Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn gru 10, 2018 8:39 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sie 04, 2011 7:42 pm 

W sobotę 23 lipca na lotnisku w Pekinie zaaresztowano człowieka, którego chińskie władze ścigały przez 12 lat. Ścigały, ścigały, aż wreszcie dopadły. Historia tego człowieka to kawałek historii zmian w Chinach i przykład jak wielkie są różnice pomiędzy rzeczywistością Chin i rzeczywistością w Europie. Nawet tej kiedyś socjalistycznej. To również historia człowieka, który zajmował się pierwotnie kopaniem studni w ubogiej wiosce, by w ciągu 20 lat stać się najbogatszym człowiekiem w państwie:
http://chiny24.com/blog-importera/lai-c ... a-przemytu

pomagam w imporcie z Chin od 1994 roku!

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: N sie 07, 2011 1:56 am 

A dlaczego wrocil, wglebiles sie w to? i dlaczego teraz?

powiaz to z wypadkiem pociagu szybkiego...

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: N sie 07, 2011 8:49 pm 

Historia na niezły scenariusz,moją wyobrażnie pobudziła ,kolejne brawa za lekkość slowa pisanego.

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 21, 2011 1:15 pm 

Fajna historia. Podobał mi się szczególnie fragment o początkach interesów, gdzie w krótkim czasie założył facet tyle firm :D . Faktyczne taki okres to eldorado dla ludzi przedsiębiorczych.

Pozdrawiam,

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 22, 2011 10:21 pm 

CARLOS napisał(a):
Fajna historia. Podobał mi się szczególnie fragment o początkach interesów, gdzie w krótkim czasie założył facet tyle firm :D . Faktyczne taki okres to eldorado dla ludzi przedsiębiorczych.

Pozdrawiam,

Ten kolega, ktory napisal ten art nie ma pojecia co zrobil ten czlowiek, jakie mial uklady w rzadzie i za co tak naprawde jest scigany.

Nie czytalem arta Leszka, nie musialem, dosc duzo opowiada i malo ma wspolnego z rzeczywistoscia.

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 23, 2011 7:36 am 

Cytuj:
Ten kolega, ktory napisal ten art nie ma pojecia co zrobil ten czlowiek, jakie mial uklady w rzadzie i za co tak naprawde jest scigany.

Nie czytalem arta Leszka, nie musialem, dosc duzo opowiada i malo ma wspolnego z rzeczywistoscia.

Całkiem możliwe, że ma Pan rację. Nie orientuję się w temacie. Zwróciłem po prostu uwagę na początki tego gościa z opisanej historii w biznesie.

Zauważyłem w biografiach naszych milionerów z listy "Wprost", że większość ich ma podobny scenariusz - w latach 80tych prowadzili jakieś drobne biznesy, a po 89tym dostrzegali braki na rynku i otwierali biznesy, które przynosiły krocie. Pamiętam fragment w stylu "w tamtym okresie wykańczałem swój dom, zauważyłem, że nigdzie nie można było dostać tego a tego - więc otworzyłem firmę.

Zapadło mi to w pamięci i teraz jakoś wyłapuję takie wątki.

Pozdrawiam,

Tytuł:
PostNapisane: N wrz 25, 2011 9:00 am 

Slavecky jak możes krytykowac brak wiedzy i jednocześnie w tym samym poście przyznać sie do nieprzeczytania krytykowanego artykułu,zastanawiam sie czy nie jesteś w jakiś sposób upośledzony,Ty lub Twój sposób myślenia.
Jednego jestem pewien,biznesowo bym Tobie na pewno nie zaufał.Nie zleciłbym Tobie nawet kupienia hot-doga w budce za rogiem w obawie że jej nie znajdziesz :lol:

Tytuł:
PostNapisane: So paź 01, 2011 12:32 pm 

slavecky napisał(a):

Prawdę mówiąc nie ma sensu komentować tego typu opinii, bo same w sobie zawierają informację o wątpliwych kompetencjach ich twórcy. Wystarczy przeczytać mój tekst, aby znaleźć tam dokładnie te informacje, których ponoć nie zawiera, czyli co dokładnie człowiek opisywany zrobił, kto w sprawę był zamieszany, jak mogą się potoczyć przyszłe losy pojmanego uciekiniera. Współczuję postawy. Naraża na śmieszność i z pewnością nie wpływa pozytywnie na wizerunek, ale to już nie mój problem. Jednocześnie dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy czytają moje artykuły - w odróżnieniu od autora zacytowanego powyżej posta - za komentarze i korespondencję.

Pozdrawiam,

Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2011 12:58 pm 

gallardo napisał(a):
Slavecky jak możes krytykowac brak wiedzy i jednocześnie w tym samym poście przyznać sie do nieprzeczytania krytykowanego artykułu,zastanawiam sie czy nie jesteś w jakiś sposób upośledzony,Ty lub Twój sposób myślenia.
Jednego jestem pewien,biznesowo bym Tobie na pewno nie zaufał.Nie zleciłbym Tobie nawet kupienia hot-doga w budce za rogiem w obawie że jej nie znajdziesz :lol:

Dlaczego mam czytac opinie kogos kto jest na zewnatrz nie bedac w Chinach i nie majac pojecia o tym co sie tu dzieje?

