Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Cz lip 19, 2018 2:01 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Euro czy nie?
PostNapisane: Pn sty 24, 2011 11:16 pm 

Witam,miałem kilka razy możliwość odwiedzenia Chin ale nigdy nie zwróciłem uwagi czy w China Bank można wymieniać Euro na Yuany.Zawsze byłem zaopatrzony w $ ,teraz zdążyło się ze jeden z klientów zapłacił mi w Euro i stad moje pytanie:czy będę miał problemy z wymianą czy nie? Pytanie kieruje do osób przebywających w Chinach lub tych którzy już takiej wymiany dokonywali,teoretykom z góry dziękuje.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 26, 2011 10:49 pm 

Można. W oddziałach bankowych, jak również w hotelach.

pomagamy w imporcie z Chin od 1994 roku!

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 27, 2011 1:01 pm 

Nie mogłoby być inaczej.

W końcu Euro ma niepodważalną przewagę nad USD = banknoty po 500 ;)

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 27, 2011 1:20 pm 

co szczególnie w hotelach nie jest sprawą błahą jeśli chce się zostać ładnych kilka dni, na kaucje trzeba małej walizki gotówki. a w przypadku euro ledwie kilka banknotów ;). praktyczne.

Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 27, 2011 9:07 pm 

Bardzo serdecznie dziękuje za odpowiedz, jeśli któryś z was rezyduje w Pekinie to w ramach rewanżu stawiam piwo.Co do hotelu to mnie zawsze kasują w jujkach i to prawie cegła banknotów,w Chinach odzwyczajam sie od portfela bo mi go żal rozciągać. :lol:

Tytuł:
PostNapisane: N sty 30, 2011 10:18 pm 

Textile House Polska napisał(a):
co szczególnie w hotelach nie jest sprawą błahą jeśli chce się zostać ładnych kilka dni, na kaucje trzeba małej walizki gotówki.

chyba pierwszy raz to slysze :)

pekin westin, shangahi w domu, teraz z gz latam do sh i tylko westin, miasteczka i podmiejskie hotele... nigdy nie musialem miec walizki gotowki na kaucje.

btw. w westin w pekinie przypadkiem w windzie moja zona spotkala Abdullaha Gula...

nie wiem gdzie Wy latacie :)

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: N sty 30, 2011 11:11 pm 

slavecky napisał(a):

pekin westin, shangahi w domu, teraz z gz latam do sh i tylko westin, miasteczka i podmiejskie hotele... nigdy nie musialem miec walizki gotowki na kaucje.

Ach wielki świat z "Mody na sukces". Nikt nie pracuje, wszyscy się przechadzają i omawiają zawiłości wspólnego drzewa genealogicznego.

W rzeczywistości zaś, w której nam maluczkim przyszło wieść żywot marny i w Westinie niestety biorą kaucję a' konto pobytu w hotelu. Zazwyczaj jest to dwukrotność "room rate" pomnożona przez zadeklarowaną ilość dób, które chcemy spędzić w danym chińskim hotelu. Jeśli bierze się lepszy pokój, w lepszym hotelu, to kaucja idzie w tysiące yuanów. "Walizka" występuje jako tu jako figura stylistyczna użyta dla ekspresyjnego podkreślenia różnicy pomiędzy plikiem yuanów, a jednym, góra dwoma banknotami €.

Tymczasem pozdrawiam życząc szampańskiego CNY

Tytuł:
PostNapisane: N sty 30, 2011 11:32 pm 

gallardo napisał(a):
Bardzo serdecznie dziękuje za odpowiedz, jeśli któryś z was rezyduje w Pekinie to w ramach rewanżu stawiam piwo.Co do hotelu to mnie zawsze kasują w jujkach i to prawie cegła banknotów,w Chinach odzwyczajam sie od portfela bo mi go żal rozciągać. :lol:

Dzięki za zaproszenie! W Pekinie nie bywam - nie lubię miasta od zawsze. Suzhou cichsze, ludzie fajniejsi. Może będzie okazja, chętnie oprowadzę!
W hotelach przyjmą w ramach kaucji również waluty (dolary, €), będą liczyć każdy banknot z szybkością sztuka na minutę, ale przynajmniej tych "cegieł" można uniknąć. No i wałków na kartach kredytowych. W jednym z chińskich hoteli próbowano ściągnąć z mojej karty 5-krotność kaucji, nie w formie blokady, tylko zejścia z konta. Na szczęście mój bank (polski), ma czujny system monitoringu operacji, człowiek zadzwonił do mnie, ścignęliśmy recepcjonistę. Od tamtego czasu kaucję załatwiam albo walutą w gotówce, albo kartą z małym limitem. Człowiek doświadcza i uczy się całe życie, nieprawdaż?

Pozdrawiam,

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 31, 2011 12:02 am 

Textile House Polska napisał(a):
slavecky napisał(a):

Ach wielki świat z "Mody na sukces". Nikt nie pracuje, wszyscy się przechadzają i omawiają zawiłości wspólnego drzewa genealogicznego.

