Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest So wrz 22, 2018 4:10 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 27, 2011 10:22 pm 

Zastanawia mnie daczego jesli spotykam Amerykanina , porozmawiam z nim, wymienimy sie wizytowkami, spotykam faceta z Hong Kongu, mozemy bez problemu sobie pogadac, a dlaczego w moemencie kiedy spotyka sie Polakow na Canton Fair sa tacy spieci, ze jakby im wsadzic w dupe kawalek drewna to po dwoch tygodniach bylby z tego diament?

Jeden z moich klientow, przechadzajac sie po tagrach i po mojej uwadze: to sa Polacy, podszedl i zaczal rozmawiac, jakis Palant ciety z metra z Pekinu (pozdrawiam kolege o wzroscie metr piecdziesiat) wrzucil 'nie kazdy handluje wszystkim'...(ten kolega, ktory moze czyta to forum bedzie wiedzial, ze o niego chodzi) Wstyd mi bylo tym bardziej, ze Zbyszek szukal katalogow i kontaktow dla swojego brata....

Tacy sa niestety wlasnie Polacy.

Z ludzmi ze Stanow, z Australii, z Niemiec mozna rozmawiac mozna sobie pozartowac...

Polak mysli tylko o jednym... ukradna mi klienta.... tak to odebralismy...

Spotkanie bylo tak zenujace, ze az mi sie slabo robilo.

Wczoraj wracalem z drugiej fazy, spotkalem faceta ze stanow, ktorego syn mieszka w hk, nie musimy robic biznesu, spotkalismy sie i pogadalismy z godzine...

Pytanie, czemu Polacy mysla tylko o jednym?

Konkurencja! Konkurencja! Ukradnie mi towar!

Zeby nie bylo watpliwosci. Mnie nie zalezy na jakis tam byle jakich klientach. Moja spolka obsluguje kliku bardzo duzych klientow.

Kazdego klienta traktujemy powaznie, ale nie kazdy klient jest powazny... :)

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: N maja 01, 2011 7:01 am 

Ta cieta uwaga tyczyla sie osob mieszkajacych w Chinach...

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

PostNapisane: Wt mar 26, 2013 11:19 pm 

To kolega chyba generalizuje ... Ja wiem że my Polacy potrafimy być czasami wobec siebie specyficzni ( szczególnie zagranicą ... ) ale ja mam wręcz odwrotne doświadczenie gdzie podczas pierwszego pobytu na targach w Kantonie ( Guanghzou ) to właśnie Polacy i w dodatku konkurencja która nas znała potrafili nam pokazać wokoło jak funkcjonować na targach ( co do kontaktów z producentami nie było mowy ) ale ogólnie takie proste sprawy jak gdzie pójść zjeść ( bo z j.angielskim u chińczyków jest kiepsko - oczywiście nie mówię o targach tylko w miejscach publicznych ) gdzie na zakupy jak poruszać się po mieście itp.

Już za dwa tygodnie będzie nasz 9 wyjazd na targi ( I faza Canton Fair ) i dlatego też aby złamać tego typu stereotypy myślenia zaoferowałem swoją pomoc na tym forum aby być może pomóc komuś w podjęciu współpracy z producentami z China ale mam wrażenie że wszyscy właśnie myślą podobnymi stereotypami. Ale to już nie mój problem jak ktoś będzie chętny to się odezwie.

I zawsze jak spotykaliśmy Polaków na targach to odczucie było dość sympatyczne, być może to ja się mylę i zawsze trafiałem na tych normalnych ale wolę wychodzić z założenia że nie jest tak źle jak kolega pisze.

Pozdrawiam
Artur

PostNapisane: Wt sie 27, 2013 3:16 pm 

Artymon napisał(a):
To kolega chyba generalizuje ... Ja wiem że my Polacy potrafimy być czasami wobec siebie specyficzni ( szczególnie zagranicą ... ) ale ja mam wręcz odwrotne doświadczenie gdzie podczas pierwszego pobytu na targach w Kantonie ( Guanghzou ) to właśnie Polacy i w dodatku konkurencja która nas znała potrafili nam pokazać wokoło jak funkcjonować na targach ( co do kontaktów z producentami nie było mowy ) ale ogólnie takie proste sprawy jak gdzie pójść zjeść ( bo z j.angielskim u chińczyków jest kiepsko - oczywiście nie mówię o targach tylko w miejscach publicznych ) gdzie na zakupy jak poruszać się po mieście itp.

Już za dwa tygodnie będzie nasz 9 wyjazd na targi ( I faza Canton Fair ) i dlatego też aby złamać tego typu stereotypy myślenia zaoferowałem swoją pomoc na tym forum aby być może pomóc komuś w podjęciu współpracy z producentami z China ale mam wrażenie że wszyscy właśnie myślą podobnymi stereotypami. Ale to już nie mój problem jak ktoś będzie chętny to się odezwie.

I zawsze jak spotykaliśmy Polaków na targach to odczucie było dość sympatyczne, być może to ja się mylę i zawsze trafiałem na tych normalnych ale wolę wychodzić z założenia że nie jest tak źle jak kolega pisze.

Pozdrawiam
Artur

Wiesz to jest bardzo specyficzne. Bylem niedawno na targach z klientem podeszli do stoiska Polacy i kwintesencja tego byla taka (pokazujac na mojego kolege): chodz, chodz ten koles to polak nie kupujemy tu....

PostNapisane: Pn mar 10, 2014 6:35 pm 

masakra jakaś zbiorowa akcja gości od SEO

PostNapisane: Wt mar 11, 2014 3:37 am 

Brak moda, i pojawiają się takie odgrzane kotlety.

Strefa czasowa: UTC + 1