Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N mar 29, 2020 3:09 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sie 14, 2008 12:55 am 

Witam,
W Listopadzie
Tak jak w temacie wybieram się ze znajomym w podróż turystyczno biznesową do Shanghaju.... Mam więc kilka pytań, jakie są ceny hoteli i czy można znaleźć naprawde fajny tani nocleg i jaki polecacie. Jaki jest najlepszy środek transportu w tym mieście.
Kolejne pytanie jest nieco inne. Chciałbym zakupić kilka rzeczy i wziąść je ze sobą do kraju. Chce kupić dwa notebooki, dwa tel i troche ciuchów które upcham w bagażu. Notebooki będe miał w bagażu podręcznym w torbie na notebooka :)
Jak myślicie czy celnicy przyczepią się do tego czy nie. Myślę też o kupnie aparatu fotograficznego i trzymać go w podręcznym.
Jak wygląda sprawa z wizami turystycznymi. ?? Czy mogę taką wyrabiać kilka razy w roku?? Czy do wizy turystycznej musze mieć wcześniej zabookowany nocleg?
Gdzie w Shanghaju są najlepsze centra handlowe i miejsca kupna taniej nie markowej elektroniki. :)
Za wszystkie posty z góry dzięki.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: N sie 17, 2008 1:11 am 

Hej,

Ja byłem w kwietniu.
Jeśli chodzi o hotele to za 4* zapłacisz około 60- 80 EUR za pokój (np Holiday inn) więc nie jest drogo. Najlepszy środek transportu to taksówki, 2,1 CNY za km (0,65 PLN), są wszędzie nie trzeba czekać, wystarczy machnąć ręką. Metrem też dojedziesz generalnie wszędzie (chyba 2 cny za przejazd, ale nie jestem pewien)

Miej zawsze wizytówkę hotelu przy sobie - podajesz taksówkarzowi i wiezie cię tam. Na angielski nie ma co liczyć - nikt po angielsku nie mówi.
Apropos sprzętu, mi w sklepach, centrach handlowych nic taniego się znaleźć nie udało. Dużo taniej jest w Hong Kongu, choćby ze względu na podatki, ale w dalszym Ciągu nie aż tak tanio, żeby się opłacało coś przywieźć do odsprzedaży.
Ciuchy dużo tanie (niemarkowe), ale nie kupisz ich w centrach handlowych - tam tylko markowe produkty i bardzo drogie (polskie ceny).

Noś też przy sobie paszport - potrzebny jest do skorzystania np z kafejki internetowej.
Można kupić lokalną kartę SIM (głównie china mobile) - minuta połączenia 0,6 CNY / minutę, płaci się też za połączenia przychodzące.

Jeśli chodzi o bary, to najtaniej nie jest. Trzeba liczyć 20-30 CNY za małe piwo. Za to super tanie są restauracje. za 100 CNY obiad na 2 osoby z 3 dań(ogrom jedzenia)+po piwku.

Polecam ogólnie też wycieczkę do Pekinu - za samolot w dwie strony powinno być ok 150 USD. Lotów jest milion dziennie.

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 26, 2008 4:13 pm 

Nie jest to topic dla działu o transporcie, dlatego przenoszę go gdzie indziej, a co do pytań, to:
1) nikt nie będzie sprawdzać bagażu podręcznego, ani normalnego w zakresie "co kupiłeś w Chinach" - jest normalna kontrola taka jak zawsze na lotniskach, więc bardziej jest problem z ograniczonym miejscem na te zakupione rzeczy, niż jakaś formalna przeszkoda
2) Szanghaj jest najdroższym miastem w Chinach - kupowanie tam czegokolwiek do dalszej odsprzedaży mija się z celem (mówię o sklepach i targach oczywiście), chyba, że dalsza sprzedaż będzie miała miejsce w którymś z droższych krajów UE