W rzeczywistości zaś, w której nam maluczkim przyszło wieść żywot marny i w Westinie niestety biorą kaucję a' konto pobytu w hotelu. Zazwyczaj jest to dwukrotność "room rate" pomnożona przez zadeklarowaną ilość dób, które chcemy spędzić w danym chińskim hotelu. Jeśli bierze się lepszy pokój, w lepszym hotelu, to kaucja idzie w tysiące yuanów. "Walizka" występuje jako tu jako figura stylistyczna użyta dla ekspresyjnego podkreślenia różnicy pomiędzy plikiem yuanów, a jednym, góra dwoma banknotami €.

Tymczasem pozdrawiam życząc szampańskiego CNY

no dobrze moj drogi, ale konkrety...

wszyscy tu wiedza ze moja zona jest aktorka i managerem najwiekszych gwiazd w chinach... a ty jestes poeta...

teraz powiedz mi w jakim hotelu musiales miec walizke pieniedzy?

prosze o jeden przyklad.

podoba mi sie rowniez, ze czlowiek Twojego pokroju doksztalcil sie i wie co to jest westin...

dziekujemy za zyczenia z okazju Nowego Roku w Chinach... swietujemy go juz od przyjazdu z Polski :) czyli od prawie 19 stycznia.

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 31, 2011 12:37 am 

slavecky napisał(a):

wszyscy tu wiedza ze moja zona jest aktorka i managerem najwiekszych gwiazd w chinach...

Gratuluję!

slavecky napisał(a):

prosze o jeden przyklad.

Powtórzę: "Walizka" występuje tu jako figura stylistyczna użyta dla ekspresyjnego podkreślenia różnicy pomiędzy plikiem yuanów, a jednym, góra dwoma banknotami €. Figura stylistyczna...jakby to prościej wyjaśnić... ??? Może wprost: metafora? Taki zabieg stylistyczny znany uczniom szkół powszechnych...

slavecky napisał(a):
podoba mi sie rowniez, ze czlowiek Twojego pokroju doksztalcil sie i wie co to jest westin...

Korzystanie ze średniej klasy hoteli nie wymaga chyba ukończenia specjalnych kursów. One po prostu są. Ich nazwy nie są zastrzeżone dla bohaterów telenowel. W realu też z nich czasem korzystamy. Bo do tego służą. Do korzystania, nie do opowiadania.

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 01, 2011 1:17 pm 
slavecky napisał(a):

no dobrze moj drogi, ale konkrety...

wszyscy tu wiedza ze moja zona jest aktorka i managerem najwiekszych gwiazd w chinach... a ty jestes poeta...

prosze o jeden przyklad.

dziekujemy za zyczenia z okazju Nowego Roku w Chinach... swietujemy go juz od przyjazdu z Polski :) czyli od prawie 19 stycznia.

Można wiedzieć jak się nazywa małżonka???
Skoro panstwo przyjechali do Polski to w brukowcach napisali by co nie co o przyjeździe znanej aktorki i pani manager do naszego malutkiego kraju... Chyba, ża wizyta ukryta jak wizyta Bruce'a Willisa w rozlewni sobieskiego.

Z drugiej strony przecież Bruce to taki mało znany aktor, że nie warto o nim pisać............

Jak mozna to też chciałbym się pochwalić. Był pan w USA???
Bo ja znam kogoś kto był i opowiedział mi to i owo... Gwiazdy na ulicach itp...

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 03, 2011 12:22 am 

Ale chyba nie jest mniej znana niż nasze Tyskie w Chinach.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lut 03, 2011 7:06 pm 

Ja niestety nie poruszam się po tak drogich,ekskluzywnych hotelach jak Panstwo,moje kaucje oscylują niestety w granicy 5000Y,ubolewam...jak trafi mi sie droższy to podobnie jak Wy nie omieszkam wszystkich poinformować, :lol:
Co do małżonki aktorki moje szczere gratulacje,pewnie ciekawe jest życie w blasku fleszy. :roll:

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 04, 2011 11:41 am 

No właśnie! 5000 yuanów to 50 banknotów, czyli wspomniana przeze mnie "walizka". Taka ilość banknotów nie mieści się w normalnych portfelach. A w przypadku euro taka kaucja to co najwyżej 2 banknoty. I o to chodziło, ale wiadomo żyjąc w świetle fleszy, wśród wielkich gwiazd niektórzy nie zdają sobie sprawy z doświadczeń nas maluczkich.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 04, 2011 12:09 pm 

5000RMB to glupota i klamtstwo, zazwyczaj kaucja w hotelu wynosi 1 noc + oplata za nocleg.

Ostatnio kolowalismy klientow w hotelu 4+ i placili kaucje okolo 400RMB.

5000RMB mozna placic kaucje za dobry apartament w najwyzszej klasie. W sumie nawet nie wiem czy tyle.

Nie potrzeba wozic ze soba zadnej walizki pieniedzy i to jest kolejna totalna bzdura.

Textilhouse opowiada, ze wozi RMB z Europu i nie ma takiej opcji, bo po co jesli mozna bez problemu wymienic w Chinach?

Jednym slowem konczac, wystarczy wziac ze soba kilkaset USD + karta i bez zadnego problemu mozna sie poruszac po chinach. To nie jest juz jakis zascianek.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1