Gallardo, wybacz prosze, ale nie jestes dla mnie zadnym, ani autorytetem, ani klientem, o ktorego chcialbym zabiegac.

Tak jak wspominalem, my obslugujemy klientow, ktorzy inwestuja w roku ponad mln usd. i jakos dajemy sobie rade i sa nasi klienci zadowoleni. Dla jednego wiekszego klienta, wysylamy 40 x 40HQ w roku, chinskie firmy ufaja nam na tyle, ze wysylaja nam za friko towar do GZ bo my zawsze placimy i tak sie uklada wspolpraca.

Hot Doga moj drogi to mozesz sobie kupic za 50 baksow na 5th avenue jesli kiedykolwiek tam zawitasz i bedzie cie na to stac.

Na razie rozmawiamy o Chinach i my spinamy sie na tyle, zeby nasi klienci sie cieszyli; a jesli nie doczytales forum do konca to k. przeczytaj sobie, ze nawet tu ludzie pisali jak im odzysiwalismy kase i byli zadowoleni.

Wiec, adieu leszczyku i prosze przestan bredzic.

Tytuł:
PostNapisane: N paź 02, 2011 6:04 pm 

Jak zwykle gratuluję mistrzowskiej riposty. Ten majstersztyk słowa pisanego pogrążył mnie na co najmniej kwadrans w mentalnym i fizycznym stuporze. Co za głębia przemyśleń, jaka celność wniosków, jakaż porażająca stylem sprawność literacka!!!

Największą tajemnicą w tych wypowiedziach jest absolutny brak ich związku z postami, czy linkami, do których niby mają się odnosić. Jak echo wracają nieustanne opowieści o górach pieniędzy, setkach odprawianych kontenerów oraz innych wybitnych osiągnięciach wynikających z permanentnego przebywania na terenie ChRL, co daje niekwestionowaną wyższość nad tymi, którzy przybywają tam wyłącznie na występy gościnne. Jeszcze raz gratuluje wypowiedzi, a przed wszystkim klasy prawdziwego światowca. Czapki z głów proszę Państwa, czapki z głów!

Tytuł:
PostNapisane: N paź 09, 2011 10:23 am 

Ależ ja się mały poczułem przy Tobie kolego slavecky...może wyślesz mi t-shirt ze swoim zdjęciem bym na codzien był blisko mistrza :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 20, 2012 2:58 pm 

Winszuję Panie Lechu!.
W końcu napotkałem osobę z którą pragnę współpracować. Pozdrawiam i życzę udanych transakcji !!

Tytuł:
PostNapisane: So lip 28, 2012 9:32 pm 

Leszek Ślazyk napisał(a):
Jak zwykle gratuluję mistrzowskiej riposty. Ten majstersztyk słowa pisanego pogrążył mnie na co najmniej kwadrans w mentalnym i fizycznym stuporze. Co za głębia przemyśleń, jaka celność wniosków, jakaż porażająca stylem sprawność literacka!!!

Największą tajemnicą w tych wypowiedziach jest absolutny brak ich związku z postami, czy linkami, do których niby mają się odnosić. Jak echo wracają nieustanne opowieści o górach pieniędzy, setkach odprawianych kontenerów oraz innych wybitnych osiągnięciach wynikających z permanentnego przebywania na terenie ChRL, co daje niekwestionowaną wyższość nad tymi, którzy przybywają tam wyłącznie na występy gościnne. Jeszcze raz gratuluje wypowiedzi, a przed wszystkim klasy prawdziwego światowca. Czapki z głów proszę Państwa, czapki z głów!

Lechu, jedno pytanie ok?

Klient. 350.000USD. Ma Twoj telefon okolo 5 lat w swojej komorce.

Dlaczego jak przyjezdza do Chin dzwoni do mnie i robi biznes ze mna?

Odpowiedz sobie na to pytanie. On mnie tez zaszokowal tym Twoim telefonem...

Wzialem 5% ... ;-) dalem mu taki serwis, ze wraca i podwaja.

Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 12, 2012 11:37 am 

Ale ja już dawno temu potwierdziłem, że Pan jesteś po prostu najlepszy na świecie zarówno w kategorii biznesu, jak również sztuki pisania listów (epistolografia), a także w dziedzinach takich jak kultura, sztuka oraz wiele innych.

Czy historia o moim numerze w czyimś telefonie miała mnie zmiażdżyć? Ma siłę miażdżącą opowieści braci Grimm. Chwalenie się kasą może robi wrażenie wśród chińskich chłopków, ale w Europie, która mi jest znacznie bliższa mentalnie, uchodzi za duży mankament w obyciu, albo świadectwo gigantycznych kompleksów.

Wielkich interesów życzę!

PostNapisane: Pt mar 08, 2013 3:18 pm 

super historia

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1