kolejności odśnieżania. Inspektor Sanepidu umarłby tam ze trzy razy... A tęsknię za tymi mobilnymi gar-kuchniami w Shanghaju w latach 90-tych. 10 yuanów o 2 w nocy, uczta po pachy, smaki niewyobrażalnie piękne...

Zastanawiam sie czy Wy kiedykolwiek widzieliscie Shanghai?

Te wszystkie komercyjne ulice wlaczajac NR sa po prostu stworzone dla turystow...

Ja mieszkam na Minhang na Pudong zagladam tylko i wylacznie kiedy musze spotkac sie z jadnym Rosjaninem...

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 01, 2010 10:51 am 

[/quote] Zastanawiam sie czy Wy kiedykolwiek widzieliscie Shanghai?

Te wszystkie komercyjne ulice wlaczajac NR sa po prostu stworzone dla turystow...

Ja mieszkam na Minhang na Pudong zagladam tylko i wylacznie kiedy musze spotkac sie z jadnym Rosjaninem...[/quote]

Nie, nie widzieliśmy. Wymieniamy się impresjami bazując na artykułach z National Geographic i programach z Discovery....

A na serio: punkt widzenia zależy od punktu siedzenie. Może Huai Hai i Nanjing są ulicami dla turystów. Ale jak pomieszkasz parę lub paręnaście miesięcy w miejscach takich jak Suzhou, Wuxi lub Shaoxing, to nie masz ochoty oglądać tajemniczych zakątków miasta, tylko lgniesz do miejsc gdzie kupa międzynarodowego luda, milion opcji na jedzenie inne niż to z sosem sojowym i na picie inne niż chińskie piwo, czy zielona herbata zalewana po wielokroć. W Shanghaju jest wiele fajnych miejsc do mieszkania, w Suzhou jednak spokojniej i pewnie trochę taniej.

Pozdrawiam,

pomagamy w imporcie z Chin od 1994 roku!

Tytuł:
PostNapisane: So cze 05, 2010 8:07 pm 

Nie, nie widzieliśmy. Wymieniamy się impresjami bazując na artykułach z National Geographic i programach z Discovery....

wiem zauwazylem... wy wszyscy przyjezdni macie to do siebie...

pokaz mi rezydenture i conajmniej rok pobytu, albo tak ze 2 lata w Chinach.. porozmawiamy. Ciekawe ilu sie z Was takich zglosi...

90% importerow - znamy Chiny - to nasz drugi dom... pewnie taki jak Twoj.. w podrzednym hotelu.

a potrem problemy, ktorych ty nie rozwiazesz, tylko my... :)

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: N cze 06, 2010 12:13 am 

my - wy - domownicy - przyjezdni... rozumiem, że zaczęliśmy się ścigać kto jest bardziej chiński.

oddaję pola.

z największą radością. w życiu nie chciałbym się o to ścigać. chińskość nie kręci mnie w żaden poddający się definicji sposób.

pokaż mi.... hmmm, to brzmi jak zaczepka w szatni od wf-u, żeby porównać kto ma dłuższego. niestety wynik takiego porównania ma się nijak do tego jak kto sobie radzi z babeczkami. bo nie od rozmiaru to zależy.

pozdrawiam z życzeniami większego dystansu,

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 09, 2010 7:04 pm 

my - wy - domownicy - przyjezdni... rozumiem, że zaczęliśmy się ścigać kto jest bardziej chiński.

oddaję pola.

z największą radością. w życiu nie chciałbym się o to ścigać. chińskość nie kręci mnie w żaden poddający się definicji sposób.

pokaż mi.... hmmm, to brzmi jak zaczepka w szatni od wf-u, żeby porównać kto ma dłuższego. niestety wynik takiego porównania ma się nijak do tego jak kto sobie radzi z babeczkami. bo nie od rozmiaru to zależy.

pozdrawiam z życzeniami większego dystansu,

mnie rowniez, ale niestety takie sa fakty i nie ma sensu sie licytowac.

w piatek pije wodke z gosciem, ktory mieszka w Shanghaiu... nic poza pudongiem nie widzial, tak sa odbierane Chiny w wiekszosci.

Ludzie przylatuja, widza cos, odlatuja i... my znamy Chiny.

Zycie tak naprawde toczy sie gdzie indziej, dlatego ucieklismy z tamtej strony rzeki. Przyjezdzaja teraz do nas ludzie, z ktorymi nawet nie robimy zadnych interesow, spotykamy sie, zalatwiamy im hotele, w innch miejscach Shanghaiu niz wczesniej nocowali, oni to odkrywaja...

Wiesz Textile latwo przyjechac do Shanghaiu i zobaczyc ta komerche i zaduch na pudongu, ale wbij sie w inne dzielnice, wyjedz za Shanghai... To juz jest zupelnie inny klimat.