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 27, 2008 5:35 pm 

Michale nie wiem kiedy ostatnio byles w Chinach, ale niestety na polskich lotniskach, a raczej jednym stolecznym lotnisku sa kontrole wyrywkowe i upierdliwy celnicy. Takie sa moje obserwacje. Z racji tego ze mam firme w Chinach kursuje dosyc czesto na trasie Polska-Pekin. Najczesciej latam z Katowic lub Krakowa przez Niemcy lub Austrie i tutaj rzeczywiscie zero problemu i praktycznie celnicy nie istnieja. Czasami jednak zdarza sie, ze nie ma biletow i musze leciec przez Warszawe Finnairem lub Aeroflotem. Po powrocie zawsze na Okeciu widze nagonke celnikow na wracajacych podroznych z Chin, srednio biora do sprawdzenia od 4-8 osob. Na szczescie tylko raz mialem nieprzyjemnosc zostac zatrzymany przez sluzby celne. Zdarzylo sie to przed swietami Bozego Narodzenia 2007. Krociutk wiec opis tamtego zdarzenia.
Najpierw zaczyna sie polowanie na elektronike. Przyczepili sie do mojej nikonowskiej lustrzanki i chcieli wrzucic na nie clo, wiec im grzecznie acz stanowczo oswiadczylem, zeby sie pocalowali w ... bo sprzet kupiony zostal w Polsce. Rozpoczelo sie wiec rozbebeszanie moje walizki i sprawa poszla o ciuchy, nie oczywiscie moje, ale wiozlem troche rzeczy dla zony i synka. Na poczatek szukanie znakow towarowych (puma, adidas, gucci) oczywiscie nic takiego nie znalezli, wiec odgrzebali przepis ze zgodnie z prawem Unii moge w wiezc na jej obszar prezentow o max. wartosci, chyba 125 Euro (teraz juz nie pamietam kwoty, moze to bylo troche mniej, moze troche wiecej, ale generalnie smieszna kwota, chyba nie wiecej niz 150 Euro) i oczywiscie zapytali o rachunki na prezenty, aby mogli obliczyc clo i Vat. Nie wiem czy chcieli w lape, czy chcieli zebym ich blagal by mnie puscili. Ja jednak bylem ostro podminowany, bo po 12 godzinnej podrozy, czekala mnie jeszcze 4 godzinna jazda samochodem. Zazadalem, wiec szybkiego rozwiazania sprawy, zgodnie z obowiazujacym prawem, bo chce jak najszybciej dotrzec do domu. A wiec Panowie celnicy zaproponowali mandat (bo przeszedlem bramke "nic do oclenia", a tymczasem zlapali super przemytnika, ktory chcial nielegalnie w wiezc na obszar Unii 20 sztuk nie swoich ciuszkow (swterki, bluzki, kurtka dla dziecka, plaszczyk dla zony, dwie pary bucikow dla synka) oraz dwie zabawki i duza maskotke-samochod. Oczywiscie po dwóch minutach patrzac na skale i wage przemytu zrezygnowano z mandatu. Wypelnilem oswiadczenie w ktorym wartosc przemytu okreslilem na 400 USD i celnik z oswiadczeniem oraz moim paszportem zniknal za drzwiami. Po pietnastu minutach, gdy jegomosc nie wracal poprosilem celnikow by popedzili kolege. Po kilku minutach kolega wrocili z paszportem i zakomunikowal mi z usmiechem, ze tym razem mi sie upieklo, bo padl im system komputerowy ???
Wiec przepraszajac odprowadzili mnie do drzwi wyjsciowych i zyczyli Wesolych Swiat.

W czasie moich 9 letnich podrozy na trasie Polska-Pekin, bylo to jedyne i oby ostatnie moje spotkanie z celnikami na lotnisku.
Opisujac swoja historie nie chce nikogo straszyc, ale ciekawi mnie, czy czytelnicy tego forum mieli podobne przygody. Moze po wejsciu do Uni nasi celnicy zrobili sie bardziej nerwowi, odpadla do sprawdzania Europa, wiec chyba koncentruja sie na USA i Azji. Razem ze mna w grudniu wyciagneli z tlumu 6 innych osob. A swoja droga w 2005 roku wiozlem dwa zwierzaki z Chin, ladowalem na Okeciu, mialem oczywiscie wszystkie dokumenty lacznie z ich paszportami i co? ... zadnego zainteresowania, przeszedlem przez bramke przez nikogo nie niepokojony, pies z kulawa noga nie chcial zagladnac mi w te papiery...

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 01, 2008 10:43 pm 

Ciekawa historia. Ja podobnej niestety nie miałem. A raczej stety:) Celnicy mają władzę, a jak władza jest w niewłaściwych rękach to się różne rzeczy potrafią dziać. To raz, a dwa, to to, że po wejściu do UE temat chiński, że się tak wyrażę, jest bardziej kontrolowany.

Strefa czasowa: UTC + 1