Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn maja 28, 2018 10:43 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lis 16, 2011 11:26 pm 

witam

mam problem otóż zamówiłem na aliexspress obudowy do telefonu nokia n95 8gb. paczka została zatrzymana na cle ale niestety chinczyk zaniżył wartość na 7$ a zapłaciłem 50$. kupiłem 14 obudów. więc dzwoniłem do UC czy mogę zrzec się paczki pan powiem że tak wystarczy napisać żebyśmy odesłali do nadawcy. tak też zrobiłem napisałem maila "witam. paczkę proszę odesłać do nadawcy. pozdrawiam" zrobiłem to tego samego dnia. no i myślałem że mogę już być spokojny i o tym zapomnieć. ale dnia 14 listopada dostałem pismo z UC że paczka została zatrzymana i występuje podejrzenie podrobienia towru i wykorzystanie znaku towrowego. dzwoniłem do UC i pan powiedział że oni nic nie mogą z tym zrobić bo paczka została wysłana 8 listopada do laboratorium i dał mi numer do kancelarii prawnej. zadzwoniłem pan powiedział że towar jest badany pod kątem oryginalności i będą się ze mną kontaktować. oczywiście chce załatwić wszystko polubownie o czym wspominałem rówież dla tego pana z kancelarii. teraz moje pytanie brzmi co jeżeli okaże się że towar jest nieoryginalny?? będę musiał coś płacić w przypadku tak małej ilości obudów (14sztuk) nie jestem handlarzem nie mam DG zamówiłem obudowy dla siebie (ponad połowa ceny niż w PL). czemu UC wysłał paczkę do laboratorium jak prosiłem o odesłanie do nadawcy??:( proszę pomóżcie co mi grozi i ewentualnie jakie koszta będę musiał ponieść?? pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 17, 2011 5:05 pm 

masz 14 telefonów czy to tak na zapas? myślisz że ktoś Ci w to uwierzy? :) :) :)

trzeba było myśleć wtedy kiedy to zamawiałeś, a nie teraz... chciałeś zarobić na Nokii, to teraz oni zarobią na Tobie

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 17, 2011 5:58 pm 

czy to jest moja wina że takie ilości są na niektórych aukcjach?? a że cena była atrakcyjna to kupiłem. a z drugiej strony ile bym zarobił na tych 14 obudowach?? 100pln?? chyba jak bym chciał zarobić to był zamówił 100 czy 200sztuk a nie 14:) a nie wiesz ile będę musiał zapłacić i za co?? i czy koniecznie będę musiał płacić?? bo jak zapytałem co mi grozi to pan z kancelarii powiedział że napewno nokia będzie chciała jakiegoś tam czegoś na przyszłość aby sytuacja się nie powtarzała i może zwrot kosztów. ale jak powiedział "może" to chyba nie jest reguła??

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 17, 2011 6:18 pm 

Musisz wiedzieć że ponosisz odpowiedzialność cywilną jak i karną (grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do 2 lat). Jeśli chciałeś kupić obudowę, należało pójść do sklepu i ją kupić w normalniej cenie, a nie kombinować. Tańsze obudowy które kupiłeś to Chińskie podróbki. Musisz czekać na to co zaproponuje Ci reprezentant Nokii i iść na ugodę, albo sąd i wyrok.

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 17, 2011 8:30 pm 

no pan z kancelarii mówił że pewnie dystrybutor będzie chciał sprawę zakończyć polubownie i zniszczyć towar. i tu mnie uspokoił bo już mi tych obudów odechciało. tylko właśnie chodzi mi o to czy i ile bym musiał zapłacić ewentualnie

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 17, 2011 8:49 pm 

zgadza się, za niszczenie towaru będziesz musiał Ty zapłacić - a to musi zrobić firma która się tym zajmuje i nie są to z pewnością małe pieniądze

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 06, 2011 2:16 am 

1. chciwosc gubi. (utylizacja kosztuje i poniesiesz jej koszty to jest norma).

jako importer towarow podrobionych jestes juz notowany i kazdy zakup na Ciebie ewentulanie Twoja firme bedzie wyjatkowo kontrolowany.

2. czy ten watek naprawde klasyfikuje sie jako 'prosto z Chin'?

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 13, 2011 10:26 pm 

sprawa już się zakończyła. dystrybutor nokii odstąpił od wyciągnięcia jakiś konsekwencji prawnych tylko abym na przyszłość nie importował niczego takiego mi powiedziano i obudowy niby miały być zwolnione do mnie ale do dnia dzisiejszego nie otrzymałem ani paczki ani pisma od prawnika

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 13, 2011 10:28 pm 

ps obudowy nie były na mnie tylko na kolegę był tylko mój adres. ale w sumie dobrze wiedzieć że paczki będą bardziej kontrolowane

Strefa czasowa: UTC + 1