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 10, 2010 9:14 am 

kiedy ja do shanghaiu walę jak w dym, żeby właśnie nawdychać się komerchy po długich pobytach w różnych miejscach, których nie pokazuje się w przewodnikach pascala. w shanghaiu mieszkałem w czasach kiedy na pudongu był tylko pearl tower i to wszystko. jeździłem tam (na pudong) promem (bo mostów nie było), żeby odwiedzać fabryki i gonić robotę przed ryżowymi żniwami, bo większość ludzi tam pracowała w fabrykach dorywczo, a głównym ich zajęciem była "gospodarka". w shanghaiu mieszkałem na wu ning lu (to nie pudong), potem głównie w suzhou (to nie shanghai), shaoxingu, znowu suzhou. najeździłem się po dziurach jiangsu, zhejiang, fujian i gungdong tyle, że dało by się obdzielić kilka osób. i wcale mnie to nie kręci. po 16 latach wiem dokładnie, że chiny są niczym opium - miłe na krótką metę, na dłuższą są bowiem bardzo niefajne. tyle, że jak to już wiesz, to jest za późno, bo tkwisz w szponach nałogu. niestety.

pozdrawiam,

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 10, 2010 4:13 pm 

(...) chiny są niczym opium - miłe na krótką metę, na dłuższą są bowiem bardzo niefajne. tyle, że jak to już wiesz, to jest za późno, bo tkwisz w szponach nałogu. niestety.

Pieknie ujete, nic dodac, nic ujac.

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 15, 2010 9:56 pm 

Jarek Szymanski napisał(a):
(...) chiny są niczym opium - miłe na krótką metę, na dłuższą są bowiem bardzo niefajne. tyle, że jak to już wiesz, to jest za późno, bo tkwisz w szponach nałogu. niestety.

I mowia to ludzie, ktorzy zazwyczaj spedzaja tu miesiac, albo moze mniej....

Polecam im zazwyczaj kuchnie z Hunan :) albo Sitchuan :) ktore obie tak naprawde kocham :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 18, 2010 12:12 am 

nie wiem co mówią o chinach ludzie, którzy bywają tam przelotem. zazwyczaj mówią niewiele, bo nie ogarniają tego co widzą, więc milczą. słowa, które pan cytuje mówię ja sam, po 16 latach mieszkania wśród chińczyków, pracy z chińczykami, doświadczania chin w bardzo różnych aspektach.

a co do kuchni - zdecydowanie wolę bardziej subtelną i urozmaiconą kuchnię kantońską. przy czym cała kuchnia chińska blednie w konfrontacji z kuchnią indyjskiego południa. a całą chińską i całą indyjską "nosem wciąga" polska wigilijna wieczerza.

pozdrawiam,

Tytuł:
PostNapisane: So cze 26, 2010 12:59 pm 

nie wiem co mówią o chinach ludzie, którzy bywają tam przelotem. zazwyczaj mówią niewiele, bo nie ogarniają tego co widzą, więc milczą. słowa, które pan cytuje mówię ja sam, po 16 latach mieszkania wśród chińczyków, pracy z chińczykami, doświadczania chin w bardzo różnych aspektach.

a co do kuchni - zdecydowanie wolę bardziej subtelną i urozmaiconą kuchnię kantońską. przy czym cała kuchnia chińska blednie w konfrontacji z kuchnią indyjskiego południa. a całą chińską i całą indyjską "nosem wciąga" polska wigilijna wieczerza.

pozdrawiam,

jak juz wiemy ogarnal Pan wszystko mieszkajac a Chinczykami przez 16 lat :) ciekawe...

tlusta kuchnia kantonska i ociekajace tluszczem potrawy, moze dla Pana sa ok.

indyjska, curry mam przynajmniej raz w tygodniu i mysle, ze takie ktore wypalilo by Panu dziure tam na dole :)

ok, Pan zniesie wszystko! podziwiam i zapraszam do Shanghaiu, ciekawe kiedy sie Pan wybierze, zaserwuje Panu taki obiad, ze nie zapomni Pan do konca zycia, telefon: 13651871729, oczekuje na Pana wizyte :) = ja zaplace prosze sie nie martwic, te 2.000 rmb to nic :)

z przyjemnoscia Pana poznam, licze na szybka odpowiedz, jesli tak czesto Pan w chinach przebywa... :)

Tytuł:
PostNapisane: So cze 26, 2010 10:37 pm 

Dziękuję za szarmanckie i pełne klasy zaproszenie. Chętnie skorzystam z tak szczodrej propozycji przy najbliższej okazji. Jak Pan zapewne wie, w piątek rozpoczęły się w polskich szkołach wakacje. Ten czas zarezerwowany jest dla moich bliskich, którzy nad doświadczony kilkukrotnie lipcowy skwar Szanghaju, czy Hong Kongu wyżej sobie cenią atrakcje Portugalii, Czarnogóry, czy Chorwacji. Dlatego też będziemy mogli się spotkać w drugiej połowie sierpnia po moim urlopie.

Pozdrawiam życząc udanych wakacji,

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 08, 2010 12:57 pm 

slavecky napisał(a):
Mnie na codzien niestety brakuje zwyklej polskiej kanapki z naszego chleba, masla smietankowego, smietany!!! i jeszcze kilku innych naszych wyanalazkow ;)

Właśnie znalazłeś niszę rynkową. Teraz musisz przekonać Chińczyków, że im też tego brakuje i ze szkodliwego dla nas importu przestawić się na eksport. Tak się rodzą miliony :D

PostNapisane: Wt cze 19, 2018 8:07 pm 

Hej, Tutaj fajny film z dokładnym kosztem 2 tygodniowej podróży po Chinach (5 miejscowości, w tym Pekin, Shanghai):
https://www.youtube.com/watch?v=HUDunfoA8Xk
Polecam

